Informacje prasowe

25/06/2018

Pionierskie studia podyplomowe wspólnie z AB S.A.

Alians nauki i biznesu: wrocławska spółka AB, największy w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej dystrybutor IT i elektroniki użytkowej wspólnie z Wyższą Szkołą Bankową we Wrocławiu stworzyli nowy kierunek studiów podyplomowych – „Rozwiązania IT w chmurze obliczeniowej”. Obecnie trwa rekrutacja na studia, które trwają dwa semestry.

W cyfrowym, szybko się zmieniającym świecie rynek edukacyjny stoi przed nowymi wyzwaniami. W odpowiedzi na oczekiwania studentów, ale także wymagania stawiane przez pracodawców coraz częściej uczelnie wyższe współpracują z przedsiębiorstwami. Tak też się stało w przypadku nowego projektu prowadzonego wspólnie przez AB S.A. oraz Wyższą Szkołę Bankową we Wrocławiu. Nawiązana współpraca oparta jest na głębokiej wiedzy, wysokich kompetencjach specjalistów i praktyków rozwiązań chmurowych oraz renomie i ponad 20-letnim doświadczeniu w kształceniu jako uczelnia biznesu.

Zakres nowego kierunku obejmuje przede wszystkim praktyczne zagadnienia dotyczące chmury obliczeniowej. Cieszy się bowiem ona coraz większym zainteresowaniem tak przedsiębiorstw, jak i użytkowników indywidualnych. Dzięki szerokiemu spektrum oferowanych przez chmurę obliczeniową możliwości, coraz częściej działy IT przy tworzeniu nowych rozwiązań opierają je na tej technologii. Jednak oprócz płynących z tego powodu korzyści, chmura obliczeniowa stawia wyzwania związane z budową architektury, bezpieczeństwem, skalowaniem i niezawodnością  projektowanego rozwiązania.

- Nasza wspólna inicjatywa z Wyższą Szkołą Bankową we Wrocławiu, której efektem są studia „Rozwiązania IT w chmurze obliczeniowej”, ma na celu skuteczne przygotowanie specjalistów i architektów z zakresu budowy rozwiązań IT w oparciu o najbardziej popularne i zaawansowane narzędzia, jakimi są Microsoft Azure i Office 365. Zdecydowana większość zajęć będzie mieć formę ćwiczeń i laboratoriów realizujących konkretny, realny scenariusz biznesowy za pomocą rozwiązań chmurowych Microsoft. Przy doborze wykładowców kierowaliśmy się kryterium ich eksperckości oraz przede wszystkim posiadanym doświadczeniem praktycznym, potwierdzonym realizacją wielu projektów. Wśród nich jest wielu posiadających tytuł MVP (Most Valuable Professional) w zakresie chmury Microsoft Azure. Dodatkowym atutem jest fakt, że zakres przedmiotów obejmuje wiedzę potrzebną do skutecznego przejścia procedury certyfikacji w obszarze budowania architektury, wdrażania i utrzymania rozwiązań IT w chmurze obliczowej Microsoft.  Absolwent studiów może wejść na rynek pracy z kwalifikacjami zawodowymi udokumentowanymi międzynarodowymi certyfikatami, co z pewnością zostanie zauważone przez ewentualnych pracodawców – mówi Bartłomiej Bojarski, wykładowca kierunku, a jednocześnie Presales & Solution Design Business Unit Manager w AB S.A

Program studiów „Rozwiązania IT w chmurze obliczeniowej” adresowany jest do każdego zainteresowanego rozwiązaniami chmurowymi Microsoft, a w szczególności do pracowników działów IT w przedsiębiorstwach, informatyków, administratorów infrastruktury IT, początkujących developerów, profesjonalistów, praktyków i pasjonatów technologii IT. Zakres i forma zajęć powinna zainteresować absolwentów studiów wyższych, myślących o zdobyciu kompetencji w obszarze nowoczesnych technologii chmurowych, stanowiących trwały i mocny trend na rynku IT.

           Szczegółowe informacje na temat nowego kierunku studiów podyplomowych znajdują się na stronie uczelni:  https://www.wsb.pl/wroclaw/studenci/studia-podyplomowe/kierunki/rozwiazania-it-w-chmurze-obliczeniowej