Przed nami spotkanie z ekspertami Microsoft Azure, czyli 23. „Noc IT”

Najbliższe spotkanie z cyklu „Noc IT” odbędzie się pod hasłem „Bezpieczny backup i ERP w Azure – zróbmy to lepiej”. W efekcie wydarzenie będzie okazją do pogłębienia wiedzy i wymiany spostrzeżeń w zakresie wykorzystania potencjału narzędzi Microsoft Azure. Eksperci w trakcie paneli omówią m.in. możliwości skutecznego zabezpieczania danych za pomocą Azure Backup. Przybliżą też Azure Virtual Desktop. A wszystko to w swobodnej formule i zupełnie za darmo. Start spotkania 24 maja o godzinie 17:45 we wrocławskiej Barbarze. Organizatorem jest Centrum Kompetencyjne AB.

Backup danych to głośny i dobrze znany temat, pytanie więc, czy warto o nim wciąż rozmawiać? Odpowiedź brzmi – TAK, ZAWSZE, bo nawet jeżeli robimy backup, warto upewnić się, czy wszystkie procedury bezpieczeństwa zostały zachowane i rzeczywiście możemy spać spokojnie – tłumaczy Jacek Sałuda, CEO pureIT. – Jak mówi przysłowie, warto uczyć się na cudzych błędach i wyciągać odpowiednie wnioski, aby samemu nie zapłacić wysokiej ceny za utratę danych, dlatego zapraszamy na Noc IT, podczas której będziemy także opowiadać o własnych doświadczeniach, w tym o błędach, które już za nami – dodaje Sałuda.

Agenda spotkania przewiduje dwie prelekcje ekspertów: „Backup – bo bezpieczeństwo naszych danych jest najważniejsze” (Jacek Sałuda, CEO pureIT) oraz „ERP w środowisku Azure Virtual Desktop” (Jarosław Bąk, Specjalista ds. wdrożeń usług chmurowych).

„Noce IT” to popularne wydarzenia polecane dla pasjonatów nowoczesnych technologii i osób z branży IT. Celem spotkań jest wymiana doświadczeń specjalistów IT w swobodnej atmosferze oraz nawiązanie nowych kontaktów. „Noc IT” stanowi poza sporą dawką wiedzy także niepowtarzalną okazję do spotkania się i wymiany spostrzeżeń ze specjalistami, administratorami, inżynierami i architektami systemów.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Jednak z racji dużego zainteresowania organizator uruchomił zapisy. Formularz, szczegóły oraz sylwetki prelegentów znajdują się na stronie: https://nocit.pl/.  

Zapraszamy! Organizatorem spotkania jest Centrum Kompetencyjne AB, należące do AB S.A.
Partnerem 23. „Nocy IT” jest firma Microsoft.

Miejsce: Barbara, ul. Świdnicka 8b, Wrocław

Data wydarzenia: środa 24.05.2023 godz.: 17:45

 

„Noc IT” to cykl spotkań dla pasjonatów nowoczesnych technologii, organizowany przez Centrum Kompetencyjne AB S.A. Ideą przyświecającą wydarzeniu jest szerzenie szeroko pojętej wiedzy na temat zaawansowanych technologii pokazanych w kontekście podejmowanego zagadnienia, wymiana doświadczeń oraz prezentacja sprzętu oferowanego przez AB S.A. Spotkania skierowane są m.in. do pracowników działów IT, administratorów – firm, instytucji, urzędów, szpitali, uczelni.
„Noc IT” i prowadzone podczas niej prezentacje mają na celu zaciekawienie uczestnika i umożliwienie poznania podstawowych funkcjonalności sprzętu.  

Ideą Centrum Kompetencyjnego AB S.A. jest przekazanie wiedzy w teorii i praktyce w odniesieniu do najnowszych technologii IT, a także podniesienie kwalifikacji w zakresie kompetencyjnym. A to wszystko przy współpracy z czołowymi producentami rozwiązań IT. W ramach CK przeprowadzane są szkolenia techniczne z zakresu systemów operacyjnych, oprogramowania narzędziowego, administracji i konfiguracji serwerów, a także narzędzi pozwalających na przygotowanie projektów budowy struktury teleinformatycznej firmy. Właścicielem Centrum Kompetencyjnego jest AB S.A – największy dystrybutor nowoczesnych technologii i rozwiązań IT w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i numer 8. w Europie. Szczegóły: https://ck.ab.pl/