Kolejna autoryzacja Centrum Kompetencyjnego AB

Centrum Kompetencyjne AB ośrodek oferujący szkolenia z zakresu wiedzy i rozwiązań w teorii oraz praktyce dotyczących najnowszych technologii IT oraz kwalifikacji w zakresie kompetencyjnym, uzyskało status Autoryzowanego Centrum Szkoleniowego Sophos.

Uzyskany status pozwala Centrum Kompetencyjnemu AB na prowadzenie certyfikowanych szkoleń nie tylko dla partnerów, ale także dla klientów końcowych. Od kwietnia b.r. AB jest oficjalnym dystrybutorem produktów i rozwiązań Sophos. W ramach obowiązującej umowy dystrybucyjnej AB S.A. oferuje swoim partnerom wsparcie techniczne, pełną pomoc przy realizacji zgłoszonych projektów, a także edukację poprzez liczne szkolenia i webinaria. Status Autoryzowanego Centrum Szkoleniowego umożliwia przeprowadzanie egzaminów nadających certyfikaty potwierdzającego nabycie wiedzy i umiejętności w danym zakresie.

- Dzięki nowej autoryzacji Centrum Kompetencyjne AB mamy możliwość przekazania naszym partnerom jeszcze bardziej szczegółowej wiedzy, wprowadzenia ich w tajniki bezpieczeństwa IT oraz egzaminowania z nowych technologii. Nasi partnerzy i ich klienci uzyskują tym samym wartość dodaną, jaką jest ekspercka wiedza i umiejętności. Tym bardziej, że obserwujemy na rynku zapotrzebowanie na specjalistów znających zaawansowane rozwiązania i produkty, które oferuje Sophos. Pierwsze certyfikowane szkolenie odbędzie się już w październiku, o szczegółach poinformujemy wkrótce - mówi Zbigniew Mądry, członek zarządu AB S.A.

Centrum Kompetencyjne AB funkcjonuje w trzech ośrodkach — we Wrocławiu, Warszawie i Chorzowie. W jego ramach przeprowadzane są szkolenia techniczne z zakresu systemów operacyjnych, oprogramowania narzędziowego, administracji i konfiguracji serwerów, a także narzędzi pozwalających na przygotowanie projektów budowy struktury teleinformatycznej firmy oraz podniesienia umiejętności interpersonalnych w biznesie.

AB S.A. jest dystrybutorem kompletnej oferty Sophos, obejmującej rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa infrastruktury IT (rozwiązania UTM), serwerów,  użytkowników końcowych i rozwiązań chmurowych.