AB z nagrodą specjalną IT Reseller za działania CSR

Wydawnictwo IT Reseller podczas uroczystej gali IT Champion 2020 w imieniu czytelników, a także grona niezależnych dziennikarzy uhonorowało najlepsze firmy oraz liderów branży IT prestiżowymi nagrodami IT Champion 2020.

W tegorocznym głosowaniu AB S.A. doceniono w 4 kategoriach, w tym nagrodą specjalną za działania CSR realizowane w ramach akcji #Abyrazem wpierającej szpitale w walce z koronawirusem. Grupa AB zaangażowała się w pomóc i przekazała łącznie 4 respiratory, w tym 2 najnowocześniejsze w Polsce sprzęty ratujące życie do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu oraz 2 dla szpitala zakaźnego przy ul. Koszarowej we Wrocławiu (Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Gromkowskiego). Najwięksi vendorzy włączyli się w pomoc razem z AB i dodatkowo dzięki ich ogromnemu wsparciu przekazano sprzęt RTV i AGD, sprzęt komputerowy i akcesoria telefoniczne, artykuły spożywcze placówkom medycznym w całej Polsce. Ponadto AB zaangażowało się także w pomoc dzieciom z ubogich rodzin oraz podopiecznym z domów dziecka, które zostały pozbawione możliwości nauki zdalnej, przekazując im odpowiedni sprzęt i akcesoria komputerowe. W akcji brało udział ponad 100 osób, a sprzęt przekazany przez AB przemierzył ponad 3000 kilometrów, aby dotrzeć do tych najbardziej potrzebujących.

Grupa AB została doceniona przez branżę i czytelników także w kategorii biznesowej otrzymując tytuł Dystrybutora Roku. Ta nagroda to potwierdzenie, że AB systematycznie wzmacnia swoją wiodącą pozycję rynkową i konsekwentnie realizuje długoterminową strategię rozwoju, co doceniają partnerzy biznesowy i branża przyznając wrocławskiej spółce ten tytuł drugi rok z rzędu.

Nagrodę w imieniu spółki odebrał Zbigniew Mądry, który tego wieczoru obierał także statuetkę przyznaną mu w kategorii Osobowość Branży IT. To już druga taka nagroda przyznana członkowi Zarządu AB S.A. jako uhonorowanie jego zaangażowania w rozwój branży IT, dostrzeganie trendów i efektywne wprowadzanie innowacji, a także profesjonalizm.

Po raz kolejny tytuł Dyrektora Marketingu i Sprzedaży został przyznany Patrycji Gawareckiej, która wsłuchuje się w potrzeby partnerów biznesowych przekładając to w doskonałe wyniki sprzedażowe Grupy AB zdobywając po raz trzeci to wyróżnienie.