AB dystrybutorem rozwiązań Check Point

AB poszerzyła swoją ofertę w zakresie cyberbezpieczeństwa i IT security. Do grona dostawców polskiego dystrybutora dołączyła firma Check Point – światowy lider w dziedzinie bezpieczeństwa dla przedsiębiorstw.

AB zostało dystrybutorem produktów marki Check Point w Polsce. Tym samym amerykańsko-izraelski producent, dzięki współpracy z AB, chce jeszcze mocniej zaistnieć na polskim rynku IT security.

Cieszymy się, że możemy wprowadzić do szerszej dystrybucji w Polsce rozwiązania takiej firmy jak Check Point. To sprawdzone i cieszące się uznaniem produkty znane na całym świecie. Naszym wspólnym celem jest efektywne wspieranie polskich firm w transformacji cyfrowej, w tym wzmacnianie ich cyberbezpieczeństwa. Dla nas jest to ważny kierunek rozwoju mówi Zbigniew Mądry, COO – Wiceprezes Grupy AB.

Cyberbezpieczeństwo to dziś bardzo ważny aspekt dla rozwoju firm i całej gospodarki. Ze względu na coraz większą ilość przetwarzanych danych oraz rosnące wymogi bezpieczeństwa, ten rynek będzie rósł, a wraz z nim wydatki przedsiębiorstw w tym zakresie – tłumaczy Paweł Bąk – Deputy Purchasing Director w AB S.A.

Do oferty AB trafiły firmowe systemy firewall oraz pakiety zabezpieczeń dla urządzeń dedykowanych rynkowi SMB, a to wszystko znajdziemy w liniach: Quantum Spark, Check Point Harmony oraz ZoneAlarm by Check Point.

Dzięki współpracy z Check Point jesteśmy w stanie zaoferować naszym Partnerom handlowym kompleksową ofertę w zakresie sieci oraz bezpieczeństwa sieci. W cyberbezpieczeństwie ważne są niezawodne rozwiązania, zaufanie oraz umiejętność dostosowania się do dynamicznie zmieniającego się otoczenia biznesowego – mówi Mariusz Kosek – Category Manager (Inteligent Edge, Networks & Security) AB S.A.Rozwiązania Check Point zapewniają najwyższy poziom ochrony w punkcie, w którym spotyka się największą liczbę zagrożeń, czyli na styku z Internetem. Z pomocą przychodzą zaawansowane firewall’e działające na brzegu sieci oraz kompleksowe pakiety zabezpieczeń działające w integracji z systemami sieciowymi Check Point dla tzw. „końcówek”. Nasi Partnerzy mogą liczyć na najwyższą  jakością usług i wsparcie dedykowanych inżynierów AB – dodaje Mariusz Kosek.

Dzięki bogatemu doświadczeniu i bardzo wysokiej efektywności dystrybucyjnej Spółki AB, Check Point zyskuje nowe możliwości, w tym dostęp do największej bazy odbiorców we wszystkich możliwych kanałach sprzedaży.

Współpraca z AB pozwoli nam dotrzeć z rozwiązaniami Check Pointa do większej liczby użytkowników, szczególnie do tych z sektora małych i średnich firm. Ponieważ coraz częściej stają się one celem ataków, nie mogą pozwolić sobie na kompromis w zabezpieczeniu sieci komputerowej, dostępu do internetu i urządzeń swoich pracowników – komputerów, tabletów i smartfonów. Dzięki AB będziemy w stanie zaoferować tym organizacjom kompletne rozwiązania klasy „enterprise” dopasowane do potrzeb i możliwości małych i średnich organizacjimówi Marcin Dziedzic, Channel Manager w Check Point Software Technologies.

Firmy nie wykluczają w przyszłości rozszerzenia oferty. Wszystkie rozwiązania od Check Point dostępne są na platformie e-commerce ABonline.pl.

Grupa AB jako jedyna polska firma znajduje się w gronie 8 największych dystrybutorów IT i dostawców rozwiązań e-commerce w Europie. Jest mocnym nr 1. w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Oferuje najszersze na rynku portfolio produktów, w tym największych światowych producentów nowoczesnych technologii jak Apple, Microsoft, HP Inc., Hewlett Packard Enterprise (HPE), Lenovo, Samsung czy Dell – do ponad 16 tys. partnerów handlowych. Jest wiodącym dostawcą usług chmurowych (cloud) oraz wartości dodanej w dystrybucji (VAD). Rozwija także dystrybucję AGD/RTV i zabawek, należąc już do wiodących dystrybutorów w tym zakresie w Polsce. Spółkę cechują najlepsze zaplecze logistyczne i najlepsza efektywność biznesowa w branży. W roku kalendarzowym 2022 Grupa AB zanotowała ponad 15 mld zł rocznych przychodów ze sprzedaży (+12% rdr), generując 275 mln zł wyniku EBITDA (+31% rdr) i prawie 160 mln zł skonsolidowanego zysku netto (+12%). Od 2006 roku AB S.A. jest spółką notowaną na rynku głównym GPW. Więcej informacji na temat Grupy AB można znaleźć pod adresem www.ab.pl.

Check Point Software Technologies LTD. Check Point od ponad 30 lat dostarcza rozwiązania z zakresu cyberbezpieczeństwa.  Firma zatrudnia ponad 6000 pracowników 70 krajach. Swoje rozwiązania dostarcza do ponad 100 000 klientów na  całym świecie za pośrednictwem sieci 6 800 autoryzowanych partnerów. Firma jest notowana na giełdzie w Nowym Jorku,  a jej obroty w 2022r wyniosły 2.33 mld USD.