Grupa AB przekazała wózki dziecięce rodzinom z Ukrainy

Należąca do polskiej Grupy Kapitałowej AB – spółka Rekman, przekazała 100 nowych wózków dziecięcych dla dzieci z Ukrainy, którymi opiekuje się Fundacja Przyjaciel Misji. Wszyscy podopieczni to uchodźcy z Ukrainy, którzy uciekając przed wojną dotarli do stolicy Dolnego Śląska. Wsparcie firmy Rekman o wartości ponad 50 000 złotych, to tylko jeden z elementów pomocy dla ofiar konfliktu zbrojnego. Grupa AB prowadzi szereg działań charytatywnych w ramach własnej akcji #ABy razem dla Ukrainy.

Fundacja Przyjaciel Misji odebrała od spółki Rekman z podwrocławskich Magnic, sto fabrycznie zapakowanych wózków spacerowych dla dzieci. Wszystkie trafiły na Dworzec Główny PKP we Wrocławiu, gdzie fundacja prowadzi centrum międzynarodowej pomocy „Stacja Dialog”. Wózki to jedna z ważniejszych pomocy materialnych dla ukraińskich rodzin z dziećmi. Wiele z nich, uciekając w pośpiechu, opuszcza swoje rodzinne miasta, zabierając tylko niezbędne rzeczy. Rodziny są wyczerpane wielogodzinną podróżą, dlatego przekazanie im po przyjeździe wózków dla dzieci, jest ogromnym wsparciem.

 

– Jesteśmy pełni podziwu dla Państwa otwartych serc. Potrzeby, którym próbujemy wyjść naprzeciw, jeśli chodzi o rodziny uchodźców z Ukrainy są naprawdę ogromne i potwierdza się to, że wojna dotyka najbardziej tych najsłabszych- matek z dziećmi, osób starszych. Ilość osób, które zgłaszały potrzebę uzyskania pomocy była i jest tak wielka, że ciężko to opisać
– wyjaśnia Maciej Cisło z Fundacji Przyjaciel Misji.

Spółka Rekman, już zapowiada, że jest gotowa nadal nieść wsparcie dla uchodźców z Ukrainy.

 

– Nie chcemy być obojętni, wobec tego, co spotyka naszych sąsiadów z Ukrainy, dlatego spontanicznie podjęliśmy decyzję, aby przekazać wózki dla maluchów z Ukrainy. Cała społeczność Rekmana jest wstrząśnięta tym, co spotyka te rodziny. Cały czas niesiemy pomoc dla uchodźców w ramach całej Grupy AB i będziemy robić to nadal. Jesteśmy w stałym kontakcie z fundacją i w miarę naszych możliwości będziemy odpowiadać na kolejne potrzeby rodzin, które uciekają przed wojną i tutaj w Polsce znajdują pomoc i schronienie. – zaznacza Piotr Kurzeja Prezes spółki Rekman.

Strumień pomoc z Grupy AB jest zdecydowanie większy. W ramach własnej akcji charytatywnej- ABy razem dla Ukrainy, dolnośląski Dystrybutor IT otoczył pomocą finansową i rzeczową nie tylko 150-ciu swoich ukraińskich pracowników i ich rodziny, ale też organizuje wewnętrzną zbiórkę darów i pieniędzy na rzecz fundacji Caritas Polska i SOS Wioski Dziecięce. Dodatkowo Zarząd Grupy AB przekazał 50 000 złotych na zakup niezbędnego sprzętu medycznego, który zostanie dostarczony do mieszkańców Ukrainy pozostającym na terenie objętym walkami. Spółka na bieżąco współpracuje z różnymi organizacjami, które opiekują się uchodźcami z Ukrainy.