AB S.A. liderem innowacji wg Wprost

W trakcie uroczystej Gali wręczenia nagród Innowatory Wprost 2018 Andrzej Przybyło, twórca i prezes zarządu AB S.A. odebrał wyróżnienie w kategorii Usługi dla Biznesu.

Nagroda Innowatory Wprost została przyznana spółce AB m.in. za zbudowanie kompleksowej i nowoczesnej oferty platform i narzędzi e-commerce, które pozwalają polskim przedsiębiorcom rozpocząć i z sukcesem prowadzić handel online. Ponadto AB S.A. przewodzi nie tylko rewolucji e-commerce, ale również rewolucji w sposobie dystrybucji oprogramowania, będąc liderem rynku dystrybucyjnego w usługach chmurowych.

– W imieniu wszystkich moich pracowników bardzo dziękuję za otrzymane wyróżnienie. AB S.A. jest przede wszystkim dystrybutorem rozwiązań i sprzętu IT. Dystrybucja IT przez lata opierała się na fizycznych produktach. Ale już niekoniecznie teraz, kiedy mówimy również o dystrybucji np. oprogramowania w chmurze. Znaczącym trendem w tego typie dystrybucji jest model sprzedaży oprogramowania oparty na subskrypcji, co kompletnie zmienia rzeczywistość końcowych klientów oraz łańcucha dystrybucyjnego. Obecnie w przypadku segmentu cloud computing platforma AB jest pierwszym wyborem klientów, a partnerem strategicznym Grupy AB jest światowy lider rynku software’owego – Microsoft. Zbudowaliśmy dla naszych klientów własną platformę sprzedaży oprogramowania w modelu subskrypcyjnym, co zwiększa efektywność sprzedaży.

Ponadto od wielu lat stawiamy na rozwój narzędzi e-commerce. Wspieramy polskich przedsiębiorców oferując im kompletną paletę narzędzi do prowadzenia e-biznesu, włączając w to olbrzymią i profesjonalną bazę opisów, zdjęć czy technologii e-sklepu. Pozwalają one na efektywne możliwości komunikacji z klientami i także dzięki nam rynek e-commerce będzie się dynamicznie rozwijać. W trakcie następnych kilku lat tylko w Polsce i tylko w kanale B2C rynek sprzedaży internetowej może zwiększyć się o kilkadziesiąt miliardów złotych. Wygrają tylko najlepiej przygotowani i najbardziej innowacyjni. Tacy właśnie jesteśmy jako Grupa AB – mówi Andrzej Przybyło, Prezes Zarządu AB S.A.

Innowatory Wprost to prestiżowe nagrody przyznawane przez tygodnik Wprost dla najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw w Polsce.

fot. Andrzej Przybyło, prezes zarządu AB S.A. (po prawej)

fot. Andrzej Przybyło, prezes zarządu AB S.A.