Dolnośląskie Gryfy rozdane

Już po raz trzynasty rozdano nagrody gospodarcze Dolnośląskie Gryfy. Uroczysta gala odbyła się w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu. Wśród wręczających wyróżnienia był Andrzej Przybyło, prezes zarządu AB SA i członek Kapituły Konkursu.

Nagroda Gospodarcza – Dolnośląski Gryf promuje i nagradza najważniejsze osiągnięcia gospodarcze regionu. Docenia innowacyjność i zaangażowanie inwestycyjne, zauważa działania na rzecz lokalnej społeczności i wymierne korzyści jakie naszemu regionowi przynosi 300 tysięcy dolnośląskich podmiotów gospodarczych.

– Firma AB od samego początku swego istnienia związana jest z Wrocławiem i Dolnym Śląskiem. Od 26 lat dynamicznie rozwijamy się wspólnie z regionem, z tego miejsca rozpoczęliśmy też naszą międzynarodową ekspansję. Na własnym przykładzie wiem, ile pracy i zaangażowania kosztuje osiągnięcie sukcesu. Dlatego bardzo się cieszę z zaproszenia do Kapituły Konkursu i jestem dumny, że brałem udział w wyborze najlepszych firm i samorządów z dziedziny gospodarki oraz biznesu w regionie. Chcę też podkreślić, jak ważną rolę odgrywa organizator Konkursu Zachodnia Izba Gospodarcza, która już 13. rok z rzędu wręczyła Nagrodę Dolnośląskiego Gryfa, promując tym samym lokalny biznes. Taka promocja jest szczególnie ważna dla nas, polskich przedsiębiorców, którzy dzięki swoim inwestycjom zwiększają potencjał gospodarczy regionu – mówi Andrzej Przybyło, prezes zarządu AB S.A.

Organizatorem Konkursu jest Zachodnia Izba Gospodarcza, Związek Pracodawców Polska Miedź, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego a Partnerem Merytorycznym firma PwC.

Dolnośląskie Gryfy otrzymali:

  1. Nagroda za innowacyjny pomysł na biznes/rozwój dla średnich i dużych przedsiębiorstw – SITECH SP. Z O.O.
  2. Nagroda za innowacyjny pomysł na biznes/rozwój dla mikro i małych przedsiębiorstw – NAWITEL SP. Z O.O.
  3. Nagroda dla Pioniera Wieku Cyfrowego – ZIETA PROZESSDESIGN SP. Z O.O.
  4. Nagroda dla samorządów za szczególne sukcesy we współpracy z biznesem – Gmina Miejska Bolesławiec
  5. Nagroda za społeczną odpowiedzialność firmy – PASOL – PACO SP. Z O.O.
  6. Nagroda dla Ambasadora Dolnego Śląska – ZAKŁADY CERAMICZNE BOLESŁAWIEC SP. Z O.O.
  7. Nagroda Dolnośląski Produkt Roku – UZDROWISKO KŁODZKIE SA – GRUPA PGU
  8. Nagroda za szczególne osiągnięcia w działalności na rzecz rozwoju Dolnego Śląska – ŚNIEŻKA INVEST SP. Z O.O.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy.