Informacje prasowe

04/11/2016

AB zostało Partnerem Roku Microsoft

W trakcie Microsoft Partner Strategy Conference 2016, dwudniowej konferencji polskich partnerów, AB S.A. zostało nagrodzone tytułem „2016 Partner of the Year – Distributor”. Tym samym lider dystrybucji IT i elektroniki użytkowej w Europie Środkowo-Wschodniej, jakim jest AB, został najlepszą firmą wśród polskich dystrybutorów Microsoft.

Wrocławski dystrybutor został doceniony za największy wzrost sprzedaży usług chmurowych na polskim rynku (5 krotny wzrost rok do roku) oraz najbardziej dynamiczny wzrost sprzedaży rozwiązań online w modelu Indirect Cloud Solution Provider. Ponadto Microsoft docenił AB za zbudowanie najszerszego kanału partnerskiego wśród firm oferujących rozwiązania cloudowe na rynku polskim.

- Otrzymane wyróżnienie bardzo nas cieszy i potwierdza, że AB jest liderem wśród dystrybutorów także w sprzedaży usług chmurowych. Ponadto zostaliśmy nagrodzeni za rok ciężkiej pracy nad popularyzacją rozwiązań chmurowych na polskim rynku. Jako Grupa Kapitałowa AB oferujemy w ramach Cloud Solution Provider (CSP) usługi subskrypcyjne na terenie Polski, Czech i Słowacji. Wkrótce uruchomimy platformę usług chmurowych (marketplace), która zostanie przekazana naszym partnerom. Jest ona tworzona przez naszych ekspertów, przez co unikamy dodatkowych opłat licencyjnych, a to na pewno przełoży się na zaoferowanie konkurencyjnej ceny. Jednocześnie dostosowujemy funkcjonalności platformy do potrzeb resellerów i klientów końcowych oraz wymagań lokalnych rynków (polskiego, czeskiego i słowackiego). Marketplace ułatwi resellerom tworzenie własnej oferty usług cloudowych, a także integrację ich dotychczasowych serwisów/rozwiązań poprzez API – mówi Zbigniew Mądry, członek zarządu AB S.A.

W trakcie Partner Strategy Conference 2016, odbywającego się w łódzkim hotelu Andel’s, Microsoft potwierdził realizację  strategii „Mobile first, cloud first”, dzięki której osiąga znaczne wzrosty obrotów w segmencie usług chmurowych.