Andrzej Przybyło Menedżerem Roku Regionu Dolnośląskiego 2022

Andrzej Przybyło – Prezes Zarządu AB S.A. zwyciężył w Konkursie „Menedżer Roku Regionu Dolnośląskiego 2022” (kategoria Duża Firma). Oznacza to, że jego dokonania ekonomiczno-finansowe w minionym roku, a także zaangażowanie w sprawy lokalnych społeczności, w tym działalność charytatywna, zostały najlepiej ocenione przez kapitułę konkursową spośród innych menedżerów. Organizatorem plebiscytu jest redakcja Gazety Wrocławskiej oraz Loża Dolnośląska Business Centre Club.

Andrzej Przybyło to założyciel i Prezes Zarządu AB S.A. – największego dystrybutora urządzeń elektronicznych oraz rozwiązań IT w Polsce i Europie Środkowej. Siedziba Spółki oraz nowoczesne centrum dystrybucyjne zlokalizowane jest w Magnicach pod Wrocławiem. Przybyło założył firmę w 1990 roku. Dziś AB jest dostawcą rozwiązań wszystkich głównych światowych producentów, największym dystrybutorem Apple w regionie, a także Samsung, Microsoft, Dell, Hewlett-Packard, czy Lenovo. W 2022 roku obroty firmy osiągnęły ponad 15 miliardów złotych (wzrost o 13,8% r/r). Jednocześnie buduje ekonomiczny potencjał i znaczenie biznesowe dolnośląskiego regionu. Spółka obsługuje ponad 16 tys. partnerów biznesowych i jest aktywnym uczestnikiem transformacji cyfrowej oraz na rzecz poprawy cyberbezpieczeństwa przedsiębiorstw.

Trzydzieści lat temu, gdy prowadziłem jednoosobową firmę, odebrałbym taką nagrodę jako osobiste uznanie. Ale teraz to przede wszystkim nagroda zespołowa. To właśnie całemu zespołowi Grupy AB chcę podziękować i wskazać, że każde wyróżnienie jest też podziękowaniem dla nich. Nasza kultura pracy jest taka, że ludzie są mocno samodzielni, identyfikują się z firmą. Niektórzy związani są z nią od 20 czy 30 lat. Nie jesteśmy typową korporacją, a bardziej działamy w duchu firmy rodzinnej. Słuchamy pracowników, inwestujemy w nich. To się sprawdza i przekłada na wyniki – tłumaczy Andrzej Przybyło, Prezes Zarządu AB S.A. w wywiadzie udzielonym dla Gazety Wrocławskiej.

Andrzej Przybyło znany jest także z bezinteresownego zaangażowania w działania charytatywne i pomoc na rzecz potrzebującym. Od lat wspiera firmowe dzieło pod nazwą „Abyrazem” uwzględniające pomoc w walce ze skutkami pandemii koronawirusa, a także pomoc poszkodowanym w obliczu działań wojennych w Ukrainie. Stale wspiera lokalne domy dziecka, placówki, organizacje i fundacje, w tym Dom Dziecka w Bierutowie, Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci, czy „Fundację Mam Marzenie”.

Konkurs „Menedżer Roku Regionu Dolnośląskiego 2022” to pierwsza edycja lokalnego plebiscytu zorganizowanego przez Gazetę Wrocławską. Statuetkę podczas uroczystości wieńczącej Konkurs odebrał Krzysztof Kucharski – Wiceprezes Zarządu, Dyrektor ds. Korporacyjnych i prawnych AB S.A.