O firmie

Potwierdzeniem zaufania, jakim obdarzają nas klienci, jest fakt, że grupa AB jako jedyne polskie przedsiębiorstwo zalicza się do grona 9 największych dystrybutorów IT i dostawców rozwiązań e-commerce w Europie z ponad 8 mld zł obrotu. Z kolei w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej od lat niezmiennie jesteśmy liderem. Do Twojej dyspozycji oddajemy 100 tys. produktów – skorzystaj z możliwości, jakie Ci dajemy i stań się jednym z naszych 16 tys. partnerów handlowych. Należymy do wiodących dostawców usług chmurowych (cloud), e-commerce oraz wartości dodanej w dystrybucji (VAD), a także zajmujemy się dystrybucją sprzętu AGD/RTV i zabawek. Aby spełnić Twoje wymagania, korzystamy z rozbudowanego zaplecza logistycznego, które pozwala nam wciąż powiększać zakres działalności i liczbę partnerów handlowych.

100 000 produktów w ofercie
16 000 partnerów handlowych
1 100 pracowników w Europie
31 lat na rynku IT

Władze spółki

Andrzej Przybyło - zdjęcie
Andrzej Przybyło
Prezes Zarządu
Zbigniew Mądry - zdjęcie
Zbigniew Mądry
CZŁONEK ZARZĄDU, COO
Grzegorz Ochędzan - zdjęcie
Grzegorz Ochędzan
Członek Zarządu, Dyrektor Finansowy
Krzysztof Kucharski - zdjęcie
Krzysztof Kucharski
Członek Zarządu, Dyrektor ds. Korporacyjnych i Prawnych

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego. Karierę zawodową związał z informatyką i biznesem. W latach 1990-1996 prowadził działalność gospodarczą pod firmą „A&B” we Wrocławiu. Założyciel i jeden z głównych akcjonariuszy spółki AB, w której od 1998 roku pełni funkcję Prezesa Zarządu. Członek Rady Nadzorczej spółki zależnej ALSEN Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach oraz Przewodniczący Rady Nadzorczej AT Computers Holding a.s. Jako Prezes Zarządu Pan Andrzej Przybyło reprezentuje Spółkę na zewnątrz, kieruje pracami Zarządu, przewodniczy na posiedzeniach Zarządu oraz koordynuje jego pracę.

Historia

Poprzedni rok
‘90
‘93
‘94
‘00
‘06
‘07
‘08
‘09
‘10
‘11
‘12
‘13
‘14
‘15
‘16
‘17
‘18
‘19
‘20
Następny rok
1990 Założenie rodzinnego biznesu - Przedsiębiorstwa Handlowego AB
AB powstało na początku lat 90. jako jednoosobowa spółka. Był to moment olbrzymich zmian gospodarczych w Polsce. Dopiero otwarcie się na Zachód pokazało, w jak dużym stopniu Polska odstawała pod względem infrastruktury informatycznej od bogatszych krajów Europy Zachodniej. Jednym z ówczesnych warunków dalszego rozwoju Polski była informatyzacja kraju. Komputerami i nowymi technologiami zainteresowani byli zarówno klienci indywidualni jak sektor publiczny i prywatny.Lata 90. to również rozkwit wielu małych prywatnych firm. Młodzi przedsiębiorcy nie mieli dobrych wzorców i gotowych rozwiązań, na których mogli się oprzeć. Każdy nowy przedsiębiorca, musiał liczyć się z czasem i włożyć ogromną pracą na stopniową naukę rozwijania biznesu w nowym porządku gospodarczym. Prezes Andrzej Przybyło zdecydował się właśnie na ten krok, i jak pokazał czas, to był początek sukcesu.
1993 Powstanie Przedsiębiorstwa Handlowego AB Iwona Przybyło z siedzibą we Wrocławiu
Powstanie Przedsiębiorstwa Handlowego AB Iwona Przybyło z siedzibą we Wrocławiu
1994 Zbudowanie sieci oddziałów w największych miastach Polski
Mimo złej infrastruktury drogowej i braku łatwych środków łączności takich jak np. dziś telefon komórkowy, AB zdecydowało się odpowiedzieć na potrzeby rynku i konsumentów rozbudowując sieć swoich oddziałów w największych miastach Polski tj. Wrocław, Warszawa, Łódź, Katowice, Szczecin, Gdańsk, Poznań, Kraków. Był to duży krok do przodu w historii firmy. W relacji z klientem pojawiła się wartość dodana - szybka realizacja potrzeb zamawiającego oraz budowanie trwałych relacji handlowych poprzez bliskość handlowców.
2000 Wdrożenie ERP
1 stycznia 2000 – wdrożenie ERP połączone z integracją on-line oddziałów z centrum logistycznym we Wrocławiu. Pierwotnie każdy z oddziałów posiadał swój system i był osobno zarządzany. W celu usprawnienia funkcjonowania stale rosnącego i rozwijającego się przedsiębiorstwa, zdecydowano się na implementację systemu Enterprise Resource Planning. Pozwolił on na zoptymalizowanie kosztów i dalszą ekspansję na rynku dystrybucji IT.
2000 Uruchomienie AB Online
AB Online to jeden z pierwszych serwisów internetowych dystrybucji IT, obejmujący od początku pełną integrację z ERP (w zakresie sprzedaży, serwisu, logistyki).
2006 Pierwsza publiczna oferta akcji spółki i debiut na GPW
Prężnie się rozwijając w 2006 roku spółka zdecydowała się na debiut na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Po wprowadzeniu firmy do obrotu giełdowego zarząd nie spoczął na laurach i przystąpił do realizacji zapisanych w prospekcie emisyjnym celów m.in. rozwój nowych kanałów i kierunków sprzedaży. Dzisiaj AB jest obecne nie tylko w krajach sąsiadujących z Polską od południa, ale eksportuje również towar do takich krajów jak Litwa, Łotwa czy Ukraina. Ponadto postawiono na optymalizację i rozwój portfela produktów oraz podnoszenie efektywności działania i poprawę rentowności.
2007 Przejęcie ATComputers Holding a.s.
Jednym z elementów prospektu emisyjnego była ekspansja zagraniczna. Dzięki pozyskanemu kapitałowi, już w 2007 roku AB przejęło czeski AT Computers Holding a.s. - dystrybutora IT i producenta komputerów, działającego na rynkach czeskim i słowackim, stając się liderem w sektorze dystrybucji w regionie swojej działalności. Było to jedno z największych przejęć na rynku, zakończone sukcesem. Przejęcia ATC dokonano w momencie boomu ekonomicznego, co pozwoliło na czerpanie korzyści wynikających z synergii i zwiększenia skali działalności. W chwili zakupu, ATC była trzecią co do wielkości spółką na terytorium Czech i Słowacji, natomiast obecnie pod względem przychodów jest liderem w Czechach.
2008 Modernizacja i rozbudowa centrum logistycznego
Siłą Grupy AB jest nowoczesny system logistyczny. W latach 2008/2009 wrocławskie Centrum Dystrybucyjne zostało zmodernizowane w oparciu o najnowocześniejsze rozwiązania z zakresu techniki magazynowej. Wielopoziomowa antresola do kompletacji towaru, zintegrowany, w pełni skalowany system automatyki magazynowej znacznie wpływają na wzrost wydajności i obniżenie kosztów logistycznych.
2008 Implementacja ISO 9001:2008 i 14001:2005
Spółka uzyskała certyfikat Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001:2008 oraz certyfikat ISO 14001 dotyczący systemów zarządzania środowiskowego, których celem jest umożliwienie organizacji opracowanie polityki i celów środowiskowych.
2009 Przyjęcie do grona członków „Global Technology Distribution Council”
"Global Technology Distribution Council" to prestiżowe stowarzyszenie zrzeszające największych i najbardziej wpływowych dystrybutorów z całego świata. Misją stowarzyszenia jest przybliżanie producentom IT i inwestorom roli dystrybucji na rynku nowych technologii oraz budowanie wspólnej platformy komunikacyjnej. Dzięki obecności czołowych firm stowarzyszenie kreuje politykę i wyznacza trendy na rynku dystrybucji na całym świecie. Członkostwo jedynie na zaproszenie.
2010 Wdrożenie nowego systemu ERP i BI
Firma AB zdecydowała się na aktualizację platformy ERP w celu usprawnienia procesów zarządczych w kluczowych obszarach biznesu. Dostęp do szybkiej i precyzyjnej informacji ma kluczowe znaczenie. Przy obsłudze 15 000 partnerów handlowych oraz szerokiej ofercie produktowej - ponad 700 brandów, system informatyczny jest narzędziem niezbędnym do sprawnego funkcjonowania przedsiębiorstwa i uwolnienia dodatkowego potencjału rozwojowego.W efekcie wdrożenia ERP powstał kompleksowy system, usprawniający realizację procesów biznesowych. Znaczącą korzyścią wdrożenia nowego systemu ERP było równoległe wdrożenie programu klasy Business Intelligence. Spółka zyskała rozbudowane rozwiązanie do kontrolingu, budżetowania i raportowania, zapewniające ścisłą kontrolę procesów finansowych oraz logistycznych.
2011 Ernst&Young Przedsiębiorca Roku 2011
W listopadzie 2011 roku Andrzej Przybyło, Prezes Zarządu Spółki AB, zdobył tytuł Przedsiębiorcy Roku 2011 w kategorii Usługi. Konkurs został zorganizowany przez Ernst&Young już po raz dziewiąty i cieszy się dużym prestiżem w świecie biznesu. Prezes AB został uhonorowany nagrodą „za połączenie kompetencji, hartu ducha i pasji oraz za trud włożony w stworzenie firmy”. To szczególne wyróżnienie zbiegło się w czasie z kolejnym rekordowym rokiem finansowym dla Grupy AB oraz mijającym dwudziestoleciem firmy.
2012 Wdrożenie Systemu Ekozarządzania EMAS
To najbardziej wiarygodny standard zarządzania środowiskowego, stawiający wymagania wyższe niż międzynarodowa norma ISO 14001. Przynależność do systemu jest gwarancją wiarygodności środowiskowej organizacji dla jej kontrahentów, administracji państwowej oraz opinii publicznej.
2013 Przejęcie firmy Rekman - czołowego dystrybutora zabawek
AB S.A. kupiła 100 proc. udziałów czołowego polskiego dystrybutora zabawek – firmy Rekman. Tym samym rozszerzyła działalność o segment dystrybucji zabawek.
2013 Udostępnienie nowego systemu AB Online
System zyskał szereg nowych funkcjonalności oraz nowy, bardziej przyjazny dla użytkownika interfejs.
2013 AB Dystrybutorem Roku 2013 Europy Środkowo-Wschodniej
Grupa AB została nagrodzona w kategorii "Central & Eastern Europe Distributor of the Year". Nagrodę wręczono podczas konferencji Distree EMEA 2013 - najważniejszym wydarzeniu gromadzącym przedstawicieli branży IT. Tytuł Dystrybutora Roku 2013 został przyznany Grupie AB w wyniku połączenia głosów największych producentów sprzętu IT oraz wyników sondażu ChannelWatch przeprowadzonego przez firmę CONTEXT w regionie EMEA wśród resellerów.
2013 Wprowadzenie na rynek marki TB Touch
TB Touch to nowa marka tabletów. Tworzą ją cztery linie produktowe: Ignis, Aqua, Terra, Aer – o różnym stopniu zaawansowania technologicznego. To już czwarta marka własna AB S.A. spod znaku TB. Po TB Print (materiały eksploatacyjne do drukarek), TB Energy (źródła światła LED) oraz TB Clean (środki czyszczące do sprzętu elektronicznego) przyszedł czas na TB Touch.
2013 Zakup marki Optimus
AB S.A. kupuje jedną z najbardziej znanych marek w historii polskiego IT – Optimus. Jednocześnie powołano do życia spółkę zależną - Optimus sp. z o.o., która będzie równolegle: franczyzodawcą, integratorem i producentem sprzętu. Na rynek trafią m.in. komputery, serwery oraz urządzenia sieciowe Optimusa.
2014 Rozwój usług e-commerce
Firma stale rozwija usługi e-commerce. Wprowadzono kompleksowe rozwiązania dla resellerów oferujące m.in. usługi dropshippingu, integrację z platformą aukcyjną Allegro, innowacyjną prezentację produktów w technologii zdjęć 3D oraz 360 stopni.
2014 Nagroda w kategorii EMEA Distributor Initiative of the Year za relaunch marki Optimus
Grupa AB została nagrodzona za relaunch marki Optimus. Projekt został doceniony za kreatywność, innowacyjność oraz wpływ na firmę i rynek.
2014 Budowa nowego centrum dystrybucyjnego w Magnicach pod Wrocławiem
W związku z dynamicznym rozwojem AB buduje nowe centrum dystrybucyjne, zlokalizowane w Magnicach (działka o powierzchni 48 000 m2). Nowa lokalizacja w pełni zabezpieczy potrzeby magazynowo – logistyczne firmy.
2015 AB S.A. wyróżniona tytułem Dystrybutor Roku w corocznym Plebiscycie Magazynu CRN Polska
Zwycięzcy Plebiscytu zostali wybrani głosami resellerów oraz integratorów, którzy tym samym wskazali osoby oraz firmy mające największy wpływ na kanał dystrybucyjny polskiej branży IT. Spółka AB została wyróżniona tytułem Dystrybutor Roku piąty raz z rzędu.
2015 Zakończenie budowy nowego Centrum Dystrybucyjnego AB S.A. w Magnicach pod Wrocławiem
Nowe Centrum Dystrybucyjne AB S.A. będzie się wyróżniać między innymi zaawansowanymi systemami automatyki magazynowej. Całkowite uruchomienie Centrum Dystrybucyjnego AB S.A. przewidywane jest w wakacje 2015 roku.
2016 Uroczyste otwarcie Centrum Dystrybucyjnego AB w Magnicach pod Wrocławiem
W pełni uruchomiono Centrum Dystrybucyjne o najwyższych parametrach ilościowych i jakościowych w regionie, w którym znalazły zastosowanie najnowocześniejsze i innowacyjne rozwiązania z zakresu automatyki magazynowej i logistyki
2016 AB S.A. wyróżniona tytułem Dystrybutor Roku w corocznym Plebiscycie Magazynu CRN Polska
Otrzymany tytuł jest już szósty z rzędu triumfem wrocławskiego dystrybutora w tej kategorii. Zwycięstwo AB zapewniły głosy resellerów, integratorów oraz producentów
2016 AB S.A. została nagrodzona tytułem „Dystrybutora broadlinerowego Roku 2015” przez światową organizację badawczą CONTEXT
Tytuł „Dystrybutora broadlinerowego Roku 2015-2016” na rynku polskim został przyznany na podstawie wyników przeprowadzonych badań CONTEXT ChannelWatch 2015 wśród ponad 5 tyś. resellerów w Europie i regulują je rygorystyczne zasady
2017 AB S.A. nagrodzone tytułami "Distributor of the year Central & Eastern Europe" oraz "Distributor of the year Poland"
Hewlett Packard Enterprise w trakcie “Distribution Partner Conference CEEI & MEMA 2017”, która odbyła się w Atenach, wyróżniło AB S.A. dwoma prestiżowymi nagrodami: „Distributor of the year Central & Eastern Europe” oraz „Distributor of the year Poland”
2018 AB S.A. została nagrodzona tytułem „Dystrybutora broadlinerowego Roku 2017” przez światową organizację badawczą CONTEXT
Tytuł „Dystrybutora broadlinerowego Roku 2017” na rynku polskim został przyznany na podstawie wyników badań przeprowadzonych przez prestiżową organizację CONTEXT, zajmującą się analizami rynkowymi i strategią cen w obrębie sektora ICT, w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.
2018 AB S.A. otrzymało wyróżnienie Innowatory Wprost w kategorii Usługi dla Biznesu
Innowatory Wprost to prestiżowe nagrody przyznawane przez tygodnik Wprost dla najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw w Polsce.
2018 Spółka AB wspólnie z Wyższą Szkołą Bankową we Wrocławiu utworzyła nowy kierunek studiów podyplomowych – „Rozwiązania IT w chmurze obliczeniowej”
Zakres nowego kierunku obejmuje przede wszystkim praktyczne zagadnienia dotyczące chmury obliczeniowej.
2019 Nagroda IT Champion – Dystrybutor Roku, Dyrektor Marketingu i Sprzedaży, Osobowość Branży oraz Nagroda specjalna CSR
Poczwórne zwycięstwo zespołu AB na Gali ITReseller ze specjalną nagrodą za działania CSR!
2019 Nagroda magazynu Rzeczpospolita – „Rzeczpospolita cyfrowa”
AB zostało uhonorowane przez dziennik "Rzeczpospolita" jako jeden z dziesięciu podmiotów, które miały szczególny wkład w rozwój polskiej transformacji cyfrowej w 2019 roku.
2020 Lider dystrybucji IT już 30 lat na rynku
Firma zrodzona z pasji i zainteresowań nowymi technologiami w ciągu 30 lat przekształca się w spółkę, która zostaje liderem dystrybucji IT w Polsce i CEE.
2020 AB S.A. w nowej rzeczywistości - od marca 2020 część biurowa przeszła na home office
Pomimo przejścia na tryb pracy zdalnej, zachowaliśmy pełną ciągłość zamówień i dostaw, dodatkowo zwiększając efektywność zadaniową.
2020 Akcja #AByrazem - przy wsparciu AB S.A. i udziale udziale największych marek na rynku IT, placówki medyczne w całej Polsce wzbogaciły się o nowoczesne respiratory i sprzęt AGD oraz IT
AByrazem to akcja zainicjowana w marcu 2020 roku przez Prezesa Grupy AB S.A. Andrzeja Przybyło i równolegle przez pracowników – zadecydowano wspomóc szpitale i placówki medyczne w walce z koronawirusem.
2020 AB S.A. największą firmą informatyczną w Polsce
AB triumfuje w raporcie TOP200 Computerworld edycja 2020
2020 Grupa AB w III kwartale 2020 roku: wzrost przychodów o 33% i zysku netto o 63% 
Przekroczenie 10 mld przychodu. Grupa AB kontynuuje dynamiczny wzrost skali działania i generuje rosnące zyski dzięki strategicznemu przygotowaniu na przyspieszenie trendów cyfryzacji społeczeństw naszego regionu oraz na szybki rozwój e-commerce.
2020 Akademia Integracji to wydarzenie, które na stałe wpisało się do kalendarza eventów branży dystrybucji IT i sektora Enterprise w Polsce
Tegoroczna edycja odbyła się w  formie online, podczas której połączyliśmy doświadczenie biznesowe, wiedzę, portfolio nowoczesnych rozwiązań i prognozowanie trendów.

Nagrody i wyróżnienia

Poprzedni artykuł Poprzedni artykuł
2000
2002
2003
2004
2005
2006
2007
2008
2009
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
2020
Następny artykuł Następny artykuł
Nagroda Dystrybutora Roku 2000
przyznana przez czytelników magazynu CRN Polska
Nagroda najlepszego europejskiego dystrybutora
CTX roku 2000
Certyfikat jakości kanału dystrybucji 2002
od CRN za najwyższej jakości dodatkowy serwis IT
Nagroda Intel
dystrybutor najbardziej zorientowany na klienta w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki w 2002 r.
Rekomendacja godnego zaufania kontrahenta
z Narodowego Rejestru Długów
Tytuł Dystrybutora Roku 2003 magazynu CHIP
w kategorii warunków finansowania kanałów sprzedaży
Wyróżnienie "Najbardziej zorientowanego na klienta dystrybutora w EMEA"
(Intel FMM)
Nagroda dla najlepszego dystrybutora Hewlett-Packard
w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki
Nominacja do prestiżowej nagrody Ventura 2005
w kategorii "Najbardziej dynamiczna spółka"
Nagroda firmy Intel
za największy udział w sprzedaży procesorów Dual-core spośród wszystkich dystrybutorów w Europie Środkowej i Wschodniej w 1 kwartale 2006 r.
Tytuł Dystrybutora Roku 2006
przyznany przez czytelników pisma CRN Polska
16 miejsce w plebiscycie dziennika Puls Biznesu
Filary Polskiej Gospodarki (w woj. dolnośląskim)
AB w setce najbardziej efektywnych spółek giełdowych
w prestiżowym rankingu spółki konsultingowej "Kolaja and Partners"
Wyróżnienie w II edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2007
w kategorii "Najdynamiczniejsza firma województwa dolnośląskiego"
Tytuł "Firmy Dziesięciolecia"
nadany przez redakcję CRN Polska
Wyróżnienie w rankingu Diamenty Forbesa 2009
w kategorii firm o przychodach powyżej 200 mln zł
Andrzej Przybyło, prezes AB S.A. "Postacią Roku IT 2009"
wg czytelników magazynu CRN
Wyróżnienie od firmy Intel
za wybitne wsparcie dystrybucji i budowanie rynku w Polsce
„Global Technology Distribution Council”
to prestiżowe stowarzyszenie zrzeszające największych i najbardziej wpływowych dystrybutorów z całego świata. Misją stowarzyszenia jest przybliżanie producentom IT i inwestorom roli dystrybucji na rynku nowych technologii oraz budowanie wspólnej platformy komunikacyjnej. Dzięki obecności czołowych firm stowarzyszenie kreuje politykę i wyznacza trendy na rynku dystrybucji na całym świecie. Członkostwo jedynie na zaproszenie.
Przyjęcie do grona członków
„Global Technology Distribution Council”
Tytuł "Dystrybutora Roku 2010"
nadany przez redakcję CRN Polska
2. miejsce w rankingu Gazety Giełdy Parkiet - "Lokomotywy Giełdy"
w kategorii "spółki małe", tj. o kapitalizacji 100-500 mln zł
Certyfikat Upoważnionego Podmiotu Gospodarczego
(Authorized Economic Operator, AEO)
Reprezentowanie Polski w międzynarodowym konkursie
"The European Business Awards"
11 pozycja w rankingu Gazety Giełdy Parkiet
"Perły Polskiej Gospodarki"
Wyróżnienie logiem "Odpowiada inwestorom"
w akcji prowadzonej przez Puls Biznesu
2. miejsce w rankingu Dziennika Gazety Prawnej "Polskie Firmy
Rozwój polskiego kapitału" w kategorii "Najbardziej dynamiczna firma w 2009 r."
Dystrybutor Roku 2011
(wg Microsoft)
II miejsce dla Grupy AB w rankingu największych przedsiębiorstw informatycznych w Polsce
w XIV edycji "Raportu Businessman.pl Teleinfo 500"
Prezes Andrzej Przybyło Ernst & Young
Przedsiębiorcą Roku 2011
Najlepszy Program Partnerski 2011
(wg IT Reseller)
Złoty Bell - Dystrybutor Roku 2011
(wg magazynu Mobility)
Dystrybutor roku 2012
(Microsoft)
Najlepszy Program Partnerski
dla TB Partner (IT Reseller)
AB "Solidnym Pracodawcą roku branży IT"
(Rzecz o Biznesie - Rzeczpospolita)
Marka TB Print
wyróżniona Laurem Klienta
Sieć Alsen wyróżniona tytułem
Quality International 2012
AB w złotej dziesiątce partnerów
ESET
AB S.A. otrzymała certyfikat „Perła Polskiej Gospodarki”
w kategorii PERŁY WIELKIE. Firma została wyróżniona za konsekwentną realizację strategii i polityki przedsiębiorstwa oraz pozycję lidera wśród najbardziej dynamicznych i efektywnych przedsiębiorstw
Nagroda Dystrybutora Roku 2012
w kategorii sprzedaż komputerów biznesowych HP
Nagroda Internautów dla Andrzeja Przybyło w Konkursie Człowiek Roku 2012
portalu tuwroclaw.com
ATC dystrybutorem roku 2012
wg Reseller Magazine
ATC - "Broadline distributor of 2012"
wg ChanelWorld
ATC - "Best partners meetings 2012"
wg ChanelWorld
AB "Odpowiedzialnym Pracodawcą roku
Lider HR 2013"
Grupa AB Dystrybutorem Roku w regionie Europy Środkowo-Wschodniej
(Distree 2013)
Andrzej Przybyło, prezes AB S.A., "Postacią Rynku IT"
wg czytelników magazynu CRN Polska
AB Dystrybutorem Roku
(wg CRN Polska)
AB - Certyfikat HR
Najwyższej Jakości
Tytuł "Firmy Piętnastolecia"
nadany przez redakcję CRN Polska
Nagroda Złoty As IT
w kategorii „Dystrybutor Roku”
Certyfikat Wiarygodności Biznesowej dla AB S.A.
przyznany przez Bisnode Polska – partnera strategicznego Dun&Bradstreet
Wyróżnienie HR Najwyższej Jakości dla AB S.A.
przyznane przez Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami. AB S.A. utrzymała tytuł nadany w 2013 roku.
Tytuł „Solidny Pracodawca Roku 2014”
dla AB S.A.
AB SA nagrodzona za największą sprzedaż UPS-ów 1-fazowych Schneider Electric
ITB w 2013 roku
Andrzej Przybyło, prezes AB S.A., "Postacią Rynku IT"
wg czytelników magazynu CRN Polska
AB Dystrybutorem Roku 2013
wg czytelników magazynu CRN Polska
Nagroda w kategorii EMEA Distributor Initiative of the Year
za relaunch marki Optimus
Tytuł „Perła Polskiej Gospodarki” w kategorii Perły Wielkie
wg rankingu Instytutu Nauk Ekonomicznych PAN i Oficyny Wydawniczej „Rynek Polski” (za rok 2013)
HP PARTNER EXCELLENCE AWARD
w kategorii Dystrybutor HP 2013 – komputery
BEST COMPUTING DISTRIBUTOR 2014
Najlepszy Dystrybutor komputerów w regionie CEE w roku fiskalnym 2014
HP PARTNER EXCELLENCE AWARD
Nagroda dla AB S.A. za największą sprzedaż komputerów w 2014 r. (tytuł: HP DYSTRYBUTOR 2014 ROKU)
Certyfikat dla AB S.A.
od Transcend Information, Inc. - Authorized Distributor 2015
Tytuł „Odpowiedzialny Pracodawca
Lider HR 2015” dla AB S.A.
AB S.A. - największy wzrost obrotów z partnerami Distribution Led
osiągnięty przez Dystrybutora w zakresie rozwiązań HP Industry Standard Servers
BEST COMPUTING DISTRIBUTOR 2014
Najlepszy Dystrybutor komputerów w regionie CEE w roku fiskalnym 2014
HP PARTNER EXCELLENCE AWARD
Nagroda dla AB S.A. za największą sprzedaż komputerów w 2014 r. (tytuł: HP DYSTRYBUTOR 2014 ROKU)
Wyróżnienie HR Najwyższej Jakości dla AB S.A.
przyznane przez Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami
Tytuł "Dystrybutora Roku 2014 na rynku czeskim”
dla AT Computers (CONTEXT)
Tytuł „Dystrybutora Roku 2014 w Polsce”
dla AB S.A. (CONTEXT)
Hewlett Packard Enterprise - nagroda dla AB
za „Największą liczbę aktywnych partnerów w 2015 roku"
Nagroda Pracodawców RP „Wektor 2015” dla Andrzeja Przybyło
za „stworzenie największej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej firmy dystrybucyjnej i jej sukces finansowy"
"Postać Rynku IT"
nagroda dla Andrzeja Przybyło w plebiscycie CRN
AB Dystrybutorem Roku 2015
wg czytelników magazynu CRN Polska
AB S.A. została nagrodzona tytułem „Dystrybutora broadlinerowego Roku 2015”
przez światową organizację badawczą CONTEXT
AB z tytułem Dystrybutora Roku
Microsoft
AB nagrodzone tytułem "Dystrybutora Roku"
przez HP Inc.
Hewlett Packard Enterprise - nagroda dla AB za
"Największą liczbę aktywnych partnerów w 2016 roku"
AB S.A. z tytułem „2017 Partner of the Year”
w dwóch kategoriach: Commercial Distributor oraz OEM Distributor od Microsoft
AB S.A. została nagrodzona tytułem „Dystrybutora broadlinerowego Roku 2016”
przez światową organizację badawczą CONTEXT
"Distributor of the year Poland"
nagroda otrzymana od HPE w trakcie Distribution Partner Conference CEEI & MEMA 2017
"Distributor of the year Central & Eastern Europe"
nagroda otrzymana od HPE w trakcie Distribution Partner Conference CEEI & MEMA 2017
"Dystrybutor Roku w Polsce"
wg magazynu IT Reseller
Dystrybutor Roku w Polsce
Magazynu IT Reseller
Distributor of the year Central & Eastern Europe
nagroda otrzymana od HPE w trakcie Distribution Partner Conference CEEI & MEMA 2017
Distributor of the year Poland
nagroda otrzymana od HPE w trakcie Distribution Partner Conference CEEI & MEMA 2017
CONTEXT ChannelWatch 2017
Dystrybutor broadlinerowy Roku w Polsce i Czechach
Dystrybutor Roku w kategorii produkty konsumenckie
Nagroda przyznana przez firmę Lenovo podczas gali Lenovo Top Partners Award 2018
Wyróżnienie „Za najwyższy poziom relacji inwestorskich skierowanych do inwestorów indywidualnych”
Przyznane przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych
Postać Rynku IT
Nagroda dla Andrzeja Przybyło przyznana przez czytelników CRN Polska
Dyrektor sprzedaży u dystrybutora
Nagroda dla Patrycji Gawareckiej od czytelników CRN Polska
Handlowiec Roku
Nagroda dla Łukasza Knapa od czytelników CRN Polska
Dystrybutor Roku 2017
Nagroda przyznana przez firmę Epson
Największa liczba aktywnych partnerów w 2017 roku
Nagroda przyznana przez firmę Hewlett Packard Enterprise
IT CHAMPION 2018: Chmura Dystrybutora
Nagroda przyznana przez magazyn IT Reseller
IT CHAMPION 2018: Dyrektor sprzedaży u dystrybutora
Nagroda dla Patrycji Gawareckiej przyznana przez magazyn IT Reseller
IT CHAMPION 2018: Nagroda Specjalna Redakcji
Redakcja magazynu IT Reseller przyznała nagrodę Specjalną dla Zarządu AB S.A.
Dystrybutor Roku sprzętu IM
Nagroda przyznana przez firmę Samsung
Lider Sprzedaży 2018
Nagroda przyznana przez firmę Kaspersky
Dystrybutor roku: Software and Device Sales
Nagroda przyznana przez firmę Microsoftu
Innowatory Wprost 2018
Nagroda w kategorii Usługi dla biznesu
HP Dystrybutor Roku 2018
Przyznana przez firmę HP inc.
Perły Polskiej Gospodarki
Nagroda przyznana przez przez magazyn „Polish Market” w kategorii Perła Wielka
Nagroda dla dystrybutorów z regionu Europy Środkowo – Wschodniej
Za sprzedaż rozwiązań SMB Hewlett Packard Enterprise
Infrastructure Solution Distributor of The Year 2019
Nagroda od Dell EMC
Największa wartość sprzedaży dystrybucyjnej rozwiązań Systems Secure Power
W roku 2018 otrzymana podczas Innovation Summit Praga 2019 od Schneider Electronic
Dystrybutor Roku w Polsce
Podczas uroczystej gali IT CHAMPIONS 2019, organizowanej przez wydawnictwo IT Reseller
Najlepszy Dyrektor Sprzedaży i Marketingu
Dla Patrycji Gawareckiej podczas uroczystej gali IT CHAMPIONS 2019, organizowanej przez wydawnictwo IT Reseller
Osobowość Roku Branży IT
Dla Zbigniewa Mądrego podczas uroczystej gali IT CHAMPIONS 2019, organizowanej przez wydawnictwo IT Reseller
Dystrybutor Roku
W plebiscycie CRN Polska
Postać Rynku IT
Dla Andrzeja Przybyło w plebiscycie CRN Polska
Dyrektor Sprzedaży u Dystrybutora
Dla Patrycji Gawareckiej w plebiscycie CRN Polska
Handlowiec Roku
Dla Katarzyny Żmijewskiej w plebiscycie roku CRN Polska
Dystrybutor Roku 2019
Przyznana przez firmę Epson.
Dystrybutor Roku 2019
Magazynu IT Reseller
Największa firma informatyczna działająca w Polsce w 2019 roku
W rankingu Computerworld Polska
Personal Achievement Award
Dla Mateusza Sawickiego podczas DellPartnerAwards2020
Grupa AB trzecią największą firmą rodzinną w Polsce
W rankingu gazety Rzeczpospolita
IT Champions 2020 Dyrektor Marketingu i Sprzedaży
Dla Patrycji Gawareckiej od magazynu IT Reseller
IT Champions 2020 Osobowość branży
Dla Zbigniewa Mądrego od magazynu IT Reseller.
Nagroda specjalna za działania CSR rok 2020
Za akcję AByrazem od magazynu IT Reseller.
Dystrybutor Roku 2020
Podczas gali IT Champions 2020 magazynu IT Reseller.
Największa firma informatyczna w Polsce
W rankingu Computerworld Polska

Aktualności

Zdjęcie z artykułu
Q1 2021 w Grupie AB: kolejny kwartał mocnego wzrostu przychodów i podwojenia zysku netto

Dzięki długoterminowemu inwestowaniu w efektywność, rozwój organiczny i nowoczesne technologie – e-commerce, cloud, automatykę magazynową, systemy sztucznej inteligencji, a także dzięki sprzyjającemu otoczeniu rynkowemu w dobie przyspieszonej cyfryzacji społeczeństw regionu CEE Grupa AB utrzymuje wysokie dynamiki wzrostu skali biznesu i generowanych wyników finansowych. Rezultaty minionego kwartału oraz dotychczasowych trzech kwartałów obecnego roku finansowego 2020/2021 są […]

więcej
Zdjęcie z artykułu
AB S.A. podpisało pierwszy kontrakt na dostawę usług w modelu HPE GreenLake.

Pod koniec lutego AB S.A. podpisało z jedną z czołowych firm konsultingowych w Polsce (specjalizującą się w usługach SAP i outsourcingu IT) pięcioletnią umowę na dostawę przestrzeni dyskowej w oparciu o model HPE GreenLake. W trójstronnym procesie przygotowania dedykowanego rozwiązania dzięki HPE GreenLake udało się wypracować schemat, który pozwoli partnerowi oprzeć rozliczania o faktyczne wykorzystanie […]

więcej
Zdjęcie z artykułu
Podwojony zysk netto i sprzyjające otoczenie na kolejne okresy: Grupa AB po IV kwartale 2020 roku

Nie zwalniamy tempa – rośniemy szybciej niż rynek regionu CEE! Grupa AB mocno przebiła oczekiwania analityków giełdowych – w czwartym kwartale 2020 roku uzyskaliśmy przychody: +30%, wartość EBITDA wyniosła: +78%, a zysk netto: +99%. Tak dobre wyniki zawdzięczamy strategicznemu przygotowaniu na przyspieszenie trendów cyfryzacji oraz dzięki mocnemu osadzeniu w e-commerce i nowych technologiach. Sukces nie […]

więcej

CSR

Systemy zarządzania

W naszych działaniach bazujemy na zintegrowanym systemie zarządzania łączącym politykę jakości z dbałością o środowisko. Twoje zadowolenie jest dla nas najwyższą wartością, dlatego wciąż doskonalimy system poprzez wprowadzanie nowych rozwiązań infrastrukturalnych. Przestrzegamy przepisów prawa, nieustannie dążąc do osiągnięcia maksymalnego poziomu Twojego zadowolenia ze świadczonych przez nas usług. Realizujemy ten cel strategiczny przy jednoczesnym:

  • spełnianiu wymagań prawnych i dotyczących ochrony środowiska,
  • zagwarantowaniu terminowości i realizacji zleceń,
  • skracaniu czasu realizacji zamówień,
  • zwiększaniu sprzedaży oferowanych produktów,
  • eliminacji braków i reklamacji,
  • efektywnym i oszczędnym gospodarowaniu mediami energetycznymi oraz wodą,
  • zmniejszaniu ilości powstających odpadów technologicznych oraz prowadzeniu racjonalnej i bezpiecznej dla środowiska gospodarki odpadami,
  • ciągłym doskonaleniu funkcjonowania całej organizacji.
Polityka jakości

W AB S.A. traktujemy jakość jako fundamentalny czynnik gwarantujący Twoją satysfakcję i przewagę konkurencyjną na rynku. Zaspokajanie Twoich potrzeb poprzez budowanie długotrwałych relacji oraz oferowanie produktów najwyższej jakości przy zastosowaniu najnowocześniejszych technik sprzedaży to niezmienny i stale nadrzędny cel naszej firmy.

Polityka środowiskowa

Dbałość o środowisko naturalne jest jednym z priorytetów naszej działalności. Kierując się powyższą zasadą, w codziennej pracy wdrażamy działania prośrodowiskowe.

Deklaracja środowiskowa

Jesteśmy liderem nie tylko na rynku IT i elektroniki użytkowej w Europie Środkowo-Wschodniej, ale także jako pierwsi w Polsce w branży IT wdrożyliśmy prestiżowy System Ekozarządzania i Audytu w Przedsiębiorstwie – EMAS. To najwyższy dostępny na terenie Unii Europejskiej certyfikat z zarządzania środowiskowego.

Certyfikaty

Prestiż bycia w gronie firm, które prowadzą swoją działalność zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju oraz stosują systemy zarządzania ISO potwierdzają wydane naszej firmie certyfikaty