AB docenione w rankingu TOP 200 Computerworld.

AB S.A ponownie uznana za największą polską firmę informatyczną i największego polskiego dystrybutora przez magazyn Computerworld. Właśnie opublikowano najnowsze wydanie rankingu TOP 200. Jak zauważają dziennikarze, to był kolejny rok pełen sukcesu dla branży IT. W 2021 r. wartość branży wzrosła, aż o 19%, z 75 mld do 89 mld zł. Dla porównania: wzrost 2020 vs 2019 r. wyniósł tylko 9%.

AB o tytuł najlepszej polskiej firmy informatycznej konkurowało w tegorocznym rankingu z 366 firmami IT. Nasza spółka odnotowała też jeden z największych wzrostów wśród firm informatycznych, a cała Grupa Kapitałowa AB znalazła się również na podium wśród największych firm IT.

Dziennikarze Computerworld, publikując wyniki rankingu zauważają, że branżą, która najczęściej zamawiała produkty IT była bankowość. W ostatnim roku przychody ze sprzedaży rozwiązań dla tego sektora wzrosły o 7%. Kolejnym ważnym odbiorcą jest handel, który wydał na IT o 16% więcej niż rok wcześniej. Sporą część przychodów branży ICT, również tradycyjnie, zapewnił sektor publiczny, gdzie wartość zamówień wzrosła o ponad 14%.

Pełen raport Top 200 edycja 2022 dostępny jest na stronie magazynu Computerworld.pl.