AB liderem w czterech kategoriach raportu Computerworld TOP200 2023

Największy polski dystrybutor IT, największy dostawca sprzętu IT, największy dostawca sprzętu firm trzecich, a także największa firma informatyczna w Polsce. Spółka AB S.A. – lider dystrybucji IT i elektroniki w regionie Europy Środkowej – znalazła się na 1. miejscu łącznie w aż czterech wymienionych kategoriach Raportu „Computerworld TOP200 2023, polski rynek teleinformatyczny”. Raport został opublikowany przez IDG, wydawcę magazynu Computerworld, przy współpracy z firmą badawczą IDC.

AB ze sprzedażą na poziomie 9,1 mld zł w 2022 roku przewodzi w czterech kategoriach uwzględnionych w Raporcie, potwierdzając tym samym, że jest liderem w branży IT w regionie. Dzięki wypracowanym wynikom jest: największym polskim dystrybutorem IT, największym dostawcą sprzętu IT, największym dostawcą sprzętu firm trzecich, a także największą firmą informatyczną w Polsce. Warto zwrócić uwagę, że AB jest liderem w tych kategoriach Computerworld TOP200 już po raz kolejny, a kategorii największa firma informatyczna Spółka wypracowała 1. miejsce już po raz siódmy. W porównaniu do wyników z 2021 roku firma zanotowała dynamikę wzrostu 13,8% r/r.

Niezmiennie pracujemy nad najwyższą efektywnością i zwiększaniem biznesowej skali działania. To pozwala rosnąć spółce AB szybciej niż rynek, a wynikiem tego jest 19 kwartałów nieprzerwanych wzrostów. Dzięki temu umacniamy swoją pozycję nr 1. w branży IT w regionie, więc tym bardziej cieszy nas zwycięstwo AB S.A. w aż czterech kategoriach, w zestawieniu TOP200 Computerworld 2023. Jest to dla nas potwierdzenie, że obrany przez nas kierunek rozwoju i bycie nowoczesnym, innowacyjnym dystrybutorem procentuje. To też docenienie współpracy z dostawcami i klientami, a także uznanie dla wytężonej pracy całego zespołu AB, za którą z tego miejsca dziękuję – tłumaczy Zbigniew Mądry, COO, Wiceprezes Grupy AB.

Jak podkreślono w komentarzu do Raportu, branża IT tradycyjnie już dobrze poradziła sobie w trudnych i nieprzewidywalnych warunkach zewnętrznych – w 2022 roku wzrosła o 13% do ponad 100 mld zł.

Branżą, która robi największe zakupy informatyczne, jest handel, który zdetronizował bankowość. Z kolei największy skok wydatków na IT nastąpił w branży mediów – aż o 83%. Rozwiązania technologiczne i cyfryzacja pozwalają na rozwój i budowę przewagi konkurencyjnej, a inwestycja w cyfryzację napędza współcześnie wiele sektorów, w tym właśnie takie jak handel, logistyka, bankowość, czy administracja. Warto dodać, że wiele firm stawia cyberbezpieczeństwo na czołowym miejscu, a kwestia bezpieczeństwa jest już ich strategicznym tematem. W Raporcie podkreślono, że Polska może się pochwalić jednym z najbardziej odpornych cybernetycznie systemów finansowych na świecie.

TOP200 Computerworld to badanie polskiego rynku teleinformatycznego (ICT). Jego celem jest kompleksowe zestawienie sytuacji polskiej branży teleinformatycznej w kontekście przychodów firm IT oraz ukazanie stojących przed branżą perspektyw i wyzwań. Dane w Raporcie 2023 ukazujące wyniki przedsiębiorstw za 2022 rok to już 31. edycja badania. W tegorocznym zestawieniu TOP 200 znalazły się 344 firmy.

Szczegóły: https://www.idg.pl/kiosk/top200.html