AB wyróżnione certyfikatem HR Najwyższej Jakości

AB S.A., czołowy dystrybutor IT, RTV/AGD i zabawek w Europie, zostało ponownie wyróżnione certyfikatem HR Najwyższej Jakości.

Wyróżnienie zostało przyznane w ramach III edycji badania HR Najwyższej Jakości realizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami (PSZK). Nagrodzono pracodawców realizujących wyróżniającą się na tle innych organizacji politykę personalną, wyznaczających trendy w zarządzaniu zasobami ludzkimi oraz upowszechniających wysokie standardy branży HR w Polsce.

Realizowana przez AB S.A. polityka personalna ma bezpośredni wpływ na dynamiczny rozwój naszej firmy. Uwzględnia ona także zmiany zachodzące w ramach organizacji, jak i w jej otoczeniu. Na rynek pracy wchodzą bowiem nowe pokolenia pracowników, którzy mają inne oczekiwania wobec pracodawcy niż kiedyś, zmieniają się także wymagania zawodowe stawianie przez naszą branżę. Tym bardziej jesteśmy dumni, że prowadzona przez nas polityka personalna jest doceniana przez środowisko HR – mówi Andrzej Bilski, dyrektor ds. personalnych w AB S.A.

W ramach badania HR Najwyższej Jakości PSZK weryfikuje najważniejsze obszary polityki personalnej, takie jak rekrutacja i outplacement, rozwój pracowników, wynagrodzenie i systemy motywacyjne, społeczna odpowiedzialność pracodawców, komunikacja wewnętrzna oraz employer branding. Przyznany certyfikat HR Najwyższej Jakości oznacza, że firma stosuje najlepsze praktyki i narzędzia zarządzania kapitałem ludzkim. Kandydatów zainteresowanych pracą w danej organizacji certyfikat informuje, że firma jest dobrym, wiarygodnym i rzetelnym pracodawcą.