Akcja #AByrazem 2020

#AByrazem to akcja zainicjowana w marcu 2020 roku przez Prezesa Grupy AB S.A. Andrzeja Przybyło i równolegle przez pracowników – zadecydowano wspomóc szpitale i placówki medyczne w walce z koronawirusem. Dzięki inicjatywie AB i wsparciu sponsorów udało się wyposażyć szpitale w 6 respiratorów, w tym 1 najnowocześniejszy w Polsce. Sprzęt ratujący życie – wraz z obszernym pakietem akcesoriów – został przekazany dla wrocławskich szpitali.

Do akcji #AByrazem włączyli się również dostawcy i producenci: Lenovo, Motorola, Logitech, Sharp, Whirlpool, Gorenje, Toshiba, Brita, Megabajt i Winix – wspólnie z nimi zrealizowano dostawy sprzętu IT, RTV i AGD.

#AByrazem w tym roku to ponad 3000 pokonanych kilometrów i 100 osób zaangażowanych w koordynację dostaw. 21 placówek medycznych dzięki ogromnemu wparciu AB otrzymało 400 sztuk sprzętu RTV i AGD oraz 180 sztuk sprzętu IT.

Dodatkowo, przy zaangażowaniu naszej spółki Rekman, dzieci na oddziałach szpitalnych otrzymały mnóstwo zabawek, aby lepiej przeszły ten trudny czas.

Dzięki wsparciu #AByrazem i udziale największych marek na rynku IT placówki medyczne w całej Polsce wzbogaciły się zarówno w duże urządzenia, jak i małe AGD, a także laptopy dla lekarzy i smartfony dla pacjentów-seniorów, aby mogli utrzymywać kontakt z bliskimi pomimo pełnej izolacji.

Zwieńczeniem naszych tegorocznych działań jest nagroda IT Resellera #itchampion2020, którą otrzymaliśmyza działania CSR. To jedno z najważniejszych wyróżnień, jakie dostaliśmy w swojej historii!