Grzegorz Ochędzan nowym Dyrektorem Finansowym AB S.A.

AB S.A. ma nowego Dyrektora Finansowego. Został nim Grzegorz Ochędzan, do niedawna Wiceprezes Zarządu i Dyrektor Finansowy ADe Line S.A. (właściciel marki Almi Decor). Obejmie on stanowisko Dyrektora Finansowego AB S.A. we wrześniu 2008 roku.

Grzegorz Ochędzan jest absolwentem Wydziału Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej oraz Studium Podatkowego w Instytucie Studiów Podatkowych Modzelewski i Wspólnicy.Aktualnie ma otwarty przewód doktorski na temat „Modelowania ryzyka walutowego w firmie”. Dodatkowo ukończył szereg szkoleń z zakresu finansów, rachunkowości, zarządzania i psychologii negocjacji. Jest współautorem książek z zakresu bezpieczeństwa transakcji walutowych („Instrumenty zabezpieczające w transakcjach walutowych”, OPO Publishing, Bydgoszcz 2003) oraz efektywności sprzedaży („Efektywny dział sprzedaży”, Forum Publishing, Poznań 2002), szeregu publikacji naukowych. Prowadzi także szkolenia tematyczne z dziedziny rachunkowości i finansów współpracując z Wydawnictwem Forum z Poznania.

Ma 10-letnie doświadczenie w zarządzaniu finansami, które zdobywał m.in. w banku PKO BP SA, firmach informatycznych JTT Computer oraz TETA S.A., pracując jako Z-ca Dyrektora Oddziału i Dyrektor ds. Ekonomiczno-Finansowych w RUCH S.A. (2006-2007) oraz jako Dyrektor Ekonomiczno-Finansowy i Członek Zarządu w Koncernie Energetycznym EnergiaPro S.A. (2006-2007). W latach 2004-2008 związany głównie z ADe Line S.A. (Almi Decor) gdzie pełnił funkcję Dyrektora Finansowego i Wiceprezesa Zarządu.

– Dołącza do nas fachowiec z dobrym przygotowaniem teoretycznym i 10 letnim doświadczeniem, obejmującym m.in.: controlling, zarządzanie finansami na poziomie strategicznym, zarządzanie ryzykiem walutowym i kapitałem obrotowym, Wiemy, że to dobry transfer, który pomoże nam w dalszym mocnym rozwoju, w tym w wykorzystaniu potencjału firmy jako organizacji ponadnarodowej. – mówi Andrzej Przybyło, Prezes Zarządu AB S.A.