AB S.A. dystrybutorem produktów HONOR

AB S.A. – największy dystrybutor rozwiązań IT i elektroniki w regionie CEE został autoryzowanym dystrybutorem produktów firmy HONOR w Polsce. Aktualnie w bogatym portfolio spółki dostępne są flagowe smartfony, w tym modele z linii Magic. W przyszłości oferta ma zostać poszerzona o urządzenia z innych kategorii.

HONOR jest globalnym dostawcą produktów takich jak smartfony, tablety, laptopy i inteligentne urządzenia do noszenia tj. smartwatche i opaski sportowe. Należy dziś do azjatyckiego konsorcjum Shenzhen Zhixin New Information Technology. Oferowane rozwiązania – w tym smartfony pracujące pod kontrolą systemu MagicOS oraz z pełnym dostępem do Sklepu Play i innych usług Google – ponownie zyskują na popularności w Polsce. Dużą rolę w rozwoju dystrybucji rozwiązań HONOR w kraju ma współpraca z AB S.A.

 W ofercie AB S.A. dostępne są modele HONOR 90, 90 Lite, Magic 6 Lite, a także pozostałe smartfony z linii X6a, X7b, czy X8b oraz w niedalekiej przyszłości składany Magic V2. Wierzymy, że ich specyfikacja wraz z bogatym doświadczeniem dystrybucyjnym AB, pozwolą osiągnąć producentowi zamierzone cele. Jednocześnie cieszymy się, że z chwilą nawiązania współpracy, produkty HONOR staną się szeroko dostępne w kraju, ponieważ jako AB S.A. jesteśmy odpowiedzialni za ich dostarczanie do kanału retail – mówi Beata Wielgus, Purchasing Vice Director AB S.A.

Spółka AB wesprze premierę flagowego, składanego modelu HONOR Magic V2 w Polsce, który jest jednym z najbardziej smukłych składanych smartfonów na rynku. Ma wbudowane dwuzakresowe karty WiFi 7, moduły Bluetooth 5.3, NFC, moduły IrDA oraz funkcję OTG.

– Produkty, w tym smartfony firmy HONOR, to elektronika użytkowa w najlepszym wydaniu. Smartfony to nowoczesne konstrukcje z 5G, kompletem usług Google oraz uznanymi układami firmy Qualcomm Snapdragon. To, co jeszcze je wyróżnia to atrakcyjna stylistyka oraz profesjonalne funkcje fotograficzne. HONOR Magic V2 to najlżejszy i najsmuklejszy składany smartfon, który między innymi zdobył 21 nagród po globalnej premierze podczas targów IFA 2023, w tym „Best of IFA”. Podczas polskiej premiery sprzedaż tych produktów będzie wspierana poprzez dystrybucję między innymi AB S.A. – tłumaczy Zachary Jiang, Vice President HONOR Europe.

Grupa AB to największy dystrybutor IT i elektroniki użytkowej w Polsce oraz regionie Europy Środkowo-Wschodniej, klasyfikowany w europejskim TOP7. Oferuje najszersze na rynku portfolio produktów, w tym największych światowych producentów nowoczesnych technologii jak Apple (największy dystrybutor tego vendora w Polsce, Czechach i Słowacji), Microsoft, Intel, HP Inc., Hewlett Packard Enterprise (HPE), Lenovo, Samsung,  Dell, Canon czy Xiaomi do 16 tys. partnerów handlowych. Jest wiodącym dostawcą usług chmurowych (cloud), kompleksowych rozwiązań e-commerce oraz wartości dodanej w dystrybucji (VAD). Rozwija także dystrybucję AGD/RTV i zabawek, należąc do wiodących dystrybutorów, w tym zakresie w Polsce. Spółkę cechują najlepsze zaplecze logistyczne i najlepsza efektywność biznesowa w branży. Od 2006 roku AB S.A. jest spółką notowaną na rynku głównym GPW. Więcej informacji na temat Grupy AB można znaleźć pod adresem www.ab.pl

HONOR jest czołowym, globalnym dostawcą inteligentnych urządzeń. Ambicją firmy jest to, aby marka HONOR stała się ikoną branży technologicznej, która dzięki swoim zaawansowanym produktom i usługom stworzy nowy, inteligentny świat. Skupiając się na badaniach i rozwoju, firma angażuje się w rozwój technologii umożliwiającej ludziom na całym świecie wykraczanie poza własne granice, dając swobodę do osiągania swoich celów. Oferując gamę wysokiej jakości smartfonów, tabletów, laptopów i smartwatchy na każdą kieszeń, portfolio innowacyjnych i niezawodnych produktów HONOR pozwala ludziom stać się lepszą wersją siebie. Więcej informacji na temat marki HONOR znajduje się na stronie 
www.hihonor.com oraz na: https://community.hihonor.com/