Reprezentanci wrocławskiej spółki AB wysoko w Triathlonie IT

Marzena Urbaniak zwyciężyła w klasyfikacji kobiet w rywalizacji sprinterskiej, a Krzysztof Krupski zameldował się na mecie jako drugi w swojej kategorii wiekowej na dystansie olimpijskim podczas zawodów Samsung Knox Triathlon IT 2014, które odbyły się w trakcie ostatniego czerwcowego weekendu w Powidzu (woj. wielkopolskie).

Oprócz wspomnianej dwójki w wyścigu uczestniczyło jeszcze dwóch pracowników wrocławskiej spółki AB, największego pod względem wielkości obrotów oraz liczby klientów dystrybutora sprzętu IT/ AGD/ RTV i zabawek w Europie Środkowo-Wschodniej. Tomasz Krajewski i Tomasz Sławski ukończyli zawody sprinterskie z bardzo dobrymi wynikami.

– Dla mnie ważna jest możliwość aktywnego spędzenia wolnego czasu. Miło też spotkać na trasie przedstawicieli naszych partnerów biznesowych czy konkurentów. Ale najprzyjemniej jest wyprzedzić wielu z nich – żartuje Marzena Urbaniak, specjalista ds. monitoringu w AB SA.

Triathlon, zwany również trójbojem, to wszechstronna dyscyplina sportowa będąca kombinacją pływania, kolarstwa i biegania. Powszechnie uznaje się, że jej uczestnicy to osoby o żelaznej kondycji. Zawodnicy kolejno płyną, jadą na rowerze i biegną, a czas końcowy obejmuje również zmianę stroju sportowego. W tegorocznym Samsung Knox Triathlonie IT rywalizowano na dwóch dystansach: sprinterskim (pływanie na dystansie 750 m, jazda na rowerze – 20 km oraz 5 km biegu) oraz olimpijskim (1500 m pływania, 40 km na rowerze i 10 km biegu).