O firmie

Potwierdzeniem zaufania, jakim obdarzają nas klienci, jest fakt, że grupa AB jako jedyne polskie przedsiębiorstwo zalicza się do grona 7 największych dystrybutorów IT i dostawców rozwiązań e-commerce w Europie z ponad 15 mld zł obrotu. Z kolei w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej od lat niezmiennie jesteśmy liderem. Do Twojej dyspozycji oddajemy 100 tys. produktów – skorzystaj z możliwości, jakie Ci dajemy i stań się jednym z naszych 16 tys. partnerów handlowych. Należymy do wiodących dostawców usług chmurowych (cloud), e-commerce oraz wartości dodanej w dystrybucji (VAD), a także zajmujemy się dystrybucją sprzętu AGD/RTV i zabawek. Aby spełnić Twoje wymagania, korzystamy z rozbudowanego zaplecza logistycznego, które pozwala nam wciąż powiększać zakres działalności i liczbę partnerów handlowych.

100 000 produktów w ofercie
16 000 partnerów handlowych
1 300 pracowników w Europie
34 lata na rynku IT

Władze spółki

Andrzej Przybyło - zdjęcie
Andrzej Przybyło
PREZES ZARZĄDU
Zbigniew Mądry - zdjęcie
Zbigniew Mądry
COO – WICEPREZES GRUPY AB
Grzegorz Ochędzan - zdjęcie
Grzegorz Ochędzan
WICEPREZES ZARZĄDU, DYREKTOR FINANSOWY
Krzysztof Kucharski - zdjęcie
Krzysztof Kucharski
WICEPREZES ZARZĄDU, DYREKTOR DS. KORPORACYJNYCH I PRAWNYCH

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego. Karierę zawodową związał z informatyką i biznesem. W latach 1990-1996 prowadził działalność gospodarczą pod firmą „A&B” we Wrocławiu. Założyciel i jeden z głównych akcjonariuszy spółki AB, w której od 1998 roku pełni funkcję Prezesa Zarządu. Członek Rady Nadzorczej spółki zależnej ALSEN Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach oraz Przewodniczący Rady Nadzorczej AT Computers Holding a.s. Jako Prezes Zarządu Pan Andrzej Przybyło reprezentuje Spółkę na zewnątrz, kieruje pracami Zarządu, przewodniczy na posiedzeniach Zarządu oraz koordynuje jego pracę.

Historia

Poprzedni rok
‘90
‘93
‘94
‘00
‘06
‘07
‘08
‘09
‘10
‘11
‘12
‘13
‘14
‘15
‘16
‘17
‘18
‘19
‘20
‘21
‘22
‘23
Następny rok
1990 Założenie rodzinnego biznesu - Przedsiębiorstwa Handlowego AB
AB powstało na początku lat 90. jako jednoosobowa spółka. Był to moment olbrzymich zmian gospodarczych w Polsce. Dopiero otwarcie się na Zachód pokazało, w jak dużym stopniu Polska odstawała pod względem infrastruktury informatycznej od bogatszych krajów Europy Zachodniej. Jednym z ówczesnych warunków dalszego rozwoju Polski była informatyzacja kraju. Komputerami i nowymi technologiami zainteresowani byli zarówno klienci indywidualni jak sektor publiczny i prywatny.Lata 90. to również rozkwit wielu małych prywatnych firm. Młodzi przedsiębiorcy nie mieli dobrych wzorców i gotowych rozwiązań, na których mogli się oprzeć. Każdy nowy przedsiębiorca, musiał liczyć się z czasem i włożyć ogromną pracą na stopniową naukę rozwijania biznesu w nowym porządku gospodarczym. Prezes Andrzej Przybyło zdecydował się właśnie na ten krok, i jak pokazał czas, to był początek sukcesu.
1993 Powstanie Przedsiębiorstwa Handlowego AB Iwona Przybyło z siedzibą we Wrocławiu
Powstanie Przedsiębiorstwa Handlowego AB Iwona Przybyło z siedzibą we Wrocławiu
1994 Zbudowanie sieci oddziałów w największych miastach Polski
Mimo złej infrastruktury drogowej i braku łatwych środków łączności takich jak np. dziś telefon komórkowy, AB zdecydowało się odpowiedzieć na potrzeby rynku i konsumentów rozbudowując sieć swoich oddziałów w największych miastach Polski tj. Wrocław, Warszawa, Łódź, Katowice, Szczecin, Gdańsk, Poznań, Kraków. Był to duży krok do przodu w historii firmy. W relacji z klientem pojawiła się wartość dodana - szybka realizacja potrzeb zamawiającego oraz budowanie trwałych relacji handlowych poprzez bliskość handlowców.
2000 Wdrożenie ERP
1 stycznia 2000 – wdrożenie ERP połączone z integracją on-line oddziałów z centrum logistycznym we Wrocławiu. Pierwotnie każdy z oddziałów posiadał swój system i był osobno zarządzany. W celu usprawnienia funkcjonowania stale rosnącego i rozwijającego się przedsiębiorstwa, zdecydowano się na implementację systemu Enterprise Resource Planning. Pozwolił on na zoptymalizowanie kosztów i dalszą ekspansję na rynku dystrybucji IT.
2000 Uruchomienie AB Online
AB Online to jeden z pierwszych serwisów internetowych dystrybucji IT, obejmujący od początku pełną integrację z ERP (w zakresie sprzedaży, serwisu, logistyki).
2006 Pierwsza publiczna oferta akcji spółki i debiut na GPW
Prężnie się rozwijając w 2006 roku spółka zdecydowała się na debiut na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Po wprowadzeniu firmy do obrotu giełdowego zarząd nie spoczął na laurach i przystąpił do realizacji zapisanych w prospekcie emisyjnym celów m.in. rozwój nowych kanałów i kierunków sprzedaży. Dzisiaj AB jest obecne nie tylko w krajach sąsiadujących z Polską od południa, ale eksportuje również towar do takich krajów jak Litwa, Łotwa czy Ukraina. Ponadto postawiono na optymalizację i rozwój portfela produktów oraz podnoszenie efektywności działania i poprawę rentowności.
2007 Przejęcie ATComputers Holding a.s.
Jednym z elementów prospektu emisyjnego była ekspansja zagraniczna. Dzięki pozyskanemu kapitałowi, już w 2007 roku AB przejęło czeski AT Computers Holding a.s. - dystrybutora IT i producenta komputerów, działającego na rynkach czeskim i słowackim, stając się liderem w sektorze dystrybucji w regionie swojej działalności. Było to jedno z największych przejęć na rynku, zakończone sukcesem. Przejęcia ATC dokonano w momencie boomu ekonomicznego, co pozwoliło na czerpanie korzyści wynikających z synergii i zwiększenia skali działalności. W chwili zakupu, ATC była trzecią co do wielkości spółką na terytorium Czech i Słowacji, natomiast obecnie pod względem przychodów jest liderem w Czechach.
2008 Modernizacja i rozbudowa centrum logistycznego
Siłą Grupy AB jest nowoczesny system logistyczny. W latach 2008/2009 wrocławskie Centrum Dystrybucyjne zostało zmodernizowane w oparciu o najnowocześniejsze rozwiązania z zakresu techniki magazynowej. Wielopoziomowa antresola do kompletacji towaru, zintegrowany, w pełni skalowany system automatyki magazynowej znacznie wpływają na wzrost wydajności i obniżenie kosztów logistycznych.
2008 Implementacja ISO 9001:2008 i 14001:2005
Spółka uzyskała certyfikat Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001:2008 oraz certyfikat ISO 14001 dotyczący systemów zarządzania środowiskowego, których celem jest umożliwienie organizacji opracowanie polityki i celów środowiskowych.
2009 Przyjęcie do grona członków „Global Technology Distribution Council”
"Global Technology Distribution Council" to prestiżowe stowarzyszenie zrzeszające największych i najbardziej wpływowych dystrybutorów z całego świata. Misją stowarzyszenia jest przybliżanie producentom IT i inwestorom roli dystrybucji na rynku nowych technologii oraz budowanie wspólnej platformy komunikacyjnej. Dzięki obecności czołowych firm stowarzyszenie kreuje politykę i wyznacza trendy na rynku dystrybucji na całym świecie. Członkostwo jedynie na zaproszenie.
2010 Wdrożenie nowego systemu ERP i BI
Firma AB zdecydowała się na aktualizację platformy ERP w celu usprawnienia procesów zarządczych w kluczowych obszarach biznesu. Dostęp do szybkiej i precyzyjnej informacji ma kluczowe znaczenie. Przy obsłudze 15 000 partnerów handlowych oraz szerokiej ofercie produktowej - ponad 700 brandów, system informatyczny jest narzędziem niezbędnym do sprawnego funkcjonowania przedsiębiorstwa i uwolnienia dodatkowego potencjału rozwojowego.W efekcie wdrożenia ERP powstał kompleksowy system, usprawniający realizację procesów biznesowych. Znaczącą korzyścią wdrożenia nowego systemu ERP było równoległe wdrożenie programu klasy Business Intelligence. Spółka zyskała rozbudowane rozwiązanie do kontrolingu, budżetowania i raportowania, zapewniające ścisłą kontrolę procesów finansowych oraz logistycznych.
2011 Ernst&Young Przedsiębiorca Roku 2011
W listopadzie 2011 roku Andrzej Przybyło, Prezes Zarządu Spółki AB, zdobył tytuł Przedsiębiorcy Roku 2011 w kategorii Usługi. Konkurs został zorganizowany przez Ernst&Young już po raz dziewiąty i cieszy się dużym prestiżem w świecie biznesu. Prezes AB został uhonorowany nagrodą „za połączenie kompetencji, hartu ducha i pasji oraz za trud włożony w stworzenie firmy”. To szczególne wyróżnienie zbiegło się w czasie z kolejnym rekordowym rokiem finansowym dla Grupy AB oraz mijającym dwudziestoleciem firmy.
2012 Wdrożenie Systemu Ekozarządzania EMAS
To najbardziej wiarygodny standard zarządzania środowiskowego, stawiający wymagania wyższe niż międzynarodowa norma ISO 14001. Przynależność do systemu jest gwarancją wiarygodności środowiskowej organizacji dla jej kontrahentów, administracji państwowej oraz opinii publicznej.
2013 Przejęcie firmy Rekman - czołowego dystrybutora zabawek
AB S.A. kupiła 100 proc. udziałów czołowego polskiego dystrybutora zabawek – firmy Rekman. Tym samym rozszerzyła działalność o segment dystrybucji zabawek.
2013 Udostępnienie nowego systemu AB Online
System zyskał szereg nowych funkcjonalności oraz nowy, bardziej przyjazny dla użytkownika interfejs.
2013 AB Dystrybutorem Roku 2013 Europy Środkowo-Wschodniej
Grupa AB została nagrodzona w kategorii "Central & Eastern Europe Distributor of the Year". Nagrodę wręczono podczas konferencji Distree EMEA 2013 - najważniejszym wydarzeniu gromadzącym przedstawicieli branży IT. Tytuł Dystrybutora Roku 2013 został przyznany Grupie AB w wyniku połączenia głosów największych producentów sprzętu IT oraz wyników sondażu ChannelWatch przeprowadzonego przez firmę CONTEXT w regionie EMEA wśród resellerów.
2013 Wprowadzenie na rynek marki TB Touch
TB Touch to nowa marka tabletów. Tworzą ją cztery linie produktowe: Ignis, Aqua, Terra, Aer – o różnym stopniu zaawansowania technologicznego. To już czwarta marka własna AB S.A. spod znaku TB. Po TB Print (materiały eksploatacyjne do drukarek), TB Energy (źródła światła LED) oraz TB Clean (środki czyszczące do sprzętu elektronicznego) przyszedł czas na TB Touch.
2013 Zakup marki Optimus
AB S.A. kupuje jedną z najbardziej znanych marek w historii polskiego IT – Optimus. Jednocześnie powołano do życia spółkę zależną - Optimus sp. z o.o., która będzie równolegle: franczyzodawcą, integratorem i producentem sprzętu. Na rynek trafią m.in. komputery, serwery oraz urządzenia sieciowe Optimusa.
2014 Rozwój usług e-commerce
Firma stale rozwija usługi e-commerce. Wprowadzono kompleksowe rozwiązania dla resellerów oferujące m.in. usługi dropshippingu, integrację z platformą aukcyjną Allegro, innowacyjną prezentację produktów w technologii zdjęć 3D oraz 360 stopni.
2014 Nagroda w kategorii EMEA Distributor Initiative of the Year za relaunch marki Optimus
Grupa AB została nagrodzona za relaunch marki Optimus. Projekt został doceniony za kreatywność, innowacyjność oraz wpływ na firmę i rynek.
2014 Budowa nowego centrum dystrybucyjnego w Magnicach pod Wrocławiem
W związku z dynamicznym rozwojem AB buduje nowe centrum dystrybucyjne, zlokalizowane w Magnicach (działka o powierzchni 48 000 m2). Nowa lokalizacja w pełni zabezpieczy potrzeby magazynowo – logistyczne firmy.
2015 AB S.A. wyróżniona tytułem Dystrybutor Roku w corocznym Plebiscycie Magazynu CRN Polska
Zwycięzcy Plebiscytu zostali wybrani głosami resellerów oraz integratorów, którzy tym samym wskazali osoby oraz firmy mające największy wpływ na kanał dystrybucyjny polskiej branży IT. Spółka AB została wyróżniona tytułem Dystrybutor Roku piąty raz z rzędu.
2015 Zakończenie budowy nowego Centrum Dystrybucyjnego AB S.A. w Magnicach pod Wrocławiem
Nowe Centrum Dystrybucyjne AB S.A. będzie się wyróżniać między innymi zaawansowanymi systemami automatyki magazynowej. Całkowite uruchomienie Centrum Dystrybucyjnego AB S.A. przewidywane jest w wakacje 2015 roku.
2016 Uroczyste otwarcie Centrum Dystrybucyjnego AB w Magnicach pod Wrocławiem
W pełni uruchomiono Centrum Dystrybucyjne o najwyższych parametrach ilościowych i jakościowych w regionie, w którym znalazły zastosowanie najnowocześniejsze i innowacyjne rozwiązania z zakresu automatyki magazynowej i logistyki
2016 AB S.A. wyróżniona tytułem Dystrybutor Roku w corocznym Plebiscycie Magazynu CRN Polska
Otrzymany tytuł jest już szósty z rzędu triumfem wrocławskiego dystrybutora w tej kategorii. Zwycięstwo AB zapewniły głosy resellerów, integratorów oraz producentów
2016 AB S.A. została nagrodzona tytułem „Dystrybutora broadlinerowego Roku 2015” przez światową organizację badawczą CONTEXT
Tytuł „Dystrybutora broadlinerowego Roku 2015-2016” na rynku polskim został przyznany na podstawie wyników przeprowadzonych badań CONTEXT ChannelWatch 2015 wśród ponad 5 tyś. resellerów w Europie i regulują je rygorystyczne zasady
2017 AB S.A. nagrodzone tytułami "Distributor of the year Central & Eastern Europe" oraz "Distributor of the year Poland"
Hewlett Packard Enterprise w trakcie “Distribution Partner Conference CEEI & MEMA 2017”, która odbyła się w Atenach, wyróżniło AB S.A. dwoma prestiżowymi nagrodami: „Distributor of the year Central & Eastern Europe” oraz „Distributor of the year Poland”
2018 AB S.A. została nagrodzona tytułem „Dystrybutora broadlinerowego Roku 2017” przez światową organizację badawczą CONTEXT
Tytuł „Dystrybutora broadlinerowego Roku 2017” na rynku polskim został przyznany na podstawie wyników badań przeprowadzonych przez prestiżową organizację CONTEXT, zajmującą się analizami rynkowymi i strategią cen w obrębie sektora ICT, w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.
2018 AB S.A. otrzymało wyróżnienie Innowatory Wprost w kategorii Usługi dla Biznesu
Innowatory Wprost to prestiżowe nagrody przyznawane przez tygodnik Wprost dla najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw w Polsce.
2018 Spółka AB wspólnie z Wyższą Szkołą Bankową we Wrocławiu utworzyła nowy kierunek studiów podyplomowych – „Rozwiązania IT w chmurze obliczeniowej”
Zakres nowego kierunku obejmuje przede wszystkim praktyczne zagadnienia dotyczące chmury obliczeniowej.
2019 Nagroda IT Champion – Dystrybutor Roku, Dyrektor Marketingu i Sprzedaży, Osobowość Branży oraz Nagroda specjalna CSR
Poczwórne zwycięstwo zespołu AB na Gali ITReseller ze specjalną nagrodą za działania CSR!
2019 Nagroda magazynu Rzeczpospolita – „Rzeczpospolita cyfrowa”
AB zostało uhonorowane przez dziennik "Rzeczpospolita" jako jeden z dziesięciu podmiotów, które miały szczególny wkład w rozwój polskiej transformacji cyfrowej w 2019 roku.
2020 Lider dystrybucji IT już 30 lat na rynku
Firma zrodzona z pasji i zainteresowań nowymi technologiami w ciągu 30 lat przekształca się w spółkę, która zostaje liderem dystrybucji IT w Polsce i CEE.
2020 AB S.A. w nowej rzeczywistości - od marca 2020 część biurowa przeszła na home office
Pomimo przejścia na tryb pracy zdalnej, zachowaliśmy pełną ciągłość zamówień i dostaw, dodatkowo zwiększając efektywność zadaniową.
2020 Akcja #AByrazem - przy wsparciu AB S.A. i udziale największych marek na rynku IT, placówki medyczne w całej Polsce wzbogaciły się o nowoczesne respiratory i sprzęt AGD oraz IT
AByrazem to akcja zainicjowana w marcu 2020 roku przez Prezesa Grupy AB S.A. Andrzeja Przybyło i równolegle przez pracowników – zadecydowano wspomóc szpitale i placówki medyczne w walce z koronawirusem.
2020 AB S.A. największą firmą informatyczną w Polsce
AB triumfuje w raporcie TOP200 Computerworld edycja 2020
2020 AB S.A. z tytułem IT Champions 2020 dla Najlepszego Dystrybutora Roku.
AB S.A. otrzymało też statuetkę IT Champions 2020 za program #AByrazem (nagroda specjalna – działalność CSR)
2020 AB podpisało kontrakt dystrybucyjny z Dell EMC
2020 Grupa AB w III kwartale 2020 roku: wzrost przychodów o 33% i zysku netto o 63% 
Przekroczenie 10 mld przychodu. Grupa AB kontynuuje dynamiczny wzrost skali działania i generuje rosnące zyski dzięki strategicznemu przygotowaniu na przyspieszenie trendów cyfryzacji społeczeństw naszego regionu oraz na szybki rozwój e-commerce.
2020 Grupa AB buduje kanał sprzedaży instalacji fotowoltaicznych w oparciu o sieć Alsen.
2020 Akademia Integracji to wydarzenie, które na stałe wpisało się do kalendarza eventów branży dystrybucji IT i sektora Enterprise w Polsce
Tegoroczna edycja odbyła się w  formie online, podczas której połączyliśmy doświadczenie biznesowe, wiedzę, portfolio nowoczesnych rozwiązań i prognozowanie trendów.
2021 W roku kalendarzowym 2020 przychody Grupy AB zbliżyły się do 12 mld PLN, a zysk netto do 100 mln PLN. To rekordowe wartości.
Grupa AB w drugim kwartale roku finansowego 2020/2021 (okres październik-grudzień 2020 roku, czwarty kwartał roku kalendarzowego 2020) zanotowała ponad 4,2 mld PLN przychodów. Wynik EBITDA (70 mln PLN) wzrósł o blisko 78%, a wynik netto (53 mln PLN) prawie się podwoił.
2021 Grupa AB w I kw. 2021 r. (III kw. roku finansowego 2020/2021) zanotowała blisko 3 mld zł przychodów (+30 proc. rdr).
To także ponad 40 mln zł wyniku EBITDA (+70 proc. rdr) oraz 25,5 mln zł zysku netto (+110 proc. rdr). Pierwszy raz przychody za trzy kwartały (1 lipca 2020 r. – 31 marca 2021 r.) przekroczyły 10 mld zł.
2021 AB podczas Gali Lenovo Top Partners Award 2021 zwyciężyło w dwóch kategoriach.
W efekcie zyskało tytuły: Dystrybutor roku 2020 w kategorii produkty biznesowe oraz Dystrybutor roku w kategorii produkty konsumenckie.
2021 AB S.A. z aż czterema statuetkami podczas IT Champions 2021.
Statuetki dla Dystrybutora Roku, programu #AByrazem! („CSR”) i dwie nagrody indywidualne IT Champion 2021: “Dyrektor Marketingu i Sprzedaży” dla Patrycji Gawareckiej oraz “Osobowość Branży” dla założyciela AB S.A., prezesa Andrzeja Przybyło.
2021 Grupa AB w roku finansowym 2020/2021 zanotowała 13,1 mld zł przychodów (+28 proc. rdr).
To przełożyło się na porównywalny procentowo wzrost zysku brutto na sprzedaży do blisko 473 mln zł. Wynik EBITDA wzrósł o 64 proc. rdr, do 183 mln zł, a zysk netto o ponad 86 proc. rdr, do 124 mln zł. W II kw. 2021 r. (IV kw. roku finansowego 2020/2021) Grupa AB zanotowała blisko 3 mld zł przychodów i 26 mln zł zysku netto, kontynuując wzrosty w dwucyfrowym tempie.
2021 AB zostało autoryzowanym partnerem Grupy Midea.
Grupa Midea (marki Toshiba, Midea i Comfee) to jeden z największych na świecie producentów urządzeń AGD.
2021 Spółka AB S.A już 7 raz z rzędu zostaje uznana dystrybutorem roku na rynku IT przez Context (ChannelWatch 2021).
2021 Tytuł i nagroda „Dystrybutor – wschodząca gwiazda: AB (Polska)” przyznana przez firmę Vertiv
Nagrodę przyznano podczas Vertiv EMEA Annual Channel Awards.
2021 W III kw. 2021 r. (I kw. roku finansowego 2021/2022) grupa AB zanotowała 3,1 mld zł przychodów (+8 proc. rdr).
Wzrost zysku brutto na sprzedaży (105 mln zł, +22 proc. rdr), EBITDA (40 mln zł, +21 proc. rdr) i zysku netto (25 mln zł, +31 proc. rdr).
2021 Cztery nagrody główne CRN Channel Awards 2021 dla AB
Postać Rynku IT – Andrzej Przybyło, prezes zarządu AB; Dystrybutor – AB Channel Manager – Patrycja Gawarecka Sales & Marketing Director AB Usługodawca - Centrum Kompetencyjne AB
2022 AB autoryzowanym dystrybutorem Sunmi w regionie Europy Środkowej i Wschodniej.
2022 Grupa AB w I kw. 2022 r. (III kw. roku finansowego 2021/2022) miała ponad 3,3 mld zł przychodów (+11,5 proc. r/r).
To 30,7 mln zł zysku netto (+21 proc. r/r). Jednostkowo przychody AB SA wyniosły 2 mld zł, co oznacza wzrost o 12,4 proc. r/r, a zysk netto poprawił się o 40 proc., do 13,3 mln zł.
2022 Grupa AB dystrybutorem Xiaomi w Czechach i na Słowacji.
2022 Cztery statuetki dla AB w IT Champions 2022.
AB zostało uznane Dystrybutorem Roku. Patrycja Gawarecka zdobyła statuetkę IT Champion 2022 w kategorii „Dyrektor Marketingu i Sprzedaży”, podczas gdy Zbigniew Mądry odebrał IT Championa 2022 w dziedzinie „Osobowość branży”. Centrum Kompetencyjnego AB S.A. zostało wyróżnione w kategorii „Szkolenia i edukacja” w drodze głosowania czytelników ITReseller.com.pl
2022 Sieci franczyzowe AB w Polsce liczą już ponad 1 tys. punktów sprzedaży.
Największy jest Alsen (555 punktów sprzedaży na koniec I kw. 2022 r.), a dalej Kakto (sprzęt RTV/AGD) – 303 i Wyspa Szkrabów (zabawki) – 167. Łącznie z Czechami i Słowacją sieć franczyzowa grupy AB liczy ok. 2 tys. punktów.
2022 AB S.A. autoryzowanym dystrybutorem marki Yealink w Polsce.
Yealink to globalny producent rozwiązań z segmentu Unified Communications and Collaboration (UC&C).
2022 W roku finansowym 2021 2022 grupa AB poprawiła zysk netto o 22 proc. r/r, do 151 mln zł.
Tym samym zwiększając sprzedaż o 1 mld zł (+7 proc. r/r), do 14 mld zł.
2022 Grupa AB w III kw. 2022 r. (I kw. roku finansowego 2022/2023) wypracowała blisko 3,8 mld zł przychodów ze sprzedaży, co oznacza wzrost o 22,2 proc. rok do roku.
Dzięki efektowi dźwigni operacyjnej skonsolidowany wynik EBITDA wzrósł o ponad 46 proc. r/r do 58,6 mln zł. To najwyższa EBIDTA w III kw. w historii grupy (AB działa od 32 lat). Mimo wzrostu kosztów finansowych grupa zwiększyła zysk netto o 25 proc. r/r, do 31,1 mln zł.
2022 AB “Dystrybutorem roku Lenovo w kategorii Produkty Konsumenckie”.
Wręczenie nagród nastąpiło podczas Lenovo Top Partners Award’22
2023 AB SA zwyciężyło głosami partnerów w kategorii “Dystrybutor roku HPE”
2023 Grupa AB w 2022 r. przekroczyła 15 mld zł rocznych przychodów, czyli sprzedaż okazała się wyższa aż o 1,7 mld zł (12 proc.) niż w 2021 r.
Przy czym w IV kw. 2022 r. (II kw. roku finansowego 2022/23) dynamika obrotów była 9 proc. na plusie (4,8 mld zł), czyli niższym niż w całym ub.r. Poprawiła się natomiast rentowność na wszystkich poziomach. EBIDTA po raz pierwszy przekroczyła 100 mln zł kwartalnie.
2023 Srebrny Medal EcoVadis dla AB S.A.
EcoVadis to największa na świecie, niezależna agencja ratingowa oceniająca firmy pod kątem zrównoważonego rozwoju oraz odpowiedzialności społecznej
2023 „Noce IT” wracają do kalendarza spokań
Popularne wydarzenia branży IT polecane pasjonatom nowoczesnych technologii i osobom z branży organizowane przez Centrum Kompetencyjne AB SA ponownie odbywają się w stacjonarnej formule.
2023 AB Dystrybutorem roku 2022/2023 Schneider Electric
2023 AB SA z kompletem nagród IT Champions 2023
AB otrzymało aż trzy nagrody w prestiżowym konkursie IT Champions 2023 organizowanym przez IT Reseller. Spółka zwyciężyła w kategoriach: 1. Dystrybutor Roku – Spółka AB S.A. 2. Osobowości Roku – Patrycja Gawarecka, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu AB S.A. 3. Champion Szkoleń i Edukacji – Centrum Kompetencyjne AB S.A.
2023 Xiaomi w ofercie AB
AB Dystrybutorem rozwiązań marki Xiaomi w Polsce
2023 AB Dystrybutorem Roku Samsung Memory
2023 AB wyróżnione Białym Listkiem Polityki CSR
AB wyróżnione w prestiżowym rankingu ESG, zorganizowanym przez Tygodnik Polityka, we współpracy z Deloitte i Forum Odpowiedzialnego Biznesu!
2023 Andrzej Przybyło Menedżerem Roku Regionu Dolnośląskiego 2022
Prezes Zarządu AB S.A. zwyciężył w Konkursie „Menedżer Roku Regionu Dolnośląskiego 2022” (kategoria Duża Firma). Oznacza to, że jego dokonania ekonomiczno-finansowe w minionym roku, a także zaangażowanie w sprawy lokalnych społeczności, w tym działalność charytatywna, zostały najlepiej ocenione przez kapitułę konkursową spośród innych menedżerów. Organizatorem plebiscytu jest redakcja Gazety Wrocławskiej oraz Loża Dolnośląska Business Centre Club.
2023 AB liderem w czterech kategoriach raportu Computerworld TOP200 2023
Największy polski dystrybutor IT, największy dostawca sprzętu IT, największy dostawca sprzętu firm trzecich, a także największa firma informatyczna w Polsce. Spółka AB S.A. – lider dystrybucji IT i elektroniki w regionie Europy Środkowej – znalazła się na 1. miejscu łącznie w aż czterech wymienionych kategoriach Raportu „Computerworld TOP200 2023, polski rynek teleinformatyczny”. Raport został opublikowany przez IDG, wydawcę magazynu Computerworld, przy współpracy z firmą badawczą IDC.
2023 AB dystrybutorem rozwiązań Check Point
AB poszerzyła swoją ofertę w zakresie cyberbezpieczeństwa i IT security. Do grona dostawców polskiego dystrybutora dołączyła firma Check Point – światowy lider w dziedzinie bezpieczeństwa dla przedsiębiorstw.

Nagrody i wyróżnienia

Poprzedni artykuł Poprzedni artykuł
2000
2002
2003
2004
2005
2006
2007
2008
2009
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
2020
2021
2022
2023
2024
Następny artykuł Następny artykuł
Nagroda Dystrybutora Roku 2000
przyznana przez czytelników magazynu CRN Polska
Nagroda najlepszego europejskiego dystrybutora
CTX roku 2000
Certyfikat jakości kanału dystrybucji 2002
od CRN za najwyższej jakości dodatkowy serwis IT
Nagroda Intel
dystrybutor najbardziej zorientowany na klienta w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki w 2002 r.
Rekomendacja godnego zaufania kontrahenta
z Narodowego Rejestru Długów
Tytuł Dystrybutora Roku 2003 magazynu CHIP
w kategorii warunków finansowania kanałów sprzedaży
Wyróżnienie "Najbardziej zorientowanego na klienta dystrybutora w EMEA"
(Intel FMM)
Nagroda dla najlepszego dystrybutora Hewlett-Packard
w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki
Nominacja do prestiżowej nagrody Ventura 2005
w kategorii "Najbardziej dynamiczna spółka"
Nagroda firmy Intel
za największy udział w sprzedaży procesorów Dual-core spośród wszystkich dystrybutorów w Europie Środkowej i Wschodniej w 1 kwartale 2006 r.
Tytuł Dystrybutora Roku 2006
przyznany przez czytelników pisma CRN Polska
16 miejsce w plebiscycie dziennika Puls Biznesu
Filary Polskiej Gospodarki (w woj. dolnośląskim)
AB w setce najbardziej efektywnych spółek giełdowych
w prestiżowym rankingu spółki konsultingowej "Kolaja and Partners"
Wyróżnienie w II edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2007
w kategorii "Najdynamiczniejsza firma województwa dolnośląskiego"
Tytuł "Firmy Dziesięciolecia"
nadany przez redakcję CRN Polska
Wyróżnienie w rankingu Diamenty Forbesa 2009
w kategorii firm o przychodach powyżej 200 mln zł
Andrzej Przybyło, prezes AB S.A. "Postacią Roku IT 2009"
wg czytelników magazynu CRN
Wyróżnienie od firmy Intel
za wybitne wsparcie dystrybucji i budowanie rynku w Polsce
„Global Technology Distribution Council”
to prestiżowe stowarzyszenie zrzeszające największych i najbardziej wpływowych dystrybutorów z całego świata. Misją stowarzyszenia jest przybliżanie producentom IT i inwestorom roli dystrybucji na rynku nowych technologii oraz budowanie wspólnej platformy komunikacyjnej. Dzięki obecności czołowych firm stowarzyszenie kreuje politykę i wyznacza trendy na rynku dystrybucji na całym świecie. Członkostwo jedynie na zaproszenie.
Przyjęcie do grona członków
„Global Technology Distribution Council”
Tytuł "Dystrybutora Roku 2010"
nadany przez redakcję CRN Polska
2. miejsce w rankingu Gazety Giełdy Parkiet - "Lokomotywy Giełdy"
w kategorii "spółki małe", tj. o kapitalizacji 100-500 mln zł
Certyfikat Upoważnionego Podmiotu Gospodarczego
(Authorized Economic Operator, AEO)
Reprezentowanie Polski w międzynarodowym konkursie
"The European Business Awards"
11 pozycja w rankingu Gazety Giełdy Parkiet
"Perły Polskiej Gospodarki"
Wyróżnienie logiem "Odpowiada inwestorom"
w akcji prowadzonej przez Puls Biznesu
2. miejsce w rankingu Dziennika Gazety Prawnej "Polskie Firmy
Rozwój polskiego kapitału" w kategorii "Najbardziej dynamiczna firma w 2009 r."
Dystrybutor Roku 2011
(wg Microsoft)
II miejsce dla Grupy AB w rankingu największych przedsiębiorstw informatycznych w Polsce
w XIV edycji "Raportu Businessman.pl Teleinfo 500"
Prezes Andrzej Przybyło Ernst & Young
Przedsiębiorcą Roku 2011
Najlepszy Program Partnerski 2011
(wg IT Reseller)
Złoty Bell - Dystrybutor Roku 2011
(wg magazynu Mobility)
Dystrybutor roku 2012
(Microsoft)
Najlepszy Program Partnerski
dla TB Partner (IT Reseller)
AB "Solidnym Pracodawcą roku branży IT"
(Rzecz o Biznesie - Rzeczpospolita)
Marka TB Print
wyróżniona Laurem Klienta
Sieć Alsen wyróżniona tytułem
Quality International 2012
AB w złotej dziesiątce partnerów
ESET
AB S.A. otrzymała certyfikat „Perła Polskiej Gospodarki”
w kategorii PERŁY WIELKIE. Firma została wyróżniona za konsekwentną realizację strategii i polityki przedsiębiorstwa oraz pozycję lidera wśród najbardziej dynamicznych i efektywnych przedsiębiorstw
Nagroda Dystrybutora Roku 2012
w kategorii sprzedaż komputerów biznesowych HP
Nagroda Internautów dla Andrzeja Przybyło w Konkursie Człowiek Roku 2012
portalu tuwroclaw.com
ATC dystrybutorem roku 2012
wg Reseller Magazine
ATC - "Broadline distributor of 2012"
wg ChanelWorld
ATC - "Best partners meetings 2012"
wg ChanelWorld
AB "Odpowiedzialnym Pracodawcą roku
Lider HR 2013"
Grupa AB Dystrybutorem Roku w regionie Europy Środkowo-Wschodniej
(Distree 2013)
Andrzej Przybyło, prezes AB S.A., "Postacią Rynku IT"
wg czytelników magazynu CRN Polska
AB Dystrybutorem Roku
(wg CRN Polska)
AB - Certyfikat HR
Najwyższej Jakości
Tytuł "Firmy Piętnastolecia"
nadany przez redakcję CRN Polska
Nagroda Złoty As IT
w kategorii „Dystrybutor Roku”
Certyfikat Wiarygodności Biznesowej dla AB S.A.
przyznany przez Bisnode Polska – partnera strategicznego Dun&Bradstreet
Wyróżnienie HR Najwyższej Jakości dla AB S.A.
przyznane przez Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami. AB S.A. utrzymała tytuł nadany w 2013 roku.
Tytuł „Solidny Pracodawca Roku 2014”
dla AB S.A.
AB SA nagrodzona za największą sprzedaż UPS-ów 1-fazowych Schneider Electric
ITB w 2013 roku
Andrzej Przybyło, prezes AB S.A., "Postacią Rynku IT"
wg czytelników magazynu CRN Polska
AB Dystrybutorem Roku 2013
wg czytelników magazynu CRN Polska
Nagroda w kategorii EMEA Distributor Initiative of the Year
za relaunch marki Optimus
Tytuł „Perła Polskiej Gospodarki” w kategorii Perły Wielkie
wg rankingu Instytutu Nauk Ekonomicznych PAN i Oficyny Wydawniczej „Rynek Polski” (za rok 2013)
HP PARTNER EXCELLENCE AWARD
w kategorii Dystrybutor HP 2013 – komputery
BEST COMPUTING DISTRIBUTOR 2014
Najlepszy Dystrybutor komputerów w regionie CEE w roku fiskalnym 2014
HP PARTNER EXCELLENCE AWARD
Nagroda dla AB S.A. za największą sprzedaż komputerów w 2014 r. (tytuł: HP DYSTRYBUTOR 2014 ROKU)
Certyfikat dla AB S.A.
od Transcend Information, Inc. - Authorized Distributor 2015
Tytuł „Odpowiedzialny Pracodawca
Lider HR 2015” dla AB S.A.
AB S.A. - największy wzrost obrotów z partnerami Distribution Led
osiągnięty przez Dystrybutora w zakresie rozwiązań HP Industry Standard Servers
BEST COMPUTING DISTRIBUTOR 2014
Najlepszy Dystrybutor komputerów w regionie CEE w roku fiskalnym 2014
HP PARTNER EXCELLENCE AWARD
Nagroda dla AB S.A. za największą sprzedaż komputerów w 2014 r. (tytuł: HP DYSTRYBUTOR 2014 ROKU)
Wyróżnienie HR Najwyższej Jakości dla AB S.A.
przyznane przez Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami
Tytuł "Dystrybutora Roku 2014 na rynku czeskim”
dla AT Computers (CONTEXT)
Tytuł „Dystrybutora Roku 2014 w Polsce”
dla AB S.A. (CONTEXT)
Hewlett Packard Enterprise - nagroda dla AB
za „Największą liczbę aktywnych partnerów w 2015 roku"
Nagroda Pracodawców RP „Wektor 2015” dla Andrzeja Przybyło
za „stworzenie największej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej firmy dystrybucyjnej i jej sukces finansowy"
"Postać Rynku IT"
nagroda dla Andrzeja Przybyło w plebiscycie CRN
AB Dystrybutorem Roku 2015
wg czytelników magazynu CRN Polska
AB S.A. została nagrodzona tytułem „Dystrybutora broadlinerowego Roku 2015”
przez światową organizację badawczą CONTEXT
AB z tytułem Dystrybutora Roku
Microsoft
AB nagrodzone tytułem "Dystrybutora Roku"
przez HP Inc.
Hewlett Packard Enterprise - nagroda dla AB za
"Największą liczbę aktywnych partnerów w 2016 roku"
AB S.A. z tytułem „2017 Partner of the Year”
w dwóch kategoriach: Commercial Distributor oraz OEM Distributor od Microsoft
AB S.A. została nagrodzona tytułem „Dystrybutora broadlinerowego Roku 2016”
przez światową organizację badawczą CONTEXT
"Distributor of the year Poland"
nagroda otrzymana od HPE w trakcie Distribution Partner Conference CEEI & MEMA 2017
"Distributor of the year Central & Eastern Europe"
nagroda otrzymana od HPE w trakcie Distribution Partner Conference CEEI & MEMA 2017
"Dystrybutor Roku w Polsce"
wg magazynu IT Reseller
Dystrybutor Roku w Polsce
Magazynu IT Reseller
Distributor of the year Central & Eastern Europe
nagroda otrzymana od HPE w trakcie Distribution Partner Conference CEEI & MEMA 2017
Distributor of the year Poland
nagroda otrzymana od HPE w trakcie Distribution Partner Conference CEEI & MEMA 2017
CONTEXT ChannelWatch 2017
Dystrybutor broadlinerowy Roku w Polsce i Czechach
Dystrybutor Roku w kategorii produkty konsumenckie
Nagroda przyznana przez firmę Lenovo podczas gali Lenovo Top Partners Award 2018
Wyróżnienie „Za najwyższy poziom relacji inwestorskich skierowanych do inwestorów indywidualnych”
Przyznane przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych
Postać Rynku IT
Nagroda dla Andrzeja Przybyło przyznana przez czytelników CRN Polska
Dyrektor sprzedaży u dystrybutora
Nagroda dla Patrycji Gawareckiej od czytelników CRN Polska
Handlowiec Roku
Nagroda dla Łukasza Knapa od czytelników CRN Polska
Dystrybutor Roku 2017
Nagroda przyznana przez firmę Epson
Największa liczba aktywnych partnerów w 2017 roku
Nagroda przyznana przez firmę Hewlett Packard Enterprise
IT CHAMPION 2018: Chmura Dystrybutora
Nagroda przyznana przez magazyn IT Reseller
IT CHAMPION 2018: Dyrektor sprzedaży u dystrybutora
Nagroda dla Patrycji Gawareckiej przyznana przez magazyn IT Reseller
IT CHAMPION 2018: Nagroda Specjalna Redakcji
Redakcja magazynu IT Reseller przyznała nagrodę Specjalną dla Zarządu AB S.A.
Dystrybutor Roku sprzętu IM
Nagroda przyznana przez firmę Samsung
Lider Sprzedaży 2018
Nagroda przyznana przez firmę Kaspersky
Dystrybutor roku: Software and Device Sales
Nagroda przyznana przez firmę Microsoftu
Innowatory Wprost 2018
Nagroda w kategorii Usługi dla biznesu
HP Dystrybutor Roku 2018
Przyznana przez firmę HP inc.
Perły Polskiej Gospodarki
Nagroda przyznana przez przez magazyn „Polish Market” w kategorii Perła Wielka
Nagroda dla dystrybutorów z regionu Europy Środkowo – Wschodniej
Za sprzedaż rozwiązań SMB Hewlett Packard Enterprise
Infrastructure Solution Distributor of The Year 2019
Nagroda od Dell EMC
Największa wartość sprzedaży dystrybucyjnej rozwiązań Systems Secure Power
W roku 2018 otrzymana podczas Innovation Summit Praga 2019 od Schneider Electronic
Dystrybutor Roku w Polsce
Podczas uroczystej gali IT CHAMPIONS 2019, organizowanej przez wydawnictwo IT Reseller
Najlepszy Dyrektor Sprzedaży i Marketingu
Dla Patrycji Gawareckiej podczas uroczystej gali IT CHAMPIONS 2019, organizowanej przez wydawnictwo IT Reseller
Osobowość Roku Branży IT
Dla Zbigniewa Mądrego podczas uroczystej gali IT CHAMPIONS 2019, organizowanej przez wydawnictwo IT Reseller
Dystrybutor Roku
W plebiscycie CRN Polska
Postać Rynku IT
Dla Andrzeja Przybyło w plebiscycie CRN Polska
Dyrektor Sprzedaży u Dystrybutora
Dla Patrycji Gawareckiej w plebiscycie CRN Polska
Handlowiec Roku
Dla Katarzyny Żmijewskiej w plebiscycie roku CRN Polska
Dystrybutor Roku 2019
Przyznana przez firmę Epson.
Dystrybutor Roku 2019
Magazynu IT Reseller
Największa firma informatyczna działająca w Polsce w 2019 roku
W rankingu Computerworld Polska
Personal Achievement Award
Dla Mateusza Sawickiego podczas DellPartnerAwards2020
Grupa AB trzecią największą firmą rodzinną w Polsce
W rankingu gazety Rzeczpospolita
IT Champions 2020 Dyrektor Marketingu i Sprzedaży
Dla Patrycji Gawareckiej od magazynu IT Reseller
IT Champions 2020 Osobowość branży
Dla Zbigniewa Mądrego od magazynu IT Reseller.
Nagroda specjalna za działania CSR rok 2020
Za akcję AByrazem od magazynu IT Reseller.
Dystrybutor Roku 2020
Podczas gali IT Champions 2020 magazynu IT Reseller.
Największa firma informatyczna w Polsce
W rankingu Computerworld Polska
Wprost - 200 największych polskich firm
15 miejsce (awans o 8 pozycji)
Wprost najlepsi pracodawcy w Polsce
AB wśród 50 najlepszych pracodawców w Polsce
Hewlett Packard Enterprise 2021 Future Redefine
Dystrybutor Roku 2020
HP Inc Poland
Dystrybutor Roku
Epson
Partner Roku 2020
Forbes - „Najlepsi pracodawcy w Polsce 2021”
11 miejsce w branży IT
TOP200 Computerworld
Największa firma informatyczna, Największy polski dystrybutor IT
Best100 – ITwiz
Największe firmy IT w Polsce w roku 2020 - 1 miejsce
Samsung Electronics
Dystrybutor Roku
Samsung Electronics Polska
Dystrybutor roku w kategorii DIGITAL SIGNAGE, Dystrybutor roku w kategorii MONITORY LCD
Lenovo
Dystrybutor Roku 2020 - Produkty biznesowe, Dystrybutor Roku 2020 - Produkty konsumenckie
IT Champion x 4, IT Reseller
„Dystrybutor Roku”, „CSR” – ABy Razem, „Dyrektor Marketingu i Sprzedaży” dla Patrycji Gawareckiej, „Osobowość Branży” dla prezesa Andrzeja Przybyło
Schneider Electric
Dystrybutor roku 2020
CONTEXT
Dystrybutor roku 2020 dla AB SA, Dystrybutor roku 2020 dla ATC
Fujitsu
Dystrybutor Roku 2021 w kategorii „Największa sprzedaż produktów CCD”
Dell Technologies
Distributor of the Year — Client Solutions
IT Champion 2022 x 4, IT Reseller
„Dystrybutor Roku”, „Dyrektor Marketingu i Sprzedaży” dla Patrycji Gawareckiej, „Osobowość Branży” dla Zbigniewa Mądrego, „Champion Szkoleń i Edukacji Centrum Kompetencyjne AB”
Context
Dystrybutor Roku 2022 w Polsce dla AB
Channel World
Najlepszy broadliner w Czechach i na Słowacji dla ATC
TOP 200 x 2, Computerworld
Największa firma IT w Polsce, Największy polski dystrybutor IT
Gazeta Finansowa
Lista 1000 największych polskich firm:  2. miejsce dla AB
Zachodnia Izba Gospodarcza
Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza Biznesowy Lider Roku dla Prezesa Grupy AB S.A – Andrzeja Przybyło
Samsung Electronics Polska
Dystrybutor Roku 2022 w kategorii: Mobile
HP Inc Poland
Dystrybutor Roku 2021
Intel Corporation
Nagroda za największe sukcesy w promowaniu i sprzedaży urządzeń Intel vPro® wśród Partnerów SMB w Polsce w 2022
„LISTA 2000” wg „Rzeczpospolitej”
AB największym dystrybutorem rozwiązań IT w Polsce, a w kategorii „IT, telekomunikacja, nowe media” - 2. miejsce
Lenovo
Dystrybutor Roku 2021 w kategorii Produkty konsumenckie
Sunmi
Top Performing Distributor 2022
HEWLETT PACKARD ENTERPRISE
Najlepszy Dystrybutor Roku 2022 Hewlett Packard Enterprise
HP Inc.
Najlepszy Dystrybutor Roku 2022 HP Inc.
AB Dystrybutorem Roku w kategorii Dystrybutor rynku SMB - HP Partner Award Central Europe
Gala HP Amplify Partner Conference 2023 (Chicago, USA)
AB Dystrybutorem Roku 2022/2023 Schneider Electric
Gala Innovation Day: Spotkanie Partnerów Schneider Electric 2023
IT Europa Channel Awards: Cyber Security Educator of the Year - Highly Commend: AB S.A.
Wyróżnienie dla AB za działania w ramach Centrum Kompetencyjnego AB S.A.
AB SA z trzema nagrodami w konkursie IT Champions 2023
Gala IT Reseller: Dystrybutor Roku – Spółka AB S.A., Osobowości Roku – Patrycja Gawarecka, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu AB S.A., Champion Szkoleń i Edukacji – Centrum Kompetencyjne AB S.A.
AB Dystrybutorem Roku Samsung Memory
Gala Samsung Memory Summit 2023
Biały Listek CSR Polityki 2023 dla AB SA
XII zestawienie firm odpowiedzialnych społecznie za 2022 rok
Andrzej Przybyło Menedżerem Roku Regionu Dolnośląskiego 2022 (Kategoria: Duża Firma)
Menedżer Roku Regionu Dolnośląskiego 2022 (organizator Gazeta Wrocławska + Loża Dolnośląska Business Centre Club
Raport ComputerWorld TOP200 2023
AB - Największy polski dystrybutor IT, największy dostawca sprzętu IT, największy dostawca sprzętu firm trzecich, a także największa firma informatyczna w Polsce.
Ranking ITwiz Best100
AB - Największy dystrybutor IT działający na rynku polskim w roku 2023
Trzy nagrody ChannelWorld Awards 2022 dla ATC
ATC - Dystrybutor Roku 2022 – Czechy ATC - Dystrybutor Roku 2022 – Słowacja ATC - Producent Komputerów Roku 2022
Trzy nagrody Context ChannelWacht 2023 dla Spółek Grupy AB
AB - Dystrybutor Roku 2023 (PL) ATC - Dystrybutor Roku 2023 (CZ) ATC - Dystrybutor Roku 2023 (SLO)
AB Dystrybutorem Roku 2023 Samsung Electronics
Nagroda Premier Partner of the Year od Xiaomi dla ATC
ATC uznany Dystrybutorem Roku Client Solutions 2023 przez Dell Technologies
AB Dystrybutor Roku Lenovo w kategorii Produkty konsumenckie
AB Dystrybutorem roku Canon 2023
AB z nagrodą „The Best Event – Interaction & Gamification”
Zwycięstwo w konkursie Meeting15 za realizację wydarzenia "Możliwości i Rozwój"
AT Computers z nagrodą Lokalny Dystrybutor Roku 2023 Honeywell
Wyróżnienie dla AB od Schneider Electric podczas Secure Power Day
Wyróżnienie za ogromny wkład w zrównoważony rozwój
AT Computers - Dystrybutorem Roku 2023 Synology (Resellers' Choice)
AB Dystrybutorem Roku 2023 HP Inc.
AB z nagrodą za najlepszy Projekt marketingowy roku Jabra
AT Computers z nagrodą Jabra CEE Partner Award DYSTRYBUTOR ROKU WIDEO
AB Dystrybutorem Roku Microsoft
Za najlepsze wyniki w sprzedaży rozwiązań Microsoft w regionie CEMA - wśród 109 krajów
AB Dystrybutorem Roku Hewlett Packard Enterprise
Zwycięzca głosowania Autoryzowanych Partnerów HPE

Aktualności

Zdjęcie z artykułu
AB S.A. nowym dostawcą produktów Cooler Master

AB S.A., czołowy dystrybutor rozwiązań technologicznych w Europie Środkowo-Wschodniej, został nowym dostawcą produktów marki Cooler Master. W ramach partnerstwa, w ofercie dystrybutora znajdą się zaawansowane rozwiązania chłodzenia powietrzem i wodne, obudowy komputerowe, zasilacze, peryferia gamingowe oraz monitory. Cooler Master to globalny producent sprzętu komputerowego. Jest znany i ceniony przez entuzjastów technologii oraz graczy na całym […]

więcej
Zdjęcie z artykułu
Nagroda „Premier Partner Appreciation” od ADATA dla AB S.A.

Przedstawiciele AB S.A. odebrali z rąk Shalley Chen – CEO ADATA nagrodę „Premier Partner Appreciation”. Wyróżnienie wręczono podczas spotkania w tajwańskiej siedzibie ADATA Technology Co. Nagroda została przyznana Spółce za długoletnią, niemal 15-letnią owocną współpracę oraz za realizację tysięcznego zamówienia. Statuetkę w Tajpej odebrał Adam Górski – Product Manager AB S.A., który zajmuje się marką […]

więcej
Zdjęcie z artykułu
AB jako pierwszy dystrybutor IT na świecie udostępnia partnerom Program HP Amplify Data Insights

Grupa AB – największy dystrybutor rozwiązań IT i elektroniki w Europie Środkowo-Wschodniej we współpracy z HP Inc. przygotował specjalne narzędzie, które wspiera dynamiczny rozwój partnerów w sprzedaży. To kolejny projekt z zakresu usług z wartością dodaną wdrożony przez AB. Program ma zrewolucjonizować wsparcie, jakie resellerzy AB mogą zaoferować swoim klientom, czyniąc je prostszym, wygodniejszym i […]

więcej
Zdjęcie z artykułu
AB S.A. z nagrodą dla najlepszego dystrybutora roku Hewlett Packard Enterprise w Europie Środkowej

AB S.A. otrzymało nagrodę Central Europe Distributor of the Year 2024 Hewlett Packard Enterprise! Nagrodę wręczono przedstawicielom Spółki podczas spotkania Partnerów w Las Vegas. To kolejne duże wyróżnienie producenta dla firmy z Magnic, ponieważ niespełna dwa miesiące wcześniej AB S.A. otrzymało nagrodę Dystrybutora Roku HPE w Polsce. Dziękujemy Hewlett Packard Enterprise za docenienie oraz za […]

więcej
Zdjęcie z artykułu
AB S.A. nagrodzone Białym Listkiem ESG Polityki

AB S.A. ponownie zostało nagrodzone przez redakcję tygodnika Polityka i Deloitte Polska za działania ESG. Tym samym Biały Listek ESG ponownie trafia do naszej Spółki! Biały Listek to wyróżnienie dla naszego zaangażowania w obszarze środowiskowym, społecznym oraz ładu korporacyjnego. To potwierdzenie uznania dla wdrożonych istotnych elementów zarządczych związanych z obszarem ESG. Cieszymy się, że możemy […]

więcej
Zdjęcie z artykułu
AB S.A. z trzema nagrodami IT Champions 2024

Spółka AB otrzymała aż 3 nagrody w prestiżowym konkursie IT Champions 2024 organizowanym przez redakcję pisma IT Reseller. To taki sam rezultat jak przed rokiem, gdy AB również mogło cieszyć się 3 „czempionami„. O sukcesie zdecydowały internetowe głosy specjalistów branży, co jeszcze bardziej cieszy. To dla nas potwierdzenie, że obrany przez nas kierunek jest właściwy, […]

więcej

CSR

AB S.A. nagrodzone Białym Listkiem ESG Polityki

AB S.A. ponownie zostało nagrodzone przez redakcję tygodnika Polityka i Deloitte Polska za działania ESG. Tym samym Biały Listek ESG ponownie trafia do naszej Spółki! Biały Listek to wyróżnienie dla naszego zaangażowania w obszarze środowiskowym, społecznym oraz ładu korporacyjnego. To potwierdzenie uznania dla wdrożonych istotnych elementów zarządczych związanych z obszarem ESG. Cieszymy się, że możemy […]

Działania AB SA w dziedzinie społecznej odpowiedzialności biznesu po raz kolejny docenione! 

Z dumą ogłaszamy, że cztery inicjatywy AB S.A. (dobre praktyki ESG) zostały wyróżnione w 22. edycji raportu „Odpowiedzialny Biznes w Polsce. Dobre praktyki 2023”, opracowanej przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Dobre praktyki AB, które znalazły się w raporcie: Kreowanie i utrwalanie pozytywnych postaw, edukacja i budowanie platform wymiany wiedzy, a także podejmowanie działań na rzecz wsparcia Pracowników i […]

Zasadziliśmy las razem z Markit

Za nami sadzenie drzew z naszym Partnerem – firmą Markit. Wraz z zespołem, w miejscowości Konotopa niedaleko Warszawy, udało nam się zasadzić blisko 2000 sadzonek drzew takich jak m.in.: grab, czy jarzębina. To była świetna okazja, aby wspólnymi siłami zrobić coś dla naszej planety i przyszłych pokoleń. Powszechnie wiadomo, że drzewa przy okazji fotosyntezy produkują […]

Systemy zarządzania

W naszych działaniach bazujemy na zintegrowanym systemie zarządzania łączącym politykę jakości z dbałością o środowisko. Twoje zadowolenie jest dla nas najwyższą wartością, dlatego wciąż doskonalimy system poprzez wprowadzanie nowych rozwiązań infrastrukturalnych. Przestrzegamy przepisów prawa, nieustannie dążąc do osiągnięcia maksymalnego poziomu Twojego zadowolenia ze świadczonych przez nas usług. Realizujemy ten cel strategiczny przy jednoczesnym:

  • spełnianiu wymagań prawnych i dotyczących ochrony środowiska,
  • zagwarantowaniu terminowości i realizacji zleceń,
  • skracaniu czasu realizacji zamówień,
  • zwiększaniu sprzedaży oferowanych produktów,
  • eliminacji braków i reklamacji,
  • efektywnym i oszczędnym gospodarowaniu mediami energetycznymi oraz wodą,
  • zmniejszaniu ilości powstających odpadów technologicznych oraz prowadzeniu racjonalnej i bezpiecznej dla środowiska gospodarki odpadami,
  • ciągłym doskonaleniu funkcjonowania całej organizacji.
Polityka jakości

W AB S.A. traktujemy jakość jako fundamentalny czynnik gwarantujący Twoją satysfakcję i przewagę konkurencyjną na rynku. Zaspokajanie Twoich potrzeb poprzez budowanie długotrwałych relacji oraz oferowanie produktów najwyższej jakości przy zastosowaniu najnowocześniejszych technik sprzedaży to niezmienny i stale nadrzędny cel naszej firmy.

Polityka środowiskowa

Dbałość o środowisko naturalne jest jednym z priorytetów naszej działalności. Kierując się powyższą zasadą, w codziennej pracy wdrażamy działania prośrodowiskowe.

Deklaracja środowiskowa

Jesteśmy liderem nie tylko na rynku IT i elektroniki użytkowej w Europie Środkowo-Wschodniej, ale także jako pierwsi w Polsce w branży IT wdrożyliśmy prestiżowy System Ekozarządzania i Audytu w Przedsiębiorstwie – EMAS. To najwyższy dostępny na terenie Unii Europejskiej certyfikat z zarządzania środowiskowego.

Certyfikaty

Prestiż bycia w gronie firm, które prowadzą swoją działalność zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju oraz stosują systemy zarządzania ISO potwierdzają wydane naszej firmie certyfikaty