Gala 25-lecia AB

W monumentalnych wnętrzach Hali Stulecia we Wrocławiu odbyła się wielka Gala z okazji 25-lecia firmy AB – czołowego europejskiego dystrybutora IT, RTV/AGD.

Kiedy w 1990 roku Andrzej Przybyło tworzył Przedsiębiorstwo Handlowe AB ani jemu, ani nikomu innemu nie śniło się, że oto powstaje firma, która stanie się największym dystrybutorem IT i RTV/AGD w Europie Środkowo-Wschodniej. Po 25 latach wrocławska firma świętuje swój jubileusz jako Grupa Kapitałową działająca na rynku polskim, czeskim i słowackim oraz zatrudniająca blisko tysiąc pracowników.

Gości po wejściu do Hali Stulecia witał gospodarz Gali – pan Andrzej Przybyło wraz z małżonką. Gdy ponad sześciuset gości zasiadło przy stołach rozpoczął się bardzo efektowny pokaz sztucznych ogni, tym bardziej robiący wrażenie, że fajerwerki i słupy ognia wystrzeliwały we wnętrzu Hali pod jej kopułą. Po tak efektownym wstępie na scenie pojawił się Andrzej Przybyło, założyciel i obecny prezes zarządu AB S.A.. Zgromadzonym na Gali przedstawicielom resellerów i partnerów oraz dostawców zaprezentował w formie efektownej prezentacji historię ćwierćwiecza firmy. Efektowna była także sama historia, w której firma założona w pokoju hotelu robotniczego urosła obecnie do giganta dystrybucji z imponującym centrum logistycznym w Magnicach po Wrocławiem. To właśnie ta inwestycja, warta ponad 100 mln złotych, jest symbolicznym zwieńczeniem 25 letniej historii firmy. Dzięki zastosowanym w niej nowoczesnym rozwiązaniom z zakresu automatyki magazynowej i systemów zarządzania logistyką jest ono nie tylko jednym z najnowocześniejszych centrów w tej części Europy, ale także otwiera nowy rozdział w historii AB.

Jestem niezwykle wzruszony i jednocześnie dumny, że wspólnymi siłami udało nam się zbudować firmę, która obsługuje dzisiaj 16 tys. partnerów. Początki były niełatwe, czasami zabawne, ale zawsze mogłem liczyć na moich współpracowników. Od początku przyświecała nam idea partnerstwa, uczciwego podejścia do biznesu i teraz mogę powiedzieć, że to się opłaciło. Dzisiaj na Gali wśród naszych gości są także nasi pierwsi klienci, jak i dostawcy, z którymi współpracujemy od wielu, wielu lat. To właśnie naszym partnerom i dostawcom chcę zadedykować tę uroczystą Galę, ponieważ bez nich nie stworzylibyśmy naszej firmy. Gdy na scenie prezentowałem ostatnie 25 lat naszej historii w pamięci mignęło mi wiele trudnych chwil, pełnych wyrzeczeń i wysiłku. Wole jednak skupiać się na tym co się udało, na tych radosnych chwilach, kiedy rozwijaliśmy się rok do roku, kiedy pozyskiwaliśmy kluczowe dystrybucje i rośliśmy razem z naszymi partnerami. Teraz, kiedy rozpoczęliśmy funkcjonowanie w nowym centrum logistycznym w Magnicach pod Wrocławiem, mamy pewność, że jesteśmy w stanie sprostać stale rosnącym oczekiwaniom naszych partnerów oraz rynku dystrybucji i z optymizmem patrzymy na kolejne 25 lat i więcej – mówi Andrzej Przybyło, prezes zarządu AB S.A.

Po części oficjalnej, w trakcie której m.in. wiceprezydent Wrocławia Adam Grehl odczytał specjalny list do Rafała Dutkiewicza, prezydenta stolicy Dolnego Śląska, zgromadzeni goście zasiedli do uroczystej kolacji. W rolę konferansjerów Gali wcielili się członkowie Kabaretu Młodych Panów, którzy zaprezentowali także dowcipne skecze, w tym jeden specjalnie przygotowany na tę okazję. Gwiazdą wieczoru był zespół Kombii , przy którego przebojach wszyscy goście wyśmienicie się bawili.

Gala była także okazją to spotkania się we wspólnym gronie przedstawicieli branży, którzy podkreślali panująca na Gali rodzinną atmosferę. Zabawa przy przebojach muzycznych ostatniego 25-lecia trwała do wczesnych godzin rannych.