Sprzęt AGD w narodowej walce z COVID-19 od Grupy AB

Grupa AB, notowany na GPW największy dystrybutor IT oraz elektroniki użytkowej w regionie CEE, kolejny raz wspiera walkę z COVID-19. Po respiratorach, sprzęcie elektronicznym i artykułach spożywczych obecnie realizowana jest akcja dostarczania sprzętu AGD do placówek medycznych rozsianych po całej Polsce. Pierwsze transporty wyjechały już z magazynów Grupy AB, która jest również wiodącym dystrybutorem AGD w Polsce.

Zaangażowaliśmy wiele osób w rozpoznanie potrzeb placówek medycznych i na nie odpowiadamy, działając podobnie jak w naszej działalności biznesowej, gdzie uważnie wsłuchujemy się w głosy partnerów. Potrzeby placówek służby zdrowia w trakcie obecnej pandemii są bardzo różnorodne. Obecnie jesteśmy w trakcie realizacji dużej organizacyjnie i logistycznie akcji zaopatrzenia placówek medycznych w brakujący im sprzęt AGD, aby medycy mogli efektywnie nieść pomoc chorymmówi Andrzej Przybyło, Prezes Zarządu AB S.A.

Coraz więcej lekarzy, pielęgniarek, ratowników i osób obsługi medycznej musi właściwie zamieszkać w miejscu pracy, zarówno ze względu na intensyfikację pracy, jak również samoizolację z powodów epidemiologicznych. Uzupełnienie najbardziej potrzebnych sprzętów AGD to odrobiona lekcja z innych krajów, dzięki której w Polsce będziemy lepiej przygotowani na najbliższy szczyt pandemii i ewentualny jej nawrót jesienią. Akcja Grupy AB jest pierwszą tego typu, mocno ją doceniamy i gratulujemy tak prospołecznej postawy. Nawet najlepszy sprzęt medyczny nie będzie przecież przydatny, jeśli nie będzie miał go kto obsługiwaćwskazuje Ryszard Kułak, Dyrektor Pogotowia Ratunkowego w Wałbrzychu.

To jedna z kilkunastu placówek zlokalizowanych w różnych częściach Polski, które w pierwszej kolejności otrzymują wsparcie w postaci sprzętu AGD od Grupy AB i jej partnerów, wśród których warto wymienić firmy Sharp, Whirlpool, Gorenje, Toshiba, Brita, Megabajt, Winix. Do wszystkich podmiotów, wśród których są szpitale, stacje pogotowia ratunkowego i inne istotne placówki medyczne, trafiają zróżnicowane transporty – zgodnie z lokalnymi potrzebami związanymi z walką z COVID-19. Przekazywane sprzęty AGD to zarówno duże urządzenia, jak lodówki, kuchnie, pralki i suszarki, jak również tzw. małe AGD, m.in. kuchenki mikrofalowe, mopy parowe, oczyszczacze powietrza, żelazka, odkurzacze, ekspresy do kawy czy czajniki elektryczne.

Wiemy, jak ciężko pracują medycy i jakich dokonują poświęceń. Pozyskujemy do tej akcji kolejnych partnerów, aby razem w możliwie pełny sposób wspierać placówki medyczne, które są na pierwszej linii walki z koronawirusem. Mamy rozpoznane, gdzie są konkretne potrzeby. Każdy może się do nas jeszcze przyłączyć, bo czas mamy bardzo wyjątkowy i żadna służba zdrowia nie mogła być na niego wystarczająco przygotowana – wskazuje Prezes Andrzej Przybyło. Grupa AB przekazała w połowie kwietnia Uniwersyteckiemu Szpitalowi Klinicznemu we Wrocławiu pierwszy w Polsce respirator nowej generacji, którego unikalne możliwości nie tylko wentylacji mechanicznej, ale również bieżącej diagnostyki, przygotowane są na nawet najcięższe przypadki. Dołączony obszerny pakiet akcesoriów zapewnia możliwość pomocy wielu pacjentom. Z kolei na początku kwietnia Grupa AB zamówiła respiratory dla Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu. Wcześniej Grupa AB przekazała temu szpitalowi – przy wsparciu firm Lenovo i Motorola – laptopy dla lekarzy z pierwszej linii i smartfony dla pacjentów-seniorów, aby nie byli w pełnej izolacji od bliskich osób. Kolejnymi darowiznami AB – w odpowiedzi na dalsze pilne potrzeby zgłaszane przez lekarzy – były transporty wody butelkowanej i artykułów spożywczych. W ramach standardowych działań CSR Grupa AB pomaga realizować marzenia chorych dzieci, wspiera dzieci z domów dziecka oraz akcje społeczne i działania różnych fundacji.

AByrazem