O firmie

Potwierdzeniem zaufania, jakim obdarzają nas klienci, jest fakt, że grupa AB jako jedyne polskie przedsiębiorstwo zalicza się do grona 7 największych dystrybutorów IT i dostawców rozwiązań e-commerce w Europie z ponad 15 mld zł obrotu. Z kolei w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej od lat niezmiennie jesteśmy liderem. Do Twojej dyspozycji oddajemy 100 tys. produktów – skorzystaj z możliwości, jakie Ci dajemy i stań się jednym z naszych 16 tys. partnerów handlowych. Należymy do wiodących dostawców usług chmurowych (cloud), e-commerce oraz wartości dodanej w dystrybucji (VAD), a także zajmujemy się dystrybucją sprzętu AGD/RTV i zabawek. Aby spełnić Twoje wymagania, korzystamy z rozbudowanego zaplecza logistycznego, które pozwala nam wciąż powiększać zakres działalności i liczbę partnerów handlowych.

Nasza historia zaczęła się we Wrocławiu na początku lat 90. Twórcą firmy i obecnym Prezesem Zarządu jest Andrzej Przybyło. Od 2006 r. AB S.A. jest spółką notowaną na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

W 2007 r. AB S.A. zakupiła 100% akcji AT Computers Holding a.s. – grupy spółek działających w branży dystrybucji IT w Czechach i na Słowacji, największego producenta PC w Czechach i właściciela sieci komputerowych sklepów detalicznych.

Dziś Grupa AB to największy pod względem wielkości obrotów oraz liczby klientów dystrybutor IT i elektroniki użytkowej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, którego przychody wynoszą ponad 15 mld zł rocznie. Prowadząc bezpośrednią działalność w Polsce, Czechach i na Słowacji, jesteśmy strategicznym partnerem dystrybucyjnym dla większości światowych producentów nowych technologii, sprzedając ich produkty do 16 tysiąca partnerów handlowych. W naszej stałej ofercie znajduje się blisko 100 tys. produktów przeszło 800 marek z całego świata.

Obecnie nasza siedziba mieści się w ultranowoczesnym Centrum Dystrybucyjnym w Magnicach koło Wrocławia.