Grupa kapitałowa

Grupa Kapitałowa AB jako jedyna polska firma znajduje się w gronie 7 największych dystrybutorów IT i dostawców rozwiązań e-commerce w Europie. Jest mocnym nr 1 w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Oferuje blisko 100 tys. produktów – w tym największych światowych producentów nowoczesnych technologii jak Apple, Microsoft, HP Inc., HP Enterprise, Lenovo, Asus czy Dell – do ponad 16 tys. partnerów handlowych. Jest wiodącym dostawcą usług chmurowych (cloud) oraz wartości dodanej w dystrybucji (VAD). Rozwija także dystrybucję AGD/RTV i zabawek, należąc już do wiodących dystrybutorów w tym zakresie w Polsce. Spółkę cechują najlepsze zaplecze logistyczne i najlepsza efektywność biznesowa w branży.

W skład Grupy wchodzą następujące spółki: AB S.A., Alsen Marketing Sp. z o.o., Alsen Sp. z o.o., AT Computers Holding, B2B IT Sp. z o.o., Optimus Sp. z o.o., Rekman Sp. z o.o.

Grupa AB zarządza własnymi markami TB, Optimus i Triline oraz własnymi sieciami franczyzowymi Alsen (Polska), Comfor (Czechy i Słowacja), x-play (formuła shop-in-shop, Czechy i Słowacja), Premio (Czechy) i Triline (Czechy), a także Optimus (integratorzy – Polska), Kakto (AGD/RTV – Polska), Digimax (rozwiązania mobilne i smart home – Czechy i Słowacja) i Wyspa Szkrabów (zabawki – Polska).

Z ponad 2 tys. punktów sprzedaży to największa sieć franczyzowa w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Od 2006 roku AB S.A. jest spółką notowaną na rynku głównym GPW.