Cyberbezpieczeństwo ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Przed nami „Noc IT” z Dell Enterprise

W cyfrowej rzeczywistości cyberataki i kradzież danych są nieuniknione. Mało tego – tych jest coraz więcej, a cyberprzestępcy są coraz bardziej sprytni. Według danych Grupy InfoSecurity, ataki ransomware zdarzają się już co 10 sekund i przewiduje się, że do 2031 roku, będą odbywały się nawet co drugą sekundę. Dlatego, aby chronić zasoby firmy, należy wdrożyć strategię bezpieczeństwa opartą o zaawansowane rozwiązania do przechowywania i zabezpieczenia danych. O tym, jak chronić dane i środowisko IT, usłyszymy już we wtorek 20 czerwca podczas kolejnego spotkania z cyklu „Noc IT”. Start o 17:45 w infopunkcie Barbara. Wstęp jest bezpłatny.

Dziś dane określa się mianem waluty przyszłości. A w czasie transformacji cyfrowej, te są coraz częściej skomplikowane i w większym zakresie zdigitalizowane. Niestety, im bardziej dane zyskują na wartości, tym zwiększa się ryzyko ataków ransomware i ich kradzieży. Naturalnie ataki stanowią ogromne zagrożenie dla zdolności i płynności działania organizacji oraz przedsiębiorstw. Są jednak niezawodne rozwiązania i modele ochrony, które należy podjąć, aby zabezpieczyć swoją organizację przed konsekwencjami takich ataków i o tym, w oparciu o przykładowe rozwiązania Dell Enterprise będziemy właśnie rozmawiać podczas najbliższej Nocy IT we Wrocławiu – tłumaczy Radosław Janka, Dell EMC System Engineer w AB SA.       

Najbliższa 24. edycja wydarzenia „Noc IT”, której organizatorem jest Centrum Kompetencyjne AB SA, odbędzie się pod tytułem „Dell Enterprise – nie tylko serwery”. Jak zwykle zaplanowano ciekawą agendę, a dla słuchaczy przygotowano aż trzy wystąpienia ekspertów:

I. DELL Enterprise Portfolio – czyli co w DELLowej trawie piszczy (Radosław Janka)

II. DataDomain – nowy poziom bezpieczeństwa Twoich danych (Łukasz Lisatowicz)

Prezentacja rozwiązania Data Domain służącego zapewnieniu bezpieczeństwa danych. Przedstawienie koncepcji cyfrowego bunkra podnoszącej poziom bezpieczeństwa danych.

III. VxRail – hiperkonwergencja w wydaniu DELLa (Artur Ponikowski)

Omówienie aspektów i trendów w zakresie polityk pamięci masowej. Przedstawienie i porównanie klasycznych rozwiązań serwerowych HA z rozwiązaniami programowej pamięci masowej SDS. Przybliżenie koncepcji HCI wraz z zastosowaniem i zaletami na przykładzie technologii VxRail.

Spotkania z cyklu „Nocy IT” odbywają się w swobodnej i przystępnej atmosferze sprzyjającej wymianie doświadczeń, poglądów oraz poznaniu się. Poza sporą dawką wiedzy stanowią także niepowtarzalną okazję do spotkania się i wymiany spostrzeżeń ze specjalistami, administratorami, inżynierami i architektami systemów.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Jednak z racji dużego zainteresowania organizator uruchomił zapisy. Formularz, szczegóły oraz sylwetki prelegentów znajdują się na stronie: https://nocit.pl/.  


Partnerem 24. „Nocy IT” jest firma Dell Technologies.

Miejsce: Barbara, ul. Świdnicka 8b, Wrocław

Data wydarzenia: wtorek 20.06.2023 godz.: 17:45