Jak nie dać się „złowić” cyberprzestępcom?
Odpowiedź usłyszymy podczas „Wieczoru z Chmurą”

Fraud, scam lub phishing – to pojęcia określające wyłudzenia i oszustwa w internecie, które są coraz bardziej śmiałe i liczne. Są jednak narzędzia i dobre praktyki, które zmniejszają ryzyko zagrożenia i stania się ofiarą. Jak być mądrzejszym przed szkodą i nie dać się „złowić” cyberprzestępcom? Na te i inne pytania odpowiedzą eksperci Microsoft podczas otwartego spotkania „Wieczór z chmurą”, które już we wtorek 13 czerwca w Studiu Pół na Pół. To pierwsze z cyklu spotkanie dla pasjonatów technologii oraz cybersecurity w Warszawie organizowane przez Centrum Kompetencyjne AB.

Według danych CERT Polska tj. zespołu NASK ds. reagowania na incydenty, za 2022 rok, liczba zgłoszonych naruszeń cyberbezpieczeństwa wynosiła aż 39 683, z czego liczba zgłoszonych oszustw komputerowych to aż 35 009 (phishing to 25 625)*. W efekcie, Polacy, jak i firmy tracą wrażliwe dane oraz tysiące złotych przez oszustów. A ataki są coraz bardziej śmiałe, wymyślne i niemal doskonałe.

Jak się przed tym zagrożeniem ochronić? Jak podnieść poziom zabezpieczeń swojego środowiska w małym lub średnim przedsiębiorstwie? Te i inne kwestie, związane z szeroko pojętym bezpieczeństwem zostaną poruszone przez specjalistów Microsoft na spotkaniu „Wieczór z Chmurą”.
W trakcie prelekcji będzie także mowa o sztucznej inteligencji, która odgrywa coraz większą rolę, stanowiąc tak wyzwanie, jak i możliwości, z jakimi możemy się spotkać, wchodząc w świat Microsoft Azure. Podczas spotkania obędą się dwie prelekcje:

I. Jak to zrobić, aby się nie narobić – czyli zabezpiecz swoją organizację za pomocą narzędzi Microsoft 365 (Jakub Piesik).

II. Azure OpenAI – rozwój sztucznej inteligencji, generative AI i scenariusze wykorzystania Azure OpenAI service (Natalia Różycka).

Wydarzenie jest wyjątkową okazją do pogłębienia wiedzy i wymiany spostrzeżeń w zakresie wykorzystania potencjału narzędzi Microsoft. A wszystko to w przyjemnej i swobodnej atmosferze, bo „Wieczór z Chmurą” to inspirująca przestrzeń do wymiany doświadczeń i nawiązania cennych kontaktów.
Organizatorem jest Centrum Kompetencyjne AB SA, które z sukcesem realizuje spotkania pt. „Noc IT” we Wrocławiu.

Warszawskie spotkanie „Wieczór z Chmurą” daje początek wydarzeniom pod tą nazwą w stolicy.
Wydarzenie odbędzie się we wtorek 13 czerwca. Start o godz. 17:45.
Studio Pół na Pół, ul. Racławicka 99 bud. D, 02-634 Warszawa
Udział w spotkaniu jest darmowy. Ze względów organizacyjnych należy się zarejestrować. https://ck.ab.pl/wydarzenie/wieczor-z-chmura/

*Raport CERT Polska za 2022 rok: Krajobraz bezpieczeństwa polskiego internetu (https://cert.pl/uploads/docs/Raport_CP_2022.pdf)