AB rozwija sieć sprzedaży detalicznej w Czechach i na Słowacji

Nowe sklepy COMFOR w Pradze, Liberecu, Jihlavie i Most

Wrocław, 9 października 2008 r. – AB S.A. rozwija własną sieć sprzedaży detalicznej i otwiera kolejne sklepy pod marką COMFOR.

Sieć COMFOR STORES wchodzi w skład holdingu AT Computer Holding, który był przedmiotem, wartej 107 mln zł akwizycji, dokonanej przez wrocławskiego dystrybutora pod koniec 2007 roku. Obecnie pod marką COMFOR zrzeszonych jest 165 sklepów w Czechach oraz 67 na Słowacji. Na rynku czeskim 20 placówek należy bezpośrednio do Grupy, pozostałe działają w systemie franczyzowym. Do 2009 roku liczba czeskich sklepów COMFOR ma wzrosnąć do 170 z 23 placówkami własnymi. Pod względem ilości oddziałów sieć COMFOR ma obecnie największy zasięg na rynku czeskim.

W pierwszym półroczu 2008 roku, otwarty został sklep w praskim centrum handlowym Fenix. Kolejne cztery punkty sprzedaży zostaną uruchomione do końca roku. Nowe sklepy powstaną w takich lokacjach jak praskie centrum handlowe Novy Smichov, centrum handlowe NISA w Liberecu, centrum handlowe City Park w Jihlavie oraz centrum handlowe w Most.

„Pozycja negocjacyjna osiągnięta dzięki fuzji z ATCH oraz doświadczenie naszych czeskich partnerów przynosi Grupie znaczne korzyści w postaci dostępu do atrakcyjnych lokalizacji pod kolejne sklepy COMFOR, czy możliwości negocjowania korzystnych stawek czynszowych. Rozwój własnej sieci dystrybucyjnej jest obecnie jednym z kluczowych aspektów wzrostu spółki, dzięki któremu chcemy dalej zwiększać udział w rynku dystrybucji produktów IT oraz utrzymać pozycję lidera na rynku środkowoeuropejskim” – mówi Andrzej Przybyło, Prezes Zarządu AB S.A.

W ubiegłym roku, po korzystnej decyzji czeskiego i słowackiego urzędu antymonopolowego AB S.A. kupił AT Computers Holding, lokalnego lidera w dystrybucji sprzętu IT, oprogramowania oraz elektroniki użytkowej. W skład zakupionego przez AB holdingu oprócz sieci COMFOR oraz podmiotów zajmujących się dystrybucją na rynkach czeskim i słowackim weszła także spółka AT Campus, największy krajowy producent komputerów osobistych.