Prezes AB z Dolnośląskim Gryfem.

Podwójny sukces Grupy AB S.A. w 19. edycji konkursu „Dolnośląski Gryf” Nagroda Gospodarcza. Prezes Grupy AB S.A – Andrzej Przybyło zwyciężył w kategorii Biznesowy Lider Roku!

Nagroda jest potwierdzeniem, że Grupa AB to polska firma odnoszącą sukcesy w biznesie i wprowadzająca innowacje. Dzięki temu wspiera budowanie marki województwa dolnośląskiego w Polsce i Europie. 

AB jest największym dystrybutorem IT i elektroniki użytkowej w Polsce oraz regionie Europy Środkowo-Wschodniej, klasyfikowany w europejskim TOP8. Oferując najszersze na rynku portfolio produktów, w tym największych światowych producentów nowoczesnych technologii, współpracujemy z ponad 16 000 Partnerami. Jesteśmy wiodącym dostawcą usług chmurowych (Cloud), kompleksowych rozwiązań e-commerce oraz wartości dodanej w dystrybucji (VAD). Rozwijamy także dystrybucję AGD/RTV i zabawek, należąc do wiodących dystrybutorów w tym zakresie w Polsce.

Wspólnie z innymi finalistami konkursu, została też doceniona pomoc, jaką wraz z Partnerami udzielamy w ramach akcji #AByrazem, niosąc pomoc ofiarom wojny w Ukrainie.