Informacje prasowe

29/09/2016

AB S.A. po raz 13. zintegrowało największe spółki IT w Polsce

Akademia Integracji AB, cykliczne spotkanie największych firm z sektora enterprise, odbyło się tym razem na Zamku Gniew. W dniach 22-23 września AB S.A. – największy dystrybutor IT w Europie Środkowo-Wschodniej gościł, ponad 150 przedstawicieli integratorów i producentów z całej Polski. Oprócz bogatej części merytorycznej na uczestników czekały również atrakcje  postaci średniowiecznych igrzysk oraz występu Ireneusza Krosnego i koncertu zespołu Mescalero.

Akademia Integracji to rozpoznawalna marka na mapie wydarzeń dedykowanych sektorowi enterprise w Polsce. Hasło przewodnie ostatniej edycji to „Partnership is the key to success”, dlatego też AB zaprosiło do współpracy swoich czołowych partnerów biznesowych. Uczestnicy mogli wysłuchać prelekcji takich producentów jak Dell, EATON, HPE + Aruba i Lenovo. Dotyczyły one m.in. nowości w segmencie serwerów i rozwiązań storage czy integracji sieci zasilającej z infrastrukturą IT.

– Akademia Integracji pełni bardzo ważną rolę w umacnianiu więzi z partnerami. Dzięki niej mamy możliwość nie tylko przekazywania wiedzy na temat najnowszych trendów dla sektora enterprise, ale również prowadzenia rozmów biznesowych w swobodniejszej atmosferze. Od ponad 25 lat stawiamy na budowę trwałych relacji z klientami, m.in. dzięki temu w segmencie dystrybucji z wartością dodaną (VAD) zanotowaliśmy w Polsce wzrost o 23% rok do roku, podczas gdy cały rynek spadł o 4% – mówi Zbigniew Mądry, członek zarządu AB S.A.

Po części oficjalnej przyszedł czas na spotkanie w swobodniejszej atmosferze, które salwą armatnią rozpoczął Zbigniew Mądry. Dla gości przewidziano gry integracyjne osadzone w klimacie średniowiecznego zamku, a wieczorem zabawiał ich Ireneusz Krosny - znany mim. Dużą niespodzianką był koncert zespołu rockowego – Mescalero, którego wokalistką jest Małgorzata Szkoda-Hreczuch, na co dzień pracownik Grupy AB.