Zasilacze UPS zawitały pod strzechy

Zasilacze UPS coraz częściej mają zastosowanie w rozwiązaniach domowych czy na rynku SOHO (małe firmy prowadzące przydomowe biura). Pozwalają one bowiem na bezpieczne przetrwanie krótkiej przerwy w dostawie prądu lub zapisanie na dysku twardym rezultatów pracy i wyłączenie komputera. Ten problem narasta w okresie letnim, kiedy z powodu większego zapotrzebowania na energię elektryczną występują okresowo problemy ze stabilnością i jakością zasilania, a przede wszystkim mogą pojawić się przerwy w dostawach prądu.

Zasilacze awaryjne służa przede wszystkim zabezpieczeniu komputerów czy serwerów. Jednak UPS sprawdzają się także w takich obszarach jak zabezpieczania domowych systemów monitoringu, AV czy pieców CO. Szczególnie zwiększony popyt na rozwiązania zasilania gwarantowanego występuje wśród klientów decydujących się na zakup rozwiązań smart home, które są coraz bardziej popularne wśród konsumentów.

Tak wiec zakres oraz liczba użytkowników UPS stale się powiększa, co powoduje, że wybór właściwego rozwiązania jest kluczowy. Zadanie to ułatwi ciekawy ranking „Jak kupować zasilacz UPS. Najlepsze zasilacze awaryjne 2018” przygotowany przez reakcje PCWorld. Wśród wyróżnionych urządzeń UPS znalazł się m.in. model SMX1000I znanego producenta APC, który dostępny jest w ofercie AB S.A. (www.abonline.pl).