AB dystrybutorem produktów Siemens Gigaset

AB S.A. została dystrybutorem firmy Siemens Home and Office Communication Device. O przyznaniu AB praw do dystrybucji zadecydowały między innymi takie czynniki jak: pozycja rynkowa firmy, doświadczenie oraz szeroka baza klientów, w tym przede wszystkim ich struktura i lokalizacja.

To już kolejna umowa dystrybucyjna, o której AB S.A. informuje w ostatnich miesiącach. Spółka informowała m.in. o podpisaniu kontraktu obejmującego dystrybucję urządzeń biurowych Xerox i produktów firmy Epson. W ofercie wrocławskiego dystrybutora pojawiły się też komputery sprzedawane pod markami własnymi ALSEN oraz Triline.

– Współpraca z firmą Siemens – liderem w zakresie bezprzewodowych telefonów stacjonarnych – uzupełnia nasze portfolio produktów, dzięki czemu jesteśmy w stanie zaoferować naszym klientom pełne spektrum najnowszych urządzeń i akcesoriów. Nowa oferta obejmuje klasyczne telefony przewodowe i bezprzewodowe, urządzenia do komunikacji internetowej Voice over IP, routery i bramy sieciowe (DSL oraz WiMAX) – powiedział Andrzej Przybyło, Prezes Zarządu AB SA.

-Siemens Gigaset silnie wchodzi na polski rynek IT. Sprzedaż sprzętu sieciowego powierzamy profesjonalnym partnerom, szczególnie doświadczonym w handlu tego typu produktami. Nasze innowacyjne, funkcjonalne i przyjazne dla użytkownika rozwiązania telekomunikacyjne oraz sieciowe będą bardziej dostępne na terenie całego kraju – powiedział Jacek Adamiak, Prezes Zarządu spółki Siemens Home and Office Comunication Devices.

Obecnie w ofercie AB znajduje się m.in. telefon Siemens Gigaset C450 IP. Jest to hybrydowy aparat obsługujący zarówno linię stacjonarną, jak i rozmowy przez Internet. Łatwy w obsłudze, bez pośrednictwa komputera realizuje połączenia przez sieć w technologii VoIP, a wyboru linii dokonuje się jednym przyciskiem. Gigaset C450 IP to także pierwszy telefon, który umożliwia korzystanie z dostępnych on-line książek telefonicznych oraz bezpłatnych rozmów w sieci Gigaset.net pomiędzy użytkownikami telefonów internetowych Gigaset. Obecnie, telefony IP Gigaset oferują także m.in. takie udogodnienia, jak obsługa wiadomości e-mail oraz informacje na temat prognozy pogody.