Podwojony zysk netto i sprzyjające otoczenie na kolejne okresy: Grupa AB po IV kwartale 2020 roku

Nie zwalniamy tempa – rośniemy szybciej niż rynek regionu CEE! Grupa AB mocno przebiła oczekiwania analityków giełdowych – w czwartym kwartale 2020 roku uzyskaliśmy przychody: +30%, wartość EBITDA wyniosła: +78%, a zysk netto: +99%.

Tak dobre wyniki zawdzięczamy strategicznemu przygotowaniu na przyspieszenie trendów cyfryzacji oraz dzięki mocnemu osadzeniu w e-commerce i nowych technologiach. Sukces nie jest przypadkowy – przez lata pracy i doświadczeń wypracowaliśmy wiodącą pozycję na dwóch najszybciej rosnących rynkach geograficznych w Europie – w macierzystej Polsce i w Czechach. Aktualne wyniki są potwierdzeniem naszych kompetencji – umiejętności łączenia ze sobą kluczowych obszarów i siły finansowej – Grupy AB S.A. jako lidera rynku i polskiej spółki.

W roku kalendarzowym 2020 przychody Grupy AB zbliżyły się do 12 mld PLN, a zysk netto do 100 mln PLN. To absolutnie rekordowe wartości.

„W zaledwie kilkanaście miesięcy zwiększyliśmy dzienny odsetek sprzedawanych indeksów towarowych z 20% do ponad 33%, przyciągnęliśmy też nowych klientów i umocniliśmy się na pozycji lidera rynkowego. Mamy potencjał do dalszego wzrostu marż dzięki dalszej optymalizacji procesów, jak również dzięki wykorzystaniu dźwigni skali działania” – dodaje Zbigniew Mądry, Członek Zarządu, COO w Grupie AB S.A.

Więcej informacji w komunikacie prasowym: https://www.ab.pl/press_news_story/grupa-ab-po-iv-kwartale-2020-roku/