„LISTA 2000” wg „Rzeczpospolitej”. AB największym dystrybutorem rozwiązań IT

Dziennik „Rzeczpospolita” po raz 21. przygotował zestawienie „LISTA 2000”. Ranking przedstawia największe firmy w Polsce według osiągniętego przychodu. Spółka AB potwierdziła swoją pozycję największego dystrybutora rozwiązań IT w kraju, a w kategorii „IT, telekomunikacja, nowe media”, zajęła 2. miejsce.

AB S.A. ponownie znalazła się w czołówce rankingu spółek z największymi przychodami wg „Rzeczpospolitej” (dane za ubiegły rok kalendarzowy). Spółka znalazła się na najwyższym miejscu wśród dystrybutorów IT, a w kategorii „IT, telekomunikacja, nowe media”, zajęła 2. miejsce.

Wyniki potwierdziły, że AB jest liderem wśród dystrybutorów rozwiązań IT w Polsce.

Aby w tym roku znaleźć się w tym prestiżowym gronie, należało w 2021 r. przekroczyć 287 mln zł przychodów. W sektorze IT, dziennik uwzględnił zarówno firmy tworzące oprogramowanie, jak i największych dystrybutorów sprzętu.

Ciągły rozwój daje ogromną satysfakcję i motywację do dalszego działania. Gratulujemy wyniku całemu zespołowi AB. Jednocześnie dziękujemy Partnerom za zaufanie i współpracę – to nasz wspólnych sukces.

„Lista 2000” przygotowana przez dziennik „Rzeczpospolita” pokazuje pełen obraz sytuacji w polskiej przedsiębiorczości. Została przygotowana wg przychodów ze sprzedaży osiągniętych w 2021 roku.
Pełne zestawienie firm dostępne jest na stronie rankingi.rp.pl.