Intel Xeon platinum 8180, 28C, 2.5 GHz, 38.5MB cache, DDR4 up to 2666 MHz, 205W TDP

Procesory Intel Xeon Platinum drugiej generacji są podstawą zwinnych i bezpiecznych centrów przetwarzania danych w chmurze hybrydowej. Dzięki wspomaganej sprzętowo mocy obliczeniowej dwóch, czterech, ośmiu i więcej gniazd procesory te doskonale nadają się do kluczowych zastosowań, analizy danych w czasie rzeczywistym, uczenia maszynowego, sztucznej inteligencji oraz przetwarzania w wielu chmurach. Procesory z tej rodziny charakteryzują się udoskonalonymi sprzętowo funkcjami transferu danych i zapewniają przełomowy wzrost obsługi operacji we/wy, pamięci, przechowywania danych i technologii sieciowych, umożliwiając lepsze podejmowanie decyzji na podstawie nieprzerwanie generowanych zasobów danych.

Cechy i zalety:

  • Podstawa SIS– Skalowalne procesory Intel Xeon powstały specjalnie z myślą o elastyczności umożliwiającej uruchamianie złożonych zadań opartych na sztucznej inteligencji na tym samym sprzęcie, na którym przetwarzane są obecne zadania. Skalowalne procesory Intel Xeon drugiej generacji wynoszą wydajność wbudowanej sztucznej inteligencji na nowy poziom dzięki nowemu przyspieszeniu SI, w tym nowej technologii Intel Deep Learning Boost (Intel DL Boost).
  • Przełomowa, innowacyjna pamięć – Zwiększanie wydajności warto zacząć od obsługi przełomowej pamięci trwałej Intel Optane DC, która zapewnia nawet 36 TB pamięci systemowej w przypadku połączenia z tradycyjną pamięcią DRAM. Pomaga to w znacznie szybszym wykonywaniu kluczowych zadań związanych z przetwarzaniem danych od chmury i baz danych po analizy w pamięci i sieci dostarczania treści. Obecnie obsługiwana przez wybrane skalowalne procesory Intel Xeon drugiej generacji.
  • Nowa klasa zaawansowanej wydajności -Procesory Intel Xeon Platinum 9000 zostały zaprojektowane z myślą o systemach obliczeniowych dużej skali (HPC), zaawansowanej sztucznej inteligencji i analizach. Zapewniają przełomową wydajność dzięki najwyższej liczbie flopów na jednostkę stelażową na architekturze Intel oraz najwyższej przepustowości pamięci DDR z wszystkich procesorów Intel Xeon.

Parametry

Kod procesora 8180
Rodzina procesora Intel Xeon
Gniazdo procesora Socket P
Taktowanie procesora 2.5 GHz
Taktowanie (Boost) 3.8 GHz
Liczba rdzeni 28
Liczba wątków 56
Technologia wykonania 14 nm
Architektura 64-bit
Wersja Box