Szkolenia w IT – nowoczesna oferta Centrum Kompetencyjnego AB S.A.

Ubiegły rok był dla Centrum Kompetencyjnego AB S.A. bardzo intensywny i pełen udanych wydarzeń. W zorganizowanych szkoleniach tradycyjnych, webinariach i konferencjach wzięło udział ponad trzy tysiące uczestników. Plany na 2019 rok są równie ambitne i ciekawe.

Centrum Kompetencyjne działające przy AB S.A. – wrocławskim dystrybutorze IT, jest ośrodkiem oferującym szkolenia z zakresu rozwiązań dotyczących najnowszych technologii IT. Oferta skierowana jest zarówno do partnerów dystrybutora, jak i użytkowników końcowych.

W ubiegłym roku uzyskaliśmy status Autoryzowanego Ośrodka Szkoleniowego Microsoft. Pozwala on nam przeprowadzać szkolenia Microsoft, z możliwością zdania egzaminu i otrzymania specjalistycznego certyfikatu producenta. W ofercie mamy m.in. szkolenia związane z chmurą Microsoft. Biorąc pod uwagę, że obecnie na rynku pracy wysoko ceni się certyfikowane kompetencje i umiejętności, to jesteśmy przekonani, że oferta Centrum Kompetencyjnego AB w zakresie Autoryzowanych Szkoleń Microsoft powinna zainteresować szerokie grono ludzi z branży IT, chcących rozwijać swoje umiejętności i wiedzę – mówi Bartłomiej Bojarski, Business Unit Manager, AB S.A.

Centrum Kompetencyjne AB S.A. opracowało szeroką ofertę dla partnerów. W najbliższym czasie odbędą się webinaria dotyczące Microsoft Cloud oraz roadshow pod hasłem „Kawowe Poranki z Microsoft”, gdzie w trakcie styczniowych i lutowych spotkań będzie mowa o licencji Open i Cloud Solution Provider. Ponadto wspólnie z największymi światowymi dostawcami technologii zostały przygotowane: warsztaty i webinary z najnowszych rozwiązań serwerowych i storage (HPE 3PAR, HPE Simplivity, HPE Synergy); webinaria o tematyce serwerowej i storage (Lenovo) oraz warsztaty (ARUBA).

Propozycje Centrum Kompetencyjnego nie ograniczają się jedynie do partnerów, ale także skierowane są do użytkowników końcowych nowoczesnych technologii. Mogą oni skorzystać z autoryzowanych szkoleń: Microsoft (dotyczącego głównie Microsoft Azure), Sophos czy szkolenia z sieci i przełączników Aruba/HPE.

W naszej ofercie nie ograniczamy się jedynie do ustalonych programów szkoleń. Działamy bardzo elastycznie. Mam tutaj na myśli możliwość zorganizowania przez nas tzw. „szkoleń szytych na miarę”. Ich idea polega na tym, że jesteśmy w stanie opracować indywidualny program, formę i zakres szkolenia pod wymogi klienta. Wystarczy się z nami skontaktować, a nasi certyfikowani trenerzy i inżynierowie przygotują efektywne szkolenie pod konkretne potrzeby klienta. Naszą przewagę budujemy na praktycznym podejściu do zagadnień, będących przedmiotem naszej oferty. – mówi Joanna Owczarek, Manager Centrum Szkoleniowego, AB S.A.

Warto także podkreślić, że Centrum Kompetencyjne AB S.A. posiada także status certyfikowanego ośrodka egzaminacyjnego Pearson VUE. Pozwala on przeprowadzać międzynarodowe egzaminy certyfikacyjne z branży IT takich firm jak Microsoft, Cisco, HPE, Dell, EMC, VMWare, Juniper, Veem, Citrix, NetApp i wiele innych (pełna lista: http://www.ab.pl/r/1039). Dodatkowo dostępne są egzaminy podnoszące kwalifikacje w dziedzinie księgowości, kontrolingu, HR, managementu i innych dziedzin.

Pełna oferta Centrum Kompetencyjnego AB S.A. dostępna jest na stronie: www.ck.ab.pl