AB Spółka doceniona przez Intela

AB S.A,. jeden z największych dystrybutorów IT i elektroniki użytkowej w Europie Środkowo-Wschodniej, poinformował, że otrzymał nagrodę od firmy Intel Long-time outstanding support of channel server business growth in Poland, Central Eastern European Region. Wyróżnienie zostało przyznane spółce za wkład wniesiony w rozwój rynku rozwiązań serwerowych Intela w Polsce. Nagrodzone firmy musiały wykazać się profesjonalizmem, jakością i terminowością w kontaktach z klientami, znajomością technologii i rozwiązań opartych na produktach firmy Intel oraz propagowaniem ich na seminariach i konferencjach. Nagrodę przyznano AB podczas Międzynarodowej Konferencji Dystrybutorów Intela w Monte Carlo, która odbyła się w dniach 4, 6 marca 2008 roku.

To dla nas ważna nagroda, ponieważ kładziemy bardzo duży nacisk na rozwój kanału sprzedaży w segmencie zaawansowanych rozwiązań, wymagających wartości dodanej ze strony dystrybutora – powiedział Zbigniew Mądry, Dyrektor Handlowy – Członek Zarządu AB SA.

AB S.A. to jeden z największych dystrybutorów IT i CE w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Notowana na warszawskiej GPW spółka prowadzi działalność w Polsce, Czechach i na Słowacji sprzedając produkty największych światowych producentów nowoczesnych technologii do ponad 12 tysięcy partnerów handlowych dealerów, VAR, hipermarketów, integratorów, sklepów i hurtowni komputerowych. W skład Grupy AB wchodzą m.in. trzy spółki dystrybucyjne działające na trzech lokalnych rynkach(AB, AT Computers i AT Computer Slowacja), AT Compus (największy producent PC w Czechach), Comfor Stores (spółka zarządzająca siecią sklepów detalicznych własnych i franszyzowych). Obok ugruntowanej już pozycji na rynku sprzętu IT, Grupa AB z sukcesem prowadzi dystrybucję elektroniki użytkowej i produktów związanych z telefonią komórkową, poszerzając portfel produktów i poprawiając zyskowność działalności w związku z wykorzystaniem efektu skali.