Informacje prasowe

17/10/2018

Akademia Integracji AB – kolejne udane spotkanie branży enterprise

14. edycja Akademii Integracji AB, coroczne spotkanie największych firm z sektora enterprise, zgromadziła blisko 200 przedstawicieli integratorów i producentów z całej Polski. Organizatorem wydarzenia było AB S.A. -  największy dystrybutor IT w Polsce.

Tegoroczne wydarzenie, któremu towarzyszyło hasło "zABezpieczymy Twój biznes", wypełniły interesująca wykłady, angażujące warsztaty z wykorzystaniem sprzętu demo i strefa ekspercka. W tym roku po raz pierwszy Akademia miała nową formułę – uczestnicy mieli do wyboru dwa równoległe bloki tematyczne wykładów: biznesowy oraz techniczny.

Akademia Integracji od lat gromadzi czołowe firmy z sektora enterprise w Polsce. W jej trakcie producenci zaprezentowali swoje najnowsze rozwiązania i produkty oraz plany na przyszłość. Uczestnicy mogli wysłuchać prelekcji takich dostawców jak APC by Schneider Electric, Dell EMC, Dicota, HP Inc, Hewlett Packard Enterprise, Intel, Lenovo, Microsoft, Sophos, Synology czy TP Link. Ponadto eksperci Centrum Kompetencyjnego AB, ośrodka oferującego szkolenia z zakresu najnowszych technologii IT oraz kwalifikacji w zakresie kompetencyjnym, w strefie „ask the experts” służyli swoją wiedzą i doświadczeniem integratorom rynku enterprise.

Tegoroczna Akademia Integracji kolejny raz z rzędu potwierdziła, że jest to doskonałe miejsce nie tylko do rozmów biznesowych, ale także do głębszego poznania najnowszych technologii z obszaru bezpieczeństwa IT. To punkt obowiązkowy na mapie wydarzeń obejmujących swoją tematyką zagadnienia enterprise. Bardzo duża frekwencja oraz zaangażowanie uczestników to dowód na to, że tego typu inicjatywy są potrzebne i oczekiwane. Angażujemy nasze zasoby i siły w organizację Akademii, ponieważ wiemy, że jako dystrybutor z wartością dodaną (VAD) powinniśmy oferować partnerom coś więcej niż kompleksową ofertę oraz dostęp do niezbędnej wiedzy. Dzięki wspólnej pracy zespołu specjalistów, inżynierów i product managerów zwiększamy rok do roku nasze udziały rynkowe w tym segmencie rynku. Jestem przekonany, że zarówno sama wydarzenie, jak i nasze codzienne relacje z partnerami nadal będą przynosić wymierne efekty – mówi Zbigniew Mądry, Członek Zarządu, COO, AB S.A.

Część oficjalną zakończył inspirujący wykład jednej z najlepszych firm zajmujących się bezpieczeństwem IT w Polsce – niebezpiecznik.pl. Prelekcję poprowadził Jakub Mrugalski, ekspert szkoleń z zakresu Security Awareness dedykowanych nietechnicznym pracownikom biurowym wykorzystującym w swojej pracy komputer i internet oraz trener prowadzący szkolenia techniczne z atakowania i ochrony webaplikacji. Nieformalnym zwieńczeniem intensywnego dnia był występ Mariusza Kałamagi - jednego z bardziej znanych przedstawicieli polskiej sceny kabaretowej, który rozbawił gości do łez.

Fot. Zbigniew Mądry, członek zarządu, COO, AB S.A.