Stowarzyszenie Kreatywnego Poznania KREO TEAM

Grupa AB angażuje się w rozwój kreatywności. Firma wsparła Stowarzyszenie Kreatywnego Poznania KreoTeam. Członkowie Stowarzyszenia zwyciężyli polską edycję konkursu i zakwalifikowali się do edycji międzynarodowej. Dzięki naszej pomocy, zespół twórczej młodzieży mógł wziąć udział w międzynarodowym finale Odysei Umysłu w USA, w którym zajął pierwsze miejsce.

Stowarzyszenie Kreatywnego Poznania to platforma wymiany wiedzy, która powstała z pasji do innowacyjnej edukacji i rozwoju kreatywności. To miejsce, które przyciąga osoby chcące przełamywać myślowe schematy. W AB wierzymy, że młodzież jest naszą przyszłością, a inwestycja w jej rozwój, inwestycją w nasz postęp. Właśnie dlatego zaangażowaliśmy się w projekt Kreo Team, który został zaprezentowany podczas finału konkursu Odyseja Umysłu w Stanach Zjednoczonych.

Odyseja Umysłu to program edukacyjny, realizowany w formie międzynarodowego konkursu kreatywnego myślenia. Głównym celem wyzwania jest rozwój zdolności twórczych, rozwiązywania sytuacji kryzysowych i nieszablonowego myślenia. Zespół KreoTeam zaprezentował podczas konkursu swoją wersję Bohemian Rapsody. W inscenizacji wystąpił m.in. Leonardo da Vinci, Vincent van Gogh i Salvador Dali. W pracowni mistrza Leonarda, grupa rozwiązała „długofalowy” problem III. Rozwiązanie zaprezentowali w formie 8-minutowego musicalu. Ponadto zwyciężyli w tzw. „spontanach”, czyli rozwiązywanych „na gorąco” logiczno-kreatywnych zagadkach.

Spośród 40 innych najlepszych drużyn z różnych stron świata, Stowarzyszenie KreoTeam zostało Mistrzem Świata. Serdecznie gratulujemy!