Srebrny Medal EcoVadis dla AB S.A.!

AB S.A. otrzymała prestiżowy Srebrny Medal przyznany przez EcoVadis, największą na świecie, niezależną agencję ratingową oceniającą firmy pod kątem zrównoważonego rozwoju oraz odpowiedzialności społecznej.

Ciągła praca na rzecz bardziej zrównoważonego biznesu ponownie została doceniona przez EcoVadis. Według najnowszego rankingu AB znajduje się wśród 9% najlepszych firm ocenianych przez EcoVadis, w branży. Wynik cieszy tym bardziej, że spółka poprawiła się względem ratingu z 2021 r., kiedy zdobyła Brązowy Medal.

Zrównoważony rozwój oraz społeczna odpowiedzialność są integralną częścią działalności AB S.A., dlatego oceny efektów i wyróżnienie bardzo cieszą. To zasługa każdego pracownika, który przyczynia się do realizacji tych działań. To wspólny sukces.

Czym jest EcoVadis?

EcoVadis to międzynarodowa firma analityczna, zrzeszająca ponad 100 tysięcy firm z całego świata.  Zajmuje się audytem i oceną etycznych oraz środowiskowych praktyk biznesowych firm. Oceniane są cztery obszary działalności przedsiębiorstwa: społeczny, etyczny, środowiskowy oraz dotyczący zrównoważonego łańcucha dostaw.

Firmy, które uzyskują certyfikat – medal EcoVadis – otrzymują również raport z oceny, który zawiera informacje na temat ich wyników i sugeruje, jak mogą poprawić swoje praktyki.

Więcej na temat polityki EcoVadis można dowiedzieć się z oficjalnej strony organizacji.