Grupa AB dystrybutorem firmy Teltonika Networks

Grupa AB – lider dystrybucji IT w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, nawiązała współpracę z Teltonika Networks – globalnym producentem sprzętu IIoT (Industrial Internet of Things).

Na mocy zawartej umowy dystrybucyjnej Grupa AB będzie oferować rozwiązania Teltonika Networks na rynku polskim, a także czeskim i słowackim. Współpraca ma przede wszystkim pozwolić obu firmom m.in. na zwiększenie dostępności rozwiązań sieciowych w naszym kraju.

Cieszymy się, że kolejna firma o globalnym zasięgu postawiła na Grupę AB. Teltonika Networks to przecież jeden z wiodących producentów urządzeń do łączności sieciowej na świecie, operujący w segmencie IoT oraz IIoT i działający w ponad 150 krajach. Jestem pewny, że współpraca zapewni firmie Teltonika dotarcie do nowych grup klientów, w kanałach, w których dotychczas jej produkty nie były dostępne – Zbigniew Mądry, COO i Wiceprezes Grupy AB.

Teltonika Networks to szybko rozwijająca się firma technologiczna, produkująca profesjonalny sprzęt do łączności sieciowej. Oferuje routery, modemy, bramy sieciowe, przełączniki, w tym najnowsze, pracujące w sieciach 5G, anteny do technologii LTE, WiFi, Bluetooth, GNSS, w tym także anteny combo, adaptery, zasilacze (również na szynę DIN), kable oraz złącza.

Produkty firmy cieszą się uznaniem za niezawodność, bezpieczeństwo i łatwość użytkowania. Sprawdzają się w wymagających warunkach środowiskowych, gdyż mogą pracować w szerokim zakresie temperatur od -40 do +75°C.

Dzięki współpracy z AB, firma z Litwy szczególnie upatruje szans na efektowne wyniki w kategorii przemysłowych urządzeń sieciowych do komunikacji IoT i M2M dla obszarów takich jak: Przemysł 4.0 i Automatyka, Inteligentne Miasta (Smart City) i Green Energy oraz Transport.

W Teltonika Networks budowanie zaufanych relacji biznesowych z najlepszymi na rynku jest niezbędne do osiągnięcia naszych celów. To współpraca z wiodącym dystrybutorem IT w Polsce, firmą AB S.A, jest niewątpliwie początkiem silnej i długotrwałej relacji w dążeniu do realizacji wspólnej wizji Teltonika na pozycji lidera na rynku. Z ekscytacją i pewnością siebie patrzę na to, gdzie zaprowadzi nas to partnerstwo – tłumaczy Karolis Birgiolas, Head of Sales in Central Europe w Teltonika Networks.

Oferta firmy Teltonika Networks w AB S.A. jest widoczna na ABOnline: http://www.ab.pl/r/1716