Tomasz i jego lustrzanka

W piękne niedzielne południe udaliśmy się do naszego marzyciela Tomka. Jako że wszystkim udało się spełnienie marzenia w tajemnicy – to sprawiliśmy Tomkowi wielką niespodziankę. Kiedy czwórka Wolontariuszy weszła do Jego domu, z rękami pełnymi toreb – na twarzach wszystkich rosło niedowierzanie, że zaraz spełni się największe marzenie Tomka.

Nie czekając na nic, prędko przeszliśmy do rozpakowywania wszystkich prezentów. Zaczęliśmy oczywiście od najważniejszej lustrzanki Canona, która bardzo szybko przypadła mu do gustu. Teraz do akcji wkroczył nieoceniony profesjonalny fotograf Wojtek, który najpierw opowiedział trochę o samym sprzęcie, a następnie przeszedł do podstaw fotografii, ustawień wszystkich parametrów oraz oczywiście wyjaśnienia ich. Tomek szybko chłonął wiedzę i widać było, że z niecierpliwością czeka by zrobić już pierwsze zdjęcie. Niebawem więc nastąpiła krótka sesja próbna, martwej natury, panoramy zza okna oraz na koniec zdjęcia wszystkich obecnych w Jego spełnieniu. Potem Wojtek jeszcze pokrótce opowiedział Tomkowi, na co zwracać uwagę robiąc zdjęcie, jak kadrować i co jest docelowo miłe dla oka. Jako że wiedzy było mnóstwo – Wojtek sprezentował Tomkowi poradnik fotograficzny, który go zastąpi w wersji papierowej.

To jednak nie koniec wszystkich atrakcji. Firma AB S.A. i TB Print do lustrzanki dorzuciła jeszcze pokrowiec, torbę pełną gadżetów oraz mobilną drukarkę Canon Selphy wraz z papierem fotograficznym, dzięki której można wydrukować zdjęcie, praktycznie od razu po jego zrobieniu, bezprzewodowo i dać komuś lub włożyć do albumu.

Wszyscy byli zachwyceni mocą tego spełnianego właśnie marzenia, a Tomek uśmiechał się i już planował, co chciałby fotografować, gdy będzie mógł wychodzić z domu.

Naszego Marzyciela czeka teraz długa nauka robienia zdjęć, połączona z przyjemnością każdego zrobionego zdjęcia.