Zbigniew Mądry o rosnącej roli dystrybutorów w debacie CRN Polska

„Byliśmy tym dystrybutorem, który realnie zaczął dystrybuować rozwiązania chmurowe Microsoft w Polsce (…). We współpracy z Microsoft zaprojektowaliśmy naszą własną platformę do dystrybucji rozwiązań chmurowych CS4U i działa to bardzo dobrze. (…). Dystrybutorzy będą mieli jeszcze więcej do zrobienia, bo jesteśmy najbardziej efektywnym sposobem na dotarcie do rynku.” – mówił Zbigniew Mądry, COO, Wiceprezes Grupy AB, który był gościem specjalnym debaty CRN Polska pt. „Rosnąca rola dystrybutorów w kontekście nowych modeli biznesowych”.

Rozmowa toczyła się głównie na temat modelu as-a-service, a także kompleksowych usług dystrybutorów, dzięki którym przejmują dziś role wielu uczestników rynku. Nie ulega wątpliwości – dystrybutorzy zapewniają dzisiaj przedsiębiorstwom dostęp do nowatorskich rozwiązań opartych na chmurze oraz niezbędną wiedzę techniczną. Ich umiejętność dostosowania się do rosnących potrzeb rynku i wspierania klientów w implementacji rozwiązań chmurowych jest nieoceniona.

Rozmowę prowadził Tomasz Gołębiowski – redaktor naczelny miesięcznika.

Zachęcamy do lektury zapisu debaty! Całość została opublikowana w najnowszym numerze CRN (6/2023), a także na serwisie tytułu.