AB nowym dystrybutorem Toshiby

AB S.A. jeden z największych dystrybutorów IT i elektroniki użytkowej w Europie Środkowo-Wschodniej poinformował o podpisaniu nowej umowy dystrybucyjnej z firmą Toshiba. Status dystrybutora polepszy konkurencyjność AB na rynku rozwiązań mobilnych oraz umocni pozycję spółki jako największego dystrybutora IT w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Szacuje się, że wprowadzenie do oferty AB produktów jednego z najbardziej popularnych producentów notebooków w Polsce spowoduje wzrost udziału AB w tym rynku o ok. 4-5%. Podpisanie umowy jest częścią realizowanego przez spółkę planu unifikacji oferty produktowej po przejęciu czeskiego holdingu ATC. Umowa obejmuje sprzedaż w Polsce notebooków oraz akcesoriów komputerowych marki Toshiba.

Współpraca z Toshibą w istotny sposób uzupełnia nasze portfolio produktów, dzięki czemu jesteśmy w stanie zaoferować naszym klientom pełne spektrum najnowszych urządzeń i akcesoriów. Wprowadzenie do sprzedaży produktów firmy Toshiba to również kolejny krok na drodze do unifikacji oferty grupy AB na terenie Polski, Czech i Słowacji. Już w tej chwili osiągamy w tym regionie obroty przekraczające 2,5 mld zł rocznie. Wierzymy, że ogłaszana dziś umowa przełoży się na dalszy intensywny wzrost tej wartości – powiedział Andrzej Przybyło, Prezes Zarządu AB SA.

Polski rynek dystrybucyjny dynamicznie ewoluuje, a my staramy się do niego dostosowywać. Intensywnie więc pracujemy nad jak najlepszym modelem dotarcia z naszymi produktami do klienta końcowego. Na przełomie kwietnia i maja pojawią się w naszej ofercie zupełnie nowe grupy produktowe, także takie przeznaczone dla segmentów rynku, w których dotychczas nie byliśmy obecni. Mamy nadzieję, że dzięki współpracy z AB pozycja TOSHIBY na polskim rynku wzmocni się jeszcze bardziej : mówi Andrzej Kuźniak, Regional General Manager Toshiba Europe GmbH.

Toshiba Corporation jest liderem w dziedzinie systemów informacji i komunikacji, komponentów elektronicznych, produktów konsumenckich i systemów zasilania. Integracja szeroko rozwiniętych możliwości zapewnia spółce pozycję innowatora w dziedzinie zaawansowanych komponentów, produktów i systemów. Toshiba zatrudnia ponad 191 000 pracowników na całym świecie, a wartość rocznej sprzedaży ponad 60 miliardów dolarów (dane z roku obrotowego 2007).

AB S.A. to jeden z największych dystrybutorów IT i CE w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Notowana na warszawskiej GPW spółka prowadzi działalność w Polsce, Czechach i na Słowacji sprzedając produkty największych światowych producentów nowoczesnych technologii do ponad 12 tysięcy partnerów handlowych : dealerów, VAR, hipermarketów, integratorów, sklepów i hurtowni komputerowych. W skład Grupy AB wchodzą m.in. trzy spółki dystrybucyjne działające na trzech lokalnych rynkach(AB, AT Computers i AT Computer Slowacja), AT Compus (największy producent PC w Czechach), Comfor Stores (spółka zarządzająca siecią sklepów detalicznych własnych i franszyzowych). Obok ugruntowanej już pozycji na rynku sprzętu IT, Grupa AB z sukcesem prowadzi dystrybucję elektroniki użytkowej i produktów związanych z telefonią komórkową, poszerzając portfel produktów i poprawiając zyskowność działalności w związku z wykorzystaniem efektu skali.