AB S.A. podpisało pierwszy kontrakt na dostawę usług w modelu HPE GreenLake.

Pod koniec lutego AB S.A. podpisało z jedną z czołowych firm konsultingowych w Polsce (specjalizującą się w usługach SAP i outsourcingu IT) pięcioletnią umowę na dostawę przestrzeni dyskowej w oparciu o model HPE GreenLake. W trójstronnym procesie przygotowania dedykowanego rozwiązania dzięki HPE GreenLake udało się wypracować schemat, który pozwoli partnerowi oprzeć rozliczania o faktyczne wykorzystanie infrastruktury, zarządzać nią w prosty, a jednocześnie kompleksowy sposób („cloud experience”) oraz utrzymać pełną kontrolę nad macierzami dyskowymi, które muszą spełniać rygorystyczne wymagania technologiczne. Wiedząc, że zakontraktowane usługi są realizowane on premise na sprzęcie najwyżej klasy – macierzach HPE Primera do zastosowań o krytycznym znaczeniu, a równocześnie przy utrzymaniu konsumpcyjnego modelu opłat, umożliwieniu skalowalności i centralizacji obsługi całego środowiska – partner otrzymał unikalne rozwiązanie trudne do zrealizowania w typowych środowiskach chmury publicznej.

„Model HPE GreenLake idealnie wpasowuje się w proces nieustannego poszerzania naszej oferty ‘as a service’. Zdajemy sobie sprawę z tego, a co najważniejsze tą świadomość mają od dawna też nasi partnerzy i ich klienci, że proces przeniesienia danych do chmury w niektórych przypadkach nie przynosi oczekiwanych rezultatów lub nie jest po prostu możliwy.  Są branże, które na przykład ze względów regulacyjnych, czy z powodu specyfiki danych lub aplikacji muszą realizować usługi IT przynajmniej częściowo na infrastrukturze on premise. Dzięki współpracy z Hewlett-Packard Enterprise jesteśmy w stanie doskonale zaadresować potrzeby takich klientów przy jednoczesnym zachowaniu wszystkich zalet usługowego modelu dostarczania IT. Co więcej widzimy już pierwszy dowód na atrakcyjność modelu HPE GreenLake w postaci podpisanego przez nas pierwszego kontraktu (a jednego z pierwszych w Polsce). Wychodzimy więc coraz mocniej z ofertą HPE GreenLake do rynku i zapraszamy partnerów do zapoznania się z nią za naszym pośrednictwem” – komentuje Zbigniew Mądry, COO AB S.A.

„W projekcie wykazaliśmy przewagi zakupów na bazie umowy GreenLake w stosunku do standardowych projektów sprzętowych. Miedzy innymi brak konieczności przewymiarowania infrastruktury, gwarantowane ceny rozbudowy czy proaktywna predykcja użycia i rozbudowy platformy przekonały naszego klienta do wyboru właśnie tego sposobu zakupu. Akceptacja warunków potwierdziła, że nasi klienci są gotowi na  zmianę strategii zakupów platform sprzętowych.” dodaje Jacek Szoka, HPE GreenLake Sales Specialist.

Partnerów zainteresowanych ofertą HPE GreenLake zapraszamy do kontaktu z Piotrem Majsterkiewiczem, HPE GreenLake Business Development Manager w AB S.A.: piotr.majsterkiewicz@ab.pl