Historia

Nasza historia sięga początków lat 90. W czasie transformacji gospodarczej w Polsce skupiliśmy się na rozwiązaniach i produktach dla sektora MSP, w efekcie czego udało się nam opanować rynki lokalne i zbudować rozbudowaną sieć partnerską małych i średnich firm.

Szybko znaleźliśmy się w czołówce największych dystrybutorów w Polsce. Skala działalności i dynamiczny rozwój sprawiły, że w 2006 r. jako spółka zadebiutowaliśmy na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

W 2007 r. weszliśmy operacyjnie na rynki zagraniczne, dokonując zakupu 100% akcji AT Computers Holding a.s. – grupy spółek działających jako dystrybutor IT w Czechach i na Słowacji, największego producenta PC w Czechach i właściciela sieci komputerowych sklepów detalicznych.

Dziś jako Grupa AB jesteśmy jedyną polską firmą znajdującą się w gronie 7 największych dystrybutorów IT i dostawców rozwiązań e-commerce w Europie. Jesteśmy mocnym nr 1 w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Dostarczamy blisko 100 tys. produktów do ponad 16 tys. partnerów handlowych. Dystrybucja IT to nasza specjalność – jesteśmy wiodącym dostawcą usług chmurowych (cloud), e-commerce oraz wartości dodanej w dystrybucji (VAD). Nasza działalność obejmuje także dystrybucję AGD, RTV i zabawek. Filarem naszego rozwoju jest rozbudowane, nowoczesne zaplecze logistyczne, w którego skład wchodzi otwarte w 2016 r. Centrum Dystrybucyjne w Magnicach koło Wrocławia.